Skocz do zawartości

320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zasilaniem paliwowym.

Kilka postów niżej pisze o tym w temacie Opary paliwowe.

Sęk w tym że paliwo nigdzie nie cieknie, ale strasznie go ubywa (5 litrów na 10 km:))

Zauważyłem że lekko ucieka mi olej, lecz nigdy go nie dolewałem po wymianie i jest na maks.:/

Obejrzałem listwę wtryskową i wtryski i jest sucha i czyściutko:)

Doszedłem do wniosku że pomimo iż na badaniu nie wyskoczył błąd sondy to coś z nią musi być nie tak.

Pojechałem do dwóch znajomych mechaników. Jeden powiedział mi że ta sonda która mam to nie z tego auta ( ponoć ma być siemens bo komputer też mam ponoć siemensa czy coś w tym stylu). Drugi powiedział że faktycznie dziwna ta sonda, ale nie wie na 100 %.

Z moim zaprzyjaźnionym mechanikiem który pracował 20 lat u Niemców stwierdził że paliwo nigdzie nie ucieka i listwa nie puszcza i jest git. Doszedliśmy do wniosku że sonda jest lewa i podaje złe namiary na spalanie, lecz czy jest taka opcja że daje aż tak fałszywe dane że, auto zalewa i paliwo dostaje się do oleju??

Powiem że olej wali benzyną i jest z lekka rzadki (10w40). Ucieka go sporo ( kiedyś jak mi za dużo nalali to właśnie uciekało, lecz gdy poziom był ok to przestało wyciekać) teraz cieknie cały czas i myślę że paliwo dostaje się do oleju i dlatego tak jakby go nie ubywało.

Jutro jadę na badanie spalin, ale już wiem że będzie złe, bo po wjechaniu do garażu znajomego mechanika włączyły się systemy oddymiana czy coś w tym stylu (za dużo spalin)

Pytanie brzmi

Jaką sondę potrzebuje do swojej furmanki

Nie mam teraz siana na oryginał nowy :). Nie chce też taniego zamiennika.

Pytanie czy lepszy tani zamiennik czy używany oryginał w dobrym stanie i od razu nasuwa się pytanie jak sprawdzić stan sondy :D.

Numer nadwozia to fc59722

320i 11.12. 1992r. sedan

 

tu link na real oem

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=18_0189&hg=18&fg=10

i pytanie jaką potrzebuję

czy coś takiego

http://allegro.pl/okazja-nowa-sonda-lambda-bmw-tanio-i1626518963.html

Czy coś takiego

http://allegro.pl/sonda-sondy-bmw-e36-328-323-m52-i1598488956.html

Słyszałem też że lepiej kupować bez wtyczki bosha coś tam, lecz kompletnie nie wiem o co cho.

Wiem ze jest kilka rodzajów sond i chciałbym wiedzieć jaką konkretnie potrzebuję do mojego auta.

Sorki, ale u mnie w wiosce nie ma ASO BMW, a reszta osłów nie bardzo się zna :/

Pozdrawiam i sorki za rozpisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też tak sądze.

Z tego co widziałem to mam sondę bosch i może dlatego nie widzi błędów sondy.

Co do wydechu to jest bardzo osmolony od środka i z zewnątrz w niektórych miejscach (np. łączenie kata z końcowym). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Jak masz złą sondę to komp z niej nie korzysta,Jest cały czas w trybie awaryjnym...nic niczego nie zabija.Spokojnie. Po prostu wymień. Aby sprawdzić czy sonda działa poprawnie potrzebujesz kompa i Ustawień Live Data które pokazuja skład mieszanki i zakres napięcia pracującej lambdy. Jeżeli Lambda dobrze działa to napięcie skacze od min. zakresu do max w zależności od obrotów silnika. Jak ma wartość stałą niezmienną to jest padnięta. Poza tym jak zeskanujesz Dme w poszukiwaniu błędów to zaraz wywali błąd sondy
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, ale tryb awaryjny jest bardziej ekonomiczny niż 5l na 10km... wiec coś jednak musi być na rzecz... możesz jeszcze wziąść zwykly miernik wbić sie w przewody lambdy i tak sprawdzić lamde jak nie ma jak na kompa. Ehh... Aquaz mówiłem o zabójczej mieszance nie, że sonda zabjia :) czyli mówiłem o spalaniu 50l na 100km ;)

 

Jak to paliwo faktycznie dostaje sie do silnika to różnosci cuda wianki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, ale tryb awaryjny jest bardziej ekonomiczny niż 5l na 10km... wiec coś jednak musi być na rzecz... możesz jeszcze wziąść zwykly miernik wbić sie w przewody lambdy i tak sprawdzić lamde jak nie ma jak na kompa. Ehh... Aquaz mówiłem o zabójczej mieszance nie, że sonda zabjia :) czyli mówiłem o spalaniu 50l na 100km ;)

Nie sprawdzisz zwykłym miernikiem sondy ! tylko oscyloskopem.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie CIe teraz wogóle czytałeś te linki???

 

"Takie zmiany powinny występować cyklicznie przy czym zakłada się że powinno wystąpić ok 1 zmiana na 2 sek. Jeśli jest inaczej lub pomiar jest stały - możemy podejrzewać uszkodzenie ( zabrudzenie ) czujnika i brak reakcji na zmiany stężenia tlenu. Objawia się to najczęściej podwyższonym spalaniem paliwa. Może wskazywać również na niesprawności w ukladzie paliwowym np. nieprawidlowo działający wtryskiwacz, zanieczyszczenia w filtrze paliwa itp"

 

 

to z tego drugiego... '1 zmiana na 2 sek' yy raz, dwa coś sie pokazuje, raz dwa coś sie zmienia...

 

Co z kolei nie zmienia faktu, że najlepiej testować kompem z Live Data kolejno oscyloskopem, a ostatecznie miernikiem jeśli nie ma innej możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że zabójczy to teraz mam olej ( bardzo rzadki) i boje się że mi uszczelki "przedmucha" :D.

Rozumiem że musze pojechac na komputer z oprogramowaniem live data i sprzwdzić pod kątem sądy?.

Mieszanka napewno jest za bogata to wiem :D.

Wiem też że mam jakąś sonde no name :D

Kupie siemensa i pojadę na kompa sprawdzę.

Tylko ciekawi mnie to czemu jak byłem miesiąc temu na badaniu to nic komp nie wykazał :/

Może być tak że ta sonda co ją mam "zagłusza" w pewien sposób komputer żeby nie wykazywał błędów?? Taka prowizorka :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Kupując auto nie miałem świadomości jaka jest tam sonda. Wszystko działało nalezycie :).

Ogólnie auto kupiłem 3 lata temu i tyle ta sonda tam siedzi.

Najpierw pojadę na badanie spalin, ale to pewne że to sonda.

Co proponujecie (nowa jest bardzo droga:)). Kupić jakiś nowy zamiennik czy oryginalną używaną z auto zdjętego przy mnie ??

Pozdrawiam

p.s. po czym poznać że to właściwa sonda (ktoś może mi wcisnąć jakiś badziew :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch 1v ma: 4 kable 2x biały 1x szary ,1x czarny

Siemens 5v ma 1x czarny, 1x czerwony, 1x żółty, 1x biały nie jestem 100 proc pewny ale powinno pisa NGK/NTK na niej.

 

A skoro masz Siemensa oprogramowanie to jak to jest że masz 1 lambde? gdzie ona jest wkręcona? Z tego co się orientuje przynajmniej w 2.5 i 2.8 M52 sa 2 lambdy w kolektorach wydechowych,czy i u ciebie nie powinno tak być ???

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie tez mnie to zastanowilo.

Wogóle nie pisze że te sondy montuje się do 320 tylko do 325 i 328

Może przez krótki niestety dla mnie okres montowało się siemens??

Mam dokładnie tak jak na rysunku poniżej.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=18_0189&hg=18&fg=10

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 320 z 95r i są dwie sondy simensa w kolektorach wydechowych

pod koniec 93r wstawiano już silniki M52 na simensie

 

Nom a ja mam 92r. i wszędzie pisze że jest jedna. Układ wydechowy wygląda jak na real oem o0d samego silnika jest identyk. Jaki może być dobry zamiennik do tej sondy?? Czy może używany wybrac??

 

p.s. emir daj linka z twoim vinem na realoem porównam sobie nasze wersje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jutro z rana pojade jeszcze raz i "przelece" całe auto bo kata mam :/

powiedzcie mi czy ta będzie dobra

http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/LAMBDASONDEN/BMW/320I/OTA7H-3A2/8216/

Czy może coś innego, myśle że lepiej nową :D:D.

http://moto.allegro.pl/ngk-sonda-lambda-5v-tytanowa-ota7n-5d3-bmw-3-e36-i1595726258.html

Czy ta też może być ??

Pozdrawiam

Edytowane przez Bielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.