Skocz do zawartości

CB zasilanie na stale?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

wlasnie zakupilem CB Unidena 520Xl i antenke sirio as100. i teraz kieruje do kolegow pytanie, chcialbym podlaczyc zasilanie Cb na stale, tzn nie z zapalniczki bo tam jakbym mial podpieta navi to cb mi nie bedzie smigalo, a rozdzielacz raczej nie wchodzi w gre. czy moge sie wlutowac w zapalniczke od tylu? nie bedzie zadnych zaklocen? nie bedzie potrzebny zaden kondenstator czy nic innego? i ewentualnie gdzie moge zamontowac swoje cb, planuje miedzy fotelem pasazera a tunelem, tak jak to duzo osob robi, ale moze jeszcze jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja mam radio Mtech II na płycie unidena wiec z wyglądu i gabarytowo się wiele od siebie nie różnią. Radio nie mam w żaden sposób przymocowane lecz wciśnięte pomiędzy fotel pasażera a tunel i fajnie się tam komponuje i w niczym nie przeszkadza. A jeśli chodzi o podpięcie to nie ma problemu żeby podpiąć CB do kabli które zasilają zapalniczkę tylko musisz wymienić bezpiecznik na odrobinę mocniejszy np o 5A żeby Ci go nie wywalało przy włączeniu zapalniczki, bo navkę i CB powinien bez problemu uciągnąć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja osobiście mam pociągnięty kabelek od akumulatora (+) a mase sciągniętą z lewarka (wszystko pieknie zamaskowane) a samo radio zamontowane na rzepie do tunelu po stronie nóg pasażera.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie możesz się podpiąć pod zapalniczkę od spodu, a pomysł z bezpiecznikiem chyba raczej nie wyjdzie jezdzilem e36 i tam bezpiecznik pod zapalniczkę był 30A wiec nie wiem co jeszcze wiekszego kolega miał by włożyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.