Skocz do zawartości

nowe X3 vs. X5


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie że wtrącę swoje 3 grosze.

X3 (F25) - strasznie mi się podoba jako samochód - bardzo przypomina większego brata jakim jest X5. Należy jednak nieco się opamiętać i wziąć pod uwagę że X3 jest nowym wypustem który nie będzie pozbawiony wad wieku dziecięcego. Trzeba się liczyć z wizytami w ASO na poprawkach. Stąd chłodna kalkulacja. Pod tym względem X5 jest jednak bardziej dopracowane i gdybym ja miał taki dylemat chyba celowałbym w używkę większego X'a. Co prawda F25 nie miałem okazji jeździć ale X5 już tak. Jeśli ktoś się boi bujania na zakrętach sugeruję szukać X ze sportowym zawiasem - minimalizuje ten efekt. Należy również pamiętać że są to SUV'y a więc nie ma opcji żeby całkowicie wyzbyć się tego odczucia.

Kwestia Jeepa -> porównujemy do X5 - gabarytowo a cenowo do X3 ;) - dokładnie się przyjrzałem temu pojazdowi. Owszem niektóre plastiki we wnętrzu są na nie na miejscu ;) ale absolutnie nie wykluczałbym tego pojazdu. Ciekawy silnik, nowa skrzynia 8-biegowa w dieslu, staranne wykończenie no i oczywiście cena. Tutaj najlepiej wypada wersja Overland ze wszystkimi dodatkami to wydatek około 230-250kPLN (zależy od dealera). Nie dość, że dostajemy nowe auto z gwarancją, ładne i dobrze wyposażone to jeszcze tańsze o stówę od X5 z opcjami za które słono w BMW się płaci (wentylacja przednich foteli/dobre audio/panorama dach etc) a w F25 nie będą dostępne (hydraulika zawieszenia). Kiedy rozmawiałem z dealerem pod kątem zakupu Jeepa mowa była o upuście na poziomie 9% -> handlowiec był skłonny dać więcej ale musiałem zdeklarować pewny zakup (myślę o 11-12%). Oczywiście auto nie jest pozbawione wad (styl jazdy jest o niebo lepszy od Jeepa poprzedniej generacji - w tym zachowanie na drodze i bujanie). Personalnie w tym przedziale cenowym rozważałbym zakup: BMW X5 -> prywatny import z Niemiec pewnego egzemplarza (kurs EUR nie nastraja ale czasami lepiej więcej niż mniej a później dopłata w ratach) lub Jeep Grand Cherokee z pełnym wypasem nówka i z gwarancją.

ML też nie jest złym wyjściem zwłaszcza, że wszedł nowy model i w DE samochody polecą w dół więc można coś dobrego wyhaczyć.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozwólcie że wtrącę swoje 3 grosze.

Kwestia Jeepa -> porównujemy do X5 - gabarytowo a cenowo do X3 ;) - dokładnie się przyjrzałem temu pojazdowi. Owszem niektóre plastiki we wnętrzu są na nie na miejscu ;) ale absolutnie nie wykluczałbym tego pojazdu. Ciekawy silnik, nowa skrzynia 8-biegowa w dieslu, staranne wykończenie no i oczywiście cena. Tutaj najlepiej wypada wersja Overland ze wszystkimi dodatkami to wydatek około 230-250kPLN (zależy od dealera). Nie dość, że dostajemy nowe auto z gwarancją, ładne i dobrze wyposażone to jeszcze tańsze o stówę od X5 z opcjami za które słono w BMW się płaci (wentylacja przednich foteli/dobre audio/panorama dach etc) a w F25 nie będą dostępne (hydraulika zawieszenia). Kiedy rozmawiałem z dealerem pod kątem zakupu Jeepa mowa była o upuście na poziomie 9% -> handlowiec był skłonny dać więcej ale musiałem zdeklarować pewny zakup (myślę o 11-12%). Oczywiście auto nie jest pozbawione wad (styl jazdy jest o niebo lepszy od Jeepa poprzedniej generacji - w tym zachowanie na drodze i bujanie). Personalnie w tym przedziale cenowym rozważałbym zakup: BMW X5 -> prywatny import z Niemiec pewnego egzemplarza (kurs EUR nie nastraja ale czasami lepiej więcej niż mniej a później dopłata w ratach) lub Jeep Grand Cherokee z pełnym wypasem nówka i z gwarancją.

ML też nie jest złym wyjściem zwłaszcza, że wszedł nowy model i w DE samochody polecą w dół więc można coś dobrego wyhaczyć.

 

Grand też jest nową konstrukcją no i niestety skrzynia jest tylko 5 biegowa. Ale jakoś nie przeszkadzało mi to w jeździe. Ale żeby mieć pełen obraz muszę wziąć go na kilka godzin do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest skrzynia 5-biegowa > masz rację ale z tego co wiem rok modelowy 2012 będzie miał już 8-biegową ZF'a -> http://www.autokrata.pl/artykul/8-biegowa-skrzynia-automatyczna-w-jeepie-grand-cherokee-12011

 

Ja Jeepem jeździłem niezbyt długo (jazda testowa) mnie przypadł on do gustu mimo iż niektóre elementy nie pasują (plastik do skóry na kokpicie ;) ). Polecam się przejechać i zdecydować.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem X3 30d.

 

Jak pisali koledzy wcześniej co nówka to nówka - ogólnie boję się kupowania użuwanych samochodów.

Silnik jak dla mnie bomba i Jeep z 3.0 CRD, X5 z 30d ze względu na masę zostaną w tyle.

Rodzina ( żona, dziecko i pies ) się spokojnie zmieszczą.

Co najważniejsze z parkowaniem zdecydowanie mniejszy problem.

Spalanie myslę , że w 10l się w mieście zmieszczę.

Upust dostałem niezły - wyposżenie prawie full wypas.

Teraz czekam na dostawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje! 3.0d super silnik... będzie "rakieta" z rozsądnym spalaniem. Jak odbierzesz to się pochwal jak jeździ!

 

P.S. Jaki kolor wybrałeś?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe, niezły deal :), lepiej wybierać silnik - jego będziesz czuł cały czas, a kolor tylko zobaczysz wsiadając :mrgreen:

 

A jaki był Twój kolor?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niezły deal :), lepiej wybierać silnik - jego będziesz czuł cały czas, a kolor tylko zobaczysz wsiadając :mrgreen:

 

A jaki był Twój kolor?

 

Ja się zastanawiałem pomiedzy "5" Touring a X3, żona bardzo chciała X3 więc ja wybrałem model,kolor i wyposażenie pod siebie - 35i M-sport Carbon Black :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja się zastanawiałem pomiedzy "5" Touring a X3, żona bardzo chciała X3 więc ja wybrałem model,kolor i wyposażenie pod siebie - 35i M-sport Carbon Black :twisted:

No i dokonałeś złego wyboru,jeżdżę obecnie zastępczą F10(doskonały pojazd),a moja nowa X3 stoi niestety z małymi przerwami od początku w serwisie :mad2:życzę Ci abyś miał szczęście ze swoją x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, popieram kolegę "genesisa". To że Ciebie Walt spotkała przykrość nie znaczy, że generalnie X3 czy całe BMW jest do bani...

 

Głowa do góry, będzie lepiej.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz 3 uzytkownikow spotkalem z roznymi usterkami w nowej x3 ( standard to huczenie z przodu auta przy nerkach, stuki w zawieszeniu, u mnie dodatkowo jeszcze trzeszczaly czesci od strony kierowcy, a od pasazera swiszczy - ale to tylko u mnie - tak mi powiedziano JUHU) nic tylko sie cieszyc. Chyba nie jestescie odosobnieni z usterkami w swoich X3. Najgorsze jest to ze ja bede jechal z tymi samymi usterkami juz trzeci raz do serwisu ! Rozumiecie z tymi samymi ! I jeszcze o wszystko musze sie klocic, ponaglac, naciskac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o wszystko musze sie klocic, ponaglac, naciskac...

Zmien dealera. Powaznie. Ja jedynie moge polecic tylko gosci ze Swilczy, kolo Rzeszowa - znam i polecam.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o wszystko musze sie klocic, ponaglac, naciskac...

Zmien dealera. Powaznie. Ja jedynie moge polecic tylko gosci ze Swilczy, kolo Rzeszowa - znam i polecam.

 

Szczerze dziekuje za info, jednakże jestem z Warszawy, nie po drodze mi Rzeszow. Wiesz tam kupilem pojazd, tam serwisuje. Jeszcze bede rozmawial, naciskal, bo zaczeli temat, nie dokonczyli go. Jak skoncza wtedy podzialamy ze zmianami.

 

Z dobrych wiesci bedzie juz recepta chyba na nasze bolaczki i przygody z ASO. Kolega z innego watku zostal za swoim wlasnym pomyslem poproszony o zalozenie watku z rankingiem serwisow ASO. Zobaczymy czy sa to odosobnione przypadkie z ktorymi sie tutaj forumowicze stykamy czy to cala polityka firmy czyli osob ktore ja reprezentuja, tam pracuja w serwisie.

 

Oby jak najmniej nieplanowanych wizyt w serwisach koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasade - nigdy nie jade do dealera i tylko "opisuje" usterke. Zawsze mam zdjecia i/lub video. A przynajmniej biore Service Advisora na przejazdzke i pokazuje mu co i jak (e92 sciagalo na jedna strone i mieli to naprawic). Czasem nie obejdzie sie bez szorstkiej uprzejmosci, ale ten sposob jeszcze mnie nie zawiodl (czy to z BMW, czy Volkswagenem, Nissanem, Infiniti czy innymi). Poza tym, dealer nie robi lachy - placi mu BMW Polska za wykonana prace gwarancyjna. Dlatego serwisuje samochod w najblizszym ASO, ale kupilem od dealera ponad 160km dalej...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dandanio,

funkcjonujesz troszkę w innej rzeczywistości ;) czyt. kraju, w którym nie opłaca się być niemiłym dla Klienta, a za fuszerkę można zapłacić spore odszkodowanie.

Wystarczy śledzić "Turbo Kamerę" na TVN Turbo i przygody nabywców nowych aut, czy aut będących na gwarancji i postępowanie naszych Dealerów, firm ubezpieczeniowych :duh:

Nie chcę narzekać, na pewno "idzie ku lepszemu", ale dużo jeszcze nam brakuje.

Nie twierdzę też, że w Polsce, wszystko jest "be", a w USA "cacy", ale brakuje mi tego, że ludzie, czy też instytucje odpowiadają za swoje błędy i poczuwają się do ich naprawienia lub pomocy, bo po prostu - NIE OPŁACA się zlać Klienta, gdyż fuszerka sporo kosztuje...

Edytowane przez miniasy
pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podpisuję się pod tym co przedmówca napisał, dwoma rękami. Bez urazy "dandanio".

 

Wiem jak u Was działa obsługa klienta i szczerze zazdroszczę. Niestety u nas (czyt. w PL) klient jest jeszcze traktowany jako zło konieczne, dla wielu gałęzi gospodarki nadal nie ma konkurencji. Podobnie ma się rzecz w dealerami / serwisami BMW. Komu przy zdrowych zmysłach się chce jechać z jednego miasta do drugiego do serwisu? Chyba, że się ma tak jak w Wawie więcej niż jeden pod nosem. Taka sytuacja tylko sprzyja "olewaczom" z serwisu spod znaku BMW.

 

P.S. Poza tym chyba powinniśmy zmienić nazwę tematu, bo obecna nie pasuje zbytnio do tego o czym dyskutujemy.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nadal nie kupiem ani x3 ani x5 - wiem że x3 jest jednak dla mnie "mentalnie" za mała zaś dalej roważam X5, LC 150 i doszło Pajero..- reszta jak na razie odpada...tj. ML, Q7 . Problem X5 dotyczy braku auta z gwarancją jaki i braku auta z fakturą- gdyż będzie to leasing.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a może Dacia Duster? Nowa, z fakturą, na gwarancji i nie dla snobów...

Sorki za odrobinę ironii, ale nie wiem czego Ty chcesz? Chcesz kupić auto - to wypada mieć sprecyzowane wymagania ad. gabarytów, osiągów, wyposażenia, zastosowania, ceny itd., a Ty już wymieniłeś z 6 różnych modeli... Piszesz, tak jakbyś chciał kupić spodnie, ale które? bo są dresowe, jeansy, a może wybrać wizytowe? Bez sensu...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i dacia...

:twisted:

kwestia x5 - to to co chcę, ale znaleźć to co powinno być w aucie z kompromisem używenego, ceny, przbiegu a najważniejsze braku przeglądów w aso - jes tematem niezwykle trudnym.

stąd pomysły auta które jest z 2010 ew. 2011 (pajero - cena 200k), i ma gwarancję fabryczną.

Serwis bmw zwrócil mi uwage na usterkowośc aut (patrz wyzej x3)- stąd tez auto musi miec gwarancję.

nie jestem na tyle "szalony" by kupic auto na chwilę - stąd dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poradzcie proszę!!!

X5 30D X- z 2011 wypasażenie ... nowe ca. 380-390 k - moge to mieć za 290 brutto - przebieg ca. 15.000 km - zakup u poskiego dealera z fakturą - auto kupione z BMW AG Monachium - spraw pilna bo decyzje musze mieć do poniedziałku. Rozważałem rózen auta ale - poza Dacią - :twisted: - nic nie wchodziło praktycznie w rachubę - ale budzet zakąłdany na auto przekraczam o 90 K.

Licze na pomoc rozsądnych bratnich głów!!! POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 30D X- z 2011

Ale to jest forum o X3, nie o X5. Poradzic nie mozemy. Pytaj forum obok. :twisted:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.