Skocz do zawartości

320d Kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Kolejny problem dotyczy kontrolki oleju która pali się po odpaleniu auta jeszcze przez 4-5 sekund i gaśnie . Przez tą chwilę silnik głośniej pracuje po czym się uspokaja i wraca do cichej pracy . Dzieje się to na rozgrzanym jak i zimnym silniku . Samochód sprowadzony z niemiec , olej jaki wlałem 7 tyś. temu to Texaco 5w-40 .Proszę o poradę :(

BMW 320D (136KM) 2000r

Opublikowano
Witam

Kolejny problem dotyczy kontrolki oleju która pali się po odpaleniu auta jeszcze przez 4-5 sekund i gaśnie . Przez tą chwilę silnik głośniej pracuje po czym się uspokaja i wraca do cichej pracy . Dzieje się to na rozgrzanym jak i zimnym silniku . Samochód sprowadzony z niemiec , olej jaki wlałem 7 tyś. temu to Texaco 5w-40 .Proszę o poradę :(

BMW 320D (136KM) 2000r

Odkąd wymieniłeś olej tak masz czy dopiero teraz stało sie?Pierwsz rada dolej 250ccm oleju zobaczymy--zdarza się u nich taki myk :lol:

Opublikowano
dławik w pompie olejowej jest zużyty i tyle.
Opublikowano
  • Autor
dławik pompy ? możesz bardziej przybliżyć temat ? :)
Opublikowano
dławik w pompie olejowej jest zużyty i tyle.
helloooo yoshimura :cool2:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2103&hg=11&fg=30 schemat pompy oliwy 5

Opublikowano
  • Autor

Ok czyli inaczej mówiąc jest to zawór sterujący (rys .5) ? Czy można go przeczyścić ? czy trzeba go wymienić ? Mam nadzieję że to nic drogiego :(

Dziękuję za zainteresowanie

Opublikowano
wymień dla swiętego spokoju. koledze zdarzył się jeszcze taki cyrk viewtopic.php?f=72&t=147785&p=1055976&hilit=kontrolka+oleju#p1055976
Opublikowano
  • Autor
Przepraszam ale nie znam się na tym . To moje pierwsze BMW . Ten zawór to droga sprawa ? i czy to to samo co EGR ?
Opublikowano
helloooo yoshimura :cool2:

ola dani3011 :mrgreen:

dławik pompy ? możesz bardziej przybliżyć temat ? :)

jest to najzwyklejszy zawór zwrotny utrzymujący olej "na górze" tj w głowicy. Jeśli nie trzyma tzn przecieka to powoduje właśnie awarię smarowania [opróżnianie się kompensatorów] co również jest wychwycone przez czujnik ciśnienia oleju, który Cię informuje o tym jako czerwona kontrolka. Po tych 4 sekundach pompa oleju dopiero wytwarza ciśnienie mieszczące się w granicach tolerancji pomiaru i świadczy to o dotarciu oleju do głowicy. Powodem jest jego zanieczyszczenie i praca w zmiennych temperaturach oraz ogólne zmęczenie materiału [sprężyny]. Cena kpl zaworka to ok 50zł + wysyłka [polecam maćka od nas z forum]. Zawór EGR to zupełnie inna funkcja i lokalizacja :wink:

Opublikowano
  • Autor
Dziękuję :cool2: :cool2: :cool2:
Opublikowano
a jezeli po przejsciu z oleju 10w na 5w kontrolka od oleju mignie i to nie zawsze z dwa razy po odpaleniu to co to moze byc??Oleju nie ubywalo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.