Skocz do zawartości

BMW E38 M62B44TU BŁĄD SILNIKA KONTROLKA


klozi85

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH,

 

ŚWIECI MI SIĘ KONTROLKA Z BŁĘDEM SILNIKA(ZÓŁTA KONTROLKA POD WSKAZÓWKA WACHY)

 

POWODEM MOŻE BYĆ TO ŻE 2 ŚRODKOWE KATALIZATORY ZOSTAŁY ZASTĄPIONE RURA? I SONDY WARIUJĄ? W AUCIE ZAINSTALOWAŁEM OKOŁO MIESIĄCA PÓŻNIEJ LPG

GAZOWNIK MÓWIŁ MI ŻE PRZEZ JAKOŚ GAZU MOŻE TEŻ WYWALAĆ CHECKA

 

PODPINAŁEM BUNIE POD KOMPA ....PO DIAGNOZIE NA JAKIŚ CZAS ZGASŁA A PO JAKIMŚ CZASIE ZNOWU SIĘ FRAŃCA ZAPALIŁA :)

 

JEŚLI CHODZI O CHÓD SILNIKA NIC SIĘ NIE DZIEJE NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW PALI, CHODZI RÓWNIUTEŃKO....

 

MIELIŚCIE COŚ TAKIEGO, MOŻNA TO JAKOŚ OBEJŚĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jak byś chciał zamonotować lpg bez wyciecia katów? NIe wiesz ze się zapychają i wiecej z nimi problemów niż pożytku. I tak trzeba później wycinać. Poza tym w nowych instalacjach sondy są emulowane, właśnie po to żeby nie wyrzucały błędów.

 

Nie wiem co wy wszyscy jesteście tacy sceptyczni do lpg. Zawsze jak coś się dzieję to na lpg. Niedługo jak się absy popsują to będzie leciał tekst że to przez LPG. :mad2:

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są emulowane to dlaczego po założeniu gazu świeci mu się chek. Przepływke niech sprawdzi.

A z jakiej to niby przyczyny po założeniu gazu mają się zapychać katy. Poza tym w tym silniku wycięcie katów powoduje spadek mocy.

Świeci się chek, więc skład mieszanki jest nieprawidłowy.

A jak ma póżniej po wycięciu katów chodzić dobrze na bęzynie, chyba wiesz do czego służą sondy?

W tym modelu wystarczy, że jedna sonda ma nieprawidłowe odczyty i już nie chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
......ostatnio znikła mi kontrolka od składu mieszanki sama od siebie, a po dwóch dniach znowu zaświeciła się...i się świeci cały czas... wina raczej nie podtlenku lpg tylko wycięcia środkowych dwóch podłużnych katów bo przednie zostawiłem tylko tyle ze są wybebeszone.Katami zająłem się tylko i wyłącznie z tego powodu że poprzedni właściciel powiedział że podlegają już wymianie, i faktycznie miał rację.Jedni piszą że będzie spadek mocy, Ja nie odczuwam, zresztą poruszam się dostojnie siódemeczką, inni zaś stwierdzili że przez wycięcie będzie paliła jak smok a inni że spalanie spadnie, a pali mi w cyklu miejskim 16/18 gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.