Skocz do zawartości

E39,523i Po wlaczeniu klimy silnik zaczyna sie przegrzwac


seba12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moim bmw e39,523i,1997

mianowice silnik zaczyna mi sie przegrzewac jak jade na klimie po MIESCIE (na trasie nie ma tego problemu)

zapewne bylo to spowodowane tym ze nie chodzil mi wentylator wiec go 2dni temu wymienilem i myslalem ze problem zniknie...ale mimo to silnik nadal sie przegrzewa na klimie jak wjade do miasta.Sprawdzalem wetylator chodzi mi na wszystkich biegach i visko tez mi chodzi a mimo to wskazowka przekracza 90 i idze w gore :(

uklad chlodniczy mialem tez odpowietrzany 2 dni temu,a termostat wymieniany w zime.Juz nie wiem co robic...

Prosze o jakies cenne wskazowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po właczeniu klimy wiatrak chodzi?

jeśli tak to wina jest w układzie chłodzenia auta. Ja bym najpierw dokładnie sprawdził visco.

Ale pompa wody też może padać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz, czy z powodu niechodzacego wiatraka klimy nie rozszczelnila ci sie obudowa termostatu (i auto nie zapowietrza sie...). Najlatwiej - na rozgrzanym silniku poloz pod auto (pod obudowa) jakis kawalek kartonu, powinno byc widac, czy cieknie. Na zimnym nie zauwazysz.

Powodem calosci najpewniej byl wlasnie uwalony rezystor wiatraka (wiatrak ma chodzic caly czas od momentu wlaczenia klimy, chociaz ma 3 rozne predkosci obrotow).

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sprawdzenia poziomu płynu w zbiorniczku i czy na pewno załącza ci się wisco,bo to że się kręci to nie znaczy że chłodzi silnik,powinno być wyraznie słychać wisco,a czy wentylator masz nowy czy używany,może też jest walnięty nie działa na wszystkich prędkościach tylko na jednej i nie daje rady schłodzić,a jak pojedziesz poza miasto to pęd powietrza go dodatkowo chłodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.