Skocz do zawartości

320d wymiana uszczelki tloczka hamulcowego PILNIE Pomocy


michal_325d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie. Podczas wymiany klocków zobaczyłem ze mam delikatnie pęknięta uszczelkę na tłoczku z przodu. Pytanie jak ja wymienić?? (mam juz nowa) czy trzeba odkręcać przewód hamulcowy? jak później ewentualnie odpowietrzyć jedna stronę ? Czym go przesmarować po oczyszczeniu? Czym przesmarowac te dwa srebrne króćce co sa przy prowadnicach? Dzięki za jakąś szczegółową instrukcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny patent na wytworzenie podciśnienia w układzie hamulcowym i płyn nie będzie Ci ciekł przy odkręcaniu elastycznego przewodu hamulcowego od metalowego przewodu hamulcowego.

 

Wciskasz pedał hamulca do końca i pozwalasz mu się delikatnie cofnąć. Blokujesz pedał w tym położeniu ( przy pomocy jakieś długiego przedmiotu opartego np. o siedzenie ).

Resztę znajdziesz w temacie poniżej:

viewtopic.php?f=69&t=129295&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przesmarowac te dwa srebrne króćce co sa przy prowadnicach?

Ja uzywam smaru do lozysk LM2 CarLube

czy trzeba odkręcać przewód hamulcowy?

Nalezalo by

 

Instrukcja :P

-Zdejmujesz kolo

- Odkrecasz zacisk

- wyjmujesz klocki nasteponie naciskach hamulec zeby wyszedl tloczek

-odkrecasz przewod hamulcowy i go zaslepiasz ja zrobilem to w ten sposob ze zalozylem na koniec przewodu gumowa rurka ktora zaslepilem zsruba na koncu dzieki czemu nie wylecial caly plyn .

-zacisk na stol z wysunietym tloczkiem i zdejmujesz taka metalowa opaska ktora jest na gumce

-wymieniasz gumke i zakladasz nowa opaske przy okazji sprawdzasz stan tloczka bo moze nalezy go wymienic jesli dlugo dziurawa byla juz gumka ... Ja u siebie musialem kupic nowy zacik bo w starym nie bylo szans nawet na wyciagniecie tloczka ;/

 

Wszytsko ladnie skladasz przy okazji troszke smaru miedziane na gwinty srub co by nastepnym razem nei bylo problemow z odkreceniem .

 

 

Dolewasz plynu hamulcowego i odpowietrzasz uklad . A nastepnie mozesz spac spokojnie w nocy bez kozmarow dotyczacych dziurawej gumki :P

Dzięki za jakąś szczegółową instrukcje.

Spoko

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zacisk na stol z wysunietym tloczkiem i zdejmujesz taka metalowa opaska ktora jest na gumce

-wymieniasz gumke i zakladasz nowa opaske przy okazji sprawdzasz stan tloczka bo moze nalezy go wymienic jesli dlugo dziurawa byla juz gumka

Nie wiem gdzie ty tą metalową opaskę widziałes ale na pewno nie było to e46, no chyba ze jakis druciarz założył tą gumkę na zewnątrz i ścisnął metalową opaską.

Żeby wymienić ta nieszczęsną gumkę to niestety ale trzeba całkowicie wyciągnąć tłoczek bo ta gumka ma taki kołnierz który jest zaczepiony w rowku wewnątrz cylinderka i póki tłoczek jest na swoim miejscu nie da rady umieścic tej gumki na swoim miejscu. A nawet jak tłoczek jest na zewnątrz to trzeba się trochę nagimnastykować żeby prawidłowo wszystko złożyć razem.

A co do cieknięcia płynu to jak kolega wyżej napisał wystarczy delikatnie wcisnąć hamulec i czymś go zblokować w tej pozycji i nic nie będzie ciekło.

Odpowietrzanie jednej strony jest takie same jak odpowietrzanie wszystkich. A może warto przy okazji wymienić cały płyn bo znając życie nie wielu robi to co 2 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie poje&@lo mi sie cos z ta opaska ...

 

Nie wiem dokladnie bo robilem to z jakies dwa miesiace temu ale wydaje mi sie ze da rade zalozyc te gumke bez wyjmowania tloaczka choć nie jestem pewny w 100% .

 

Zaczynasz od tylnego prawego nastpenie tylne lewe , przednie prawe i na koncu przednie lewe o ile sie nie myle . Warto to zrobic bo tak jak piszesz rzadko kto robi to systematycznie ...

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.