Skocz do zawartości

końcówki spryskiwaczy - zamienniki


cristall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przyszedł czas na końcówki spryskiwaczy w E32 wykonałem tel do sklepu i lekko mnie cena powaliła ponad 100PLN za sztukę do E30 płaciłem jakieś śmieszne grosze. Czy idzie do E32 zamontować jakieś nie orginalne końcówki tak aby zredukować nieco koszty oczywiście nie myślę o świecącej chińszczyźnie za 20PLN komplet. Pytanie dotyczy też spryskiwaczy reflektorów ponieważ ostatnio ktoś pożyczył te z moojego zderzaka ;))

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A czy nie jest przypadkiem tak że 100 PLN kosztują spryskiwacze podgrzewane?

 

Do E36 podgrzewane spryskiwacze kosztują 110 PLN, a niepodgrzewane tylko 10 PLN. Może i do E32 występują niepodgrzewane. Zamienników podgrzewanych pewnie nie ma...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie mozna dostac te spryskiwacze w tak okazyjnych cenach 45zl lub jak poprzednik 10zl i mysle ze chodzi o nowki.A ja mam jeszcze pytanie o popke za ile dostane nowke moze byc zamienik ale sie nie spotkalem bardzo prosze o porade bo strasznie male cisnienie leci nie rowny z kazdej dyszy .dodam ze wymienilem juz dysze na ine w urzyce i dalej wiec mysle ze pompka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze czy masz szczelne polaczenie ja tak mialem ze mi lecialo z tego zaworka co trzyma cisnienie w ukladzie i nawet nowe dysze nie pomogly.tymczasowo go wywalilem i sika super rowniutko :lol:

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zadzwoniłem w Poznaniu do MM na Głogowskiej i mają nie grzane za 49 mam tam 10% upustu więc będzie 44 grzane za 104 ale nie ma na miejscu.

 

Jeżeli chodzi o zaworek to e32 jeszcze nie rozbierałem wyciszenia maski w E30 zaworek mam na środkumiędzy spryskiwaczami jako taki trójnik rozdzielający doprowadzenie na dwa spryskiwacze. Bez zaworka też działa ale przez pierwsze 2-3 sekundy wycieraczka skrobie po suchej szybie bo płyn się cofa przy dłuższym nieuzywaniu.

 

MOże ktoś ma zbędne spryskiwacze reflektorów w rozsądnej cenie, bo moje ktoś "pożyczył"

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 ten zaworek ((takie biale kolanko)) jest bezposrednio przed dysza spryskiwacza,musisz sciagnac wygluszenie silnika..cieklo mi na laczeniu zaworka z spryskiwaczem- wchodzi plastik w plastik i nie ma tam zadnej obejmki..ale to powinienes miec mokre wygluszenie silnika-sprawdz najpierw to

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
witam gdzie mozna dostac te spryskiwacze w tak okazyjnych cenach 45zl lub jak poprzednik 10zl i mysle ze chodzi o nowki.
To są ceny z ASO. Jak widać nie wszystko co w ASO jest drogie... :wink:

 

 

A ja mam jeszcze pytanie o popke za ile dostane nowke moze byc zamienik ale sie nie spotkalem bardzo prosze o porade bo strasznie male cisnienie leci nie rowny z kazdej dyszy .dodam ze wymienilem juz dysze na ine w urzyce i dalej wiec mysle ze pompka ?
Pompka do E36 oryginalna w ASO kosztuje też koło 100 PLN.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.