Skocz do zawartości

pytanie do osob majacych gaz w e36 najlepiej 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie nietypowe pytanie. Wiadomo zanim sie nagrzeje silnik i sie przelaczy na gaz jezdzimy na benzynce. Ale zauwazylem ze pomimo ze mam gaz to benzynka tez ucieka szybciej niz myslalem ze bedzie.

Majac gaz, ile km przejedziecie az zniknie wam 1/4 baku BENZYNY?

Nie wiem czy to wina ze wskazowka szybko ucieka w penym momencie a potem wolniej czy jak? na 1/4 baku benzyny przejechalem 550 km na gazie 40 km na benzynie bo mi sie gaz skonczyl. ( mialem pol baku benzyny, przejechalem 550 km na gazie wskazowka prawie spadla do 1/4, gdy spalilem caly gaz jechalem 40 km na benzynie i wskazowka wskazywala rowno 1/4 baku)

mam gaz sekwencje stella power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec słaby reduktor i ustawione w sterowniku gazu podpieranie się benzyną gdy ten nie wyrabia choć przy tej mocy to musisz miec naprawde jakis szajs lub juz sie zużył, napisz więcej jaka instalacja jakie podzespoły dokładnie ile przejechało juz na gazie im więcej danych tm dokłądniejsza będzie odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer sterujacy stella power

reduktor FIORE

 

gaz raczej nie szajs bo chwalony i zreszta sporo kosztowal, nie oszczedzalem i dalem 2600 zl. Tutaj jest taka zasada ze wrazie jak potrzebuje mocy i gaz nie wyrabia to jest wstrzykiwana na ulamek sekundy dawka benzyny, ale nie wiem czy z tego co powiedzialem to pali duzo czy wina wskazowki? Teraz znowu tak duzo nie spalilo bo na 200 km spalilo cos okolo 2 litrow benzyny.

 

Przejechalem na gazie okolo 8-9 tysiecy km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najprawdopodobniej LPG ci prawidłowo działa, tylko wrażenie jest inne. Miałem sekwencje w hyundaiu. Niby wszystko pięknie ale kurde benzyny jakoś dziwnie dużo ubywało aż zacząłem się zastanawiać czy nie mam dziurawego baku albo czy podczas spalania LPG benzyna tez nie jest spalana. To była wina tego że jak miałem do pracy 8km to zanim dojechałem, 4km jechał na banzynie zanim się automatycznie przełączył na LPG

Zrób tak dopiero jak się auto nagrzeje. Popatrz na wskazówkę zapamiętaj ustawienie i jedź daleko na wycieczkę np 100/200 km. Wskazówka benzyny nie powinna drgnąć.

Sekwencji nie kupię już nigdy, chyba że do pracy będę miał 100km inaczej się nie opłaca. Teraz mam zwykły LPG w bmw i jest elegancko. Jak przegazuje załącza się na LPG na zimnym silniku. Czyli na benzynie prawie nie jeżdżę a i tak benzyny trochę trzeba dolewać. No ale przy tej sekwencji to naprawdę do kitu sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.