Skocz do zawartości

[e46] Wymiana kurtyny bocznej ,problem z kontrolką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po długim czasie po zakupie auta zdecydowałem sie w koncu wymienic kurtyne od kierowcy oraz poduszke boczną,

auto sprowadzone z belgi najechało na słupek zeliwny na ulicy lewym kołem ,poszedł wahacz, amortyzator i tylko te poduszki,

co zaobserwowałem...

przewod pirotechniczny cały z ładunkiem

napinacz kierowcy cały nie odpalił

odpaliła tylko boczna w drzwiach i kurtyna

moje pytanie brzmi...

dlaczego po wymianie na nowa kurtyne i poduche kontrolki po kasowaniu disem nie gasną!!!

czy wymienic jeszcze sensor uderzeniowy ten pod fotelem kierowcy na łaczeniu dywaników?

w czym jest przyczyna?

gdzie jest zapisywana crash data ,jest w jakims innym module(pod tylna kanapa jest duzy moduł air bag?

od czego zalezy wystrzał klemy i napinacza kierowcy? wydaje mi sie ze kierowca nie miał pasów i dlatego napinacz pasów cały..

czekam na podpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I nie ma zapisanego na stałe crash data :?: Jak to jest - po odpaleniu poduch nie trzeba wymieniać sterownika airbag (ewentualnie kasować eproma)? Czy to może zależy od rodzaju kolizji? Myślałem, że po wystrzale poduch błędu nie da się tak prosto skasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od siły dzwona,przy uderzeniu bocznym (u mnie dostało samo koło) wywaliło tylko poduchy boczne a mogło rowniez napinacz i kleme,co do dzwona z przodu nie spotkałem sie by walneły same poduszki,zazwyczaj leci klema i napinacze,kiedys w e36 miałem kolizje z autem gdzies przy 20-30km/h i poduchy nie walneły a tam sensory były jak pamietam ba fartuchach błotników za lampami,w e46 sensor boczny jest pod fotelami a ten przedni ponoc pod lewarkiem,to jak działa kazdy z sensorów mozemy sie tylko domyslac ,inżynierowie ktorzy koduja te moduły wiedza najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
crash data powinna byc zapisana - mozliwosc odczytania tylko inpa z zamrozonych ramek (przynajmniej w e39 mozna). Co do kasowania disem - przeciez tam masz pokazane w czym problem ze kontrolka nie gaśnie!

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.