Skocz do zawartości

dziwna sprawa pali 18l/100km


orzel0405199

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zauwazylem ze moja e90 320d 177KM pokazuje na komputerze ze pali 18l. czy to mozliwe ze jest to spowodowane tym ze rano jade ok 10km do pracy,potem zostawiam auto do 16,po pracy pokrece sie troche po miescie i znow 10 km do domu? czy to normalne?jesli chodzi o km ktore moge wyjezdzic na paliwie w baku to nie ubywa ich szybko,czyli nie pali chyba 18,ale dlaczego tyle pokazuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwazylem ze moja e90 320d 177KM pokazuje na komputerze ze pali 18l. czy to mozliwe ze jest to spowodowane tym ze rano jade ok 10km do pracy,potem zostawiam auto do 16,po pracy pokrece sie troche po miescie i znow 10 km do domu? czy to normalne?jesli chodzi o km ktore moge wyjezdzic na paliwie w baku to nie ubywa ich szybko,czyli nie pali chyba 18,ale dlaczego tyle pokazuje?

Witam zresetuj wskazanie kompa i zobacz ponownie ile pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując, w rzeczywistosci pali normalnie tylko komputer przekłamuje czy tak?

 

było tak cały czas czy stało się to jakoś teraz ostatnio?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to pewnie jakiś problem elektryczny, oprogramowania.

 

W ukrytym menu można skorygować wskazania spalania średniego pokazywane przez komputer ale zakres tej korekty to 25%. Wiec jesli pokazuje Ci przekłamanie o 100% to musi to być inny problem.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem dzis do wawy czyli jakies 100 km. zresetowalem komputer i dalej pokazuje 10-11l. co jest grane? czy to moze byc wina przeplywowki? ostatnio borykam sie z tym problemem(zolta kontrolka w ksztalcie silnika-po diagnozie przez komputer wyszlo ze to przeplywowka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jetem tepy... :mad2: komputer nie wskazywal 18l/100km tylko 18km/l a to przeciez jest roznica:) tylko dziwi mnie gedzie sie podzialo to ile pali na 100,wczesniej to bylo. w komputerze pokazuje zasieg na ile jest paliwa, srednia predkosc i km/l a przy czwartym kliknieciu jest kakby puste miejsce. Czy ja cos moze przestawilem? Na 100% kiedys auto pokazywalo ile pali na 100km. jak jet u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.