Skocz do zawartości

jaka podkładka pod antenę cb


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie - jaką podkładkę zastosować żeby nie porysować lakieru anteną?

 

foliowa, magnetyczna, nakładka gumowa na podstawę anteny czy może coś innego jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalną gumę, która była na magnesie + wycięta pianka 2mm do paneli podłogowych :mrgreen: zdaje egzamin, trzyma mocno praktycznie bez różnicy czy pianka jest czy jej nie ma, przy okazji nawet jak znajdzie się delikatny paproch to wciśnie się w piankę a nie w lakier

przy okazji tą samą piankę wykorzystuje jako podkład do wyrównania powierzchni przy stawianiu akwariów od małych 25l do 240l :) w celu zabezpieczenia szkła przed naciskiem punktowym i pęknięciem

Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)

Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest folia.jest ona w miarę na stałe klejona do lakieru,

zdejmowane nakładki wcale nie gwarantują nieporysowania,zawsze jakieś ziarno piachu może się dostać.

a pozbycie się folii także jest łatwe. podgrzewasz suszarką i schodzi bez problemu.

 

Ja używam tej która jest z anteną - gumowa podkładka pod podstawę magnetyczną. Po co kombinować? Grunt to jest sprawdzać, czy guma nie jest popękana, bo wtedy antena może porysować nam lakier.

 

Pzdr.

 

folię stosuję dodatkowo

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę jak wygląda lakier pod taką folią po .. np. 2 latach? :roll: wiosna/lato/jesień/zima kiedyś też przerabiałem folę w moim pierwszym aucie, a później kolejno w e46 i obecnie w e90 stosowałem/stosuję samą gumę. Ja nie nakładam bezpośrednio anteny na klapę, tylko czyszczę gumę i tak jak napisałem w poprzednim poście sprawdzam czy nie jest popękana. Nic się nie rysuje. :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja aktualnie używam gumy która była na wyposażeniu anteny. Zastanawiam się tylko czy nie warto na zimę nakleić na klapę dodatkowo folię przezroczystą i na wiosnę ją zdjąć. Zimą wiadomo czasem jest śnieg/lód na klapie i nie zawsze jest jak przymocować antenę, a skrobanie lakieru oczywiście odpada. Co sądzicie o takim pomyśle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.