Skocz do zawartości

plamy oleju - ic?


maniek.o

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Chłodnica oleju jest z lewej strony a powietrza z prawej więc wniosek nasuwa się sam. Sprawdż szczelność weży powietrza ewentualnie chłodnica oberwała i jest nieszczelna. Cokolwiek by to nie było to jest nieszczelnośc i auto traci na mocy

 

To zależy jak patrzeć....jak od środka auta to owa chłodnica jest po prawej.

 

Apropo tejże chłodnicy...jako że miałem wycieki (oleju z automatu) właśnie z prawej strony czyli pod chłodnicą oleju, dzisiaj sie do niej dobrałem. Wytrachałem ją na wierzch i po większych oględzinach nic nie znalazłem oprócz....tego co jest na fotce. Nie mam pojęcia co to jest, wygląda jak jakiś zawór bezpieczeństwa. I mam podejrzenia że to właśnie on cieknie. Czy kiedykolwiek sie spotkaliście z tym "czymś"? Miał może ktoś ten sam problem? Nie podejrzewam żeby się gdzieś rozszczelniła sama chłodnica.

Tak czy siak udam sie z nią do serwisu żeby mi ją jakoś sprawdzili i dowiem sie co to za ustroicielstwo to "coś". Ewentualnie jeszcze jedno wchodzi w rachube.....oring na tej czarnej zaślepce.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img329.imageshack.us/img329/5715/dscf0913fs9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Plamy oleju ?

 

Z chłodnicy cieknie płyn a nie olej .

 

 

Jeśli nie zauważyleś zużycia oleju silnikowego na bagnecie to :

Ja typuję ktoryś z weży wspomagania się rozszczelnił .

Sprawdź zbiornik wspomagania - ile tam jest płynu zapisz na kartce porównaj po kilky dniach .

 

pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ja już mam temat prawie z głowy....dałem chłodnice oleju do sprawdzenia. Gościu powiedział że jest nieszczelna na jednym z "żeberek". Już zamówiona nowa w serwisie.....250 €. Wole nową bo chociaż sie nie będe zastanawiał czy nie kupie następnej jakiejś trefnej....albo że po stu albo dwustu kilometrach i ta się rozszczelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.