Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki dekla zaworów w 2,8


Tomalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

w sobotę mam zamiar wymienić uszczelkę dekla zaworów ponieważ cieknie olej w otwory świec. Silnik 2,8 2x vanos. Mam wybór kupna uszczelki Erling 90zł lub Gates 70zł. którą byście wybrali?

Moje drugie pytanie, nigdy nie ściągałem dekla w tym silniku na schemacie z linka pod nr 7 są jakieś uszczelki pod nakrętki, dzwoniłem do ASO w Wawie i mają je po 3zł. Nie chodzi o pieniądze tylko o potrzebę wymiany i dojazd do Wawy, jeśli radzicie je wymienić to kupię komplet i zrobię to jak należy.

Moje ostatnie pytanie dotyczy pozycji nr 2. Co to jest? Kosztuje sporo, to też warto wymienić?

 

Jeśli macie jakieś rady, wskazówki co do wymiany tej uszczelki to z chęcią poczytam.

Z góry wielkie dzięki.

 

Link do schematu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP61&mospid=47558&btnr=11_2172&hg=11&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Numer 2 jeśli nie urwiesz przy odkręcaniu to nie musisz zmieniać.

To jest taki łacznik który trzyma tą ozdobną pokrywę. Nie zmieniaj.

Małe uszczelki to warto zmienić bo wiele kosztów to nie podnosi a jeśli któraś nie będzie trzymała to nie da się jej uszczelnic dokręcając mocniej śrubę.

Ale wiekszość tych uszczelek nie zmienia i jest dobrze.

Co do marki to obie są dobre.

Ja kupowałem elringa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatam.

powiem tak ja wymienialem u siebie uszczelke pod pokrywa zaworow jakis miesiac temu i nic innego procz uszczelki nie kupowalem. i nic nie cieknie

a co do marki uszczelki to sparwdz ile bedzie kosztowal orginal bo ja taniej kupilem wlasnie orinal w salonie bmw (uk) niz podrobke w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, dzięki za rady.

Kupiłem te podkładki pod nakrętki przy okazji je wymienię, oryginalna uszczelka pod dekiel w Fusie w Warszawie kosztuje 160zł. tak więc decyduję się na Erling lub Gates (połowa taniej). Uszczelki mam już w domu, mam znajomego w Focie więc mam i dwie uszczelki różnych firm, na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, Erling moim zdaniem wygląda jakby był bardziej elastyczny i guma nie jest tak chropowata jak w Gates więc chyba wezmę tę pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.