Skocz do zawartości

wstawienie włącznika świateł z pozycją A


Giacomo

Rekomendowane odpowiedzi

drodzy forumowicze,

 

niestety moja kochana drynda nie posiada automatycznych świateł włączających się jak się ściemni - mój przełącznik świateł nie ma pozycji A czy "AUTO" jak miałem w Espace. Funkcja do której się już na dobre przyzwyczaiłem i której nie mam obecnie w moim X5.

 

Mój włącznik jest taki:

 

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/46/16/14/1546161432

 

Na forum wyczytałem, że podstawa to mieć czujnik zmierzchowy, który *chyba* mam bo z VIN wynika,że mam lusterka fotochromowe:

 

S430A INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

 

Moje pytanie do Was: czy wystarczy mi wymienić włącznik świateł w desce na ten z pozycją "A" jak ten:

 

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/85/89/20/1585892096

 

czy coś jeszcze będzie potrzebne aby to działało?

Mam oryginalne Xenony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli masz czujnik zmierzchu to po wymianie włącznika na ten z funkcją "A" czyli automatycznego włączania świateł mijania należy podpiąć komputer i aktywować funkcję tych świateł w module świateł czyli tzw. module LCM. Znajduje się on na dole przyprawym przednim słupku drzwiowym, który będzie widoczny po odgięciu dywanika pasażera.Proponowałbym sprawdzić najpierw, czy moduł posiada taką opcję wsród innych dostępnych , a jeżeli ma to czy nie jest ona czasem już zaktywowana.Jeżeli tak to należy tylko wymienić włącznik Wyciągnąć go najlepiej od spodu przez wypchnięcie po uprzednim zdjęciu pokrywy po lewej stronie kierownicy tam gdzie znajduje się gniazdo OBD.Wyciąganie samego włącznika bez zdjęcia tej pokrywy może spowodować uszkodzenie plastikowych zatrzasków samego włącznika.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Włącznik świateł wymieniłem wyciągając najpierw kratkę nawiewu nad nim - poszło gładziutko.

Po podpięciu kostki w pozycji A światła mam zawsze włączone. Czy jest jasno czy ciemno.

Kolego łowca - jakim softem/fejsem mam się podpiąć dokopać się do opcji w LCM o której piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wyczytałem, że podstawa to mieć czujnik zmierzchowy, który *chyba* mam bo z VIN wynika,że mam lusterka fotochromowe:

 

S430A INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

Wydaje mi sie,zeczujnik zmierzchu nie ma nic wspolnego z lusterkami fotochromowymi.Lusterko wewnetrzne posiada wbudowany czujnik,ktory podlaczony jest rowniez do zewnetrznego lusterka.

Czujnik zmierzchu,jak wczesniej pisal ktos znajduje sie w szybue czolowej obok czujnika deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się/powinien się znajdować ten czujnik światła o którym mówicie ?

W szybie czołowiej zintegrowany z lusterkiem, obok czujnika deszczu

mógłbyś mi wskazać który to element ?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB31&mospid=47741&btnr=51_3768&hg=51&fg=40&lang=pl

 

Albo chociaż które z tych lusterek ma ten czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w czole lusterka to fotochrom do lusterek, nie ma nic wspolnego z czujnikiem odpowiedzialnym za swiatla ktory jest jak na zdjeciu wyzej w podstawie lusterka przyklejonej do szyby.

W module LCM mozna programowac jego czulosc.

Nie wiem czy jego aktywacja nie wymaga aktualizacji ZKE czyli klucza kodujacego pojazdu, mysle ze nie. Wystarczy zrzut z INPY modulu LCM i opcji dostepnych aby to potwierdzic.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.