Skocz do zawartości

320d Nietypowy Problem z odpalaniem, pompa?


MIKEe46

Rekomendowane odpowiedzi

Moim kolejnym problem jest odpalanie, sprawa jest na tyle dziwna, ze rano kiedy wsiadam do auta samochód odpala idealnie, dłuzsze krecenie pojawia sie gdy sie silnik troche ostudzi lub nawet gdy jest ciepły.. zdarza sie tez, ze musze go pokrecic dobrych pare i wkoncu mu sie uda to natychmiast wydowbywa sie bialy dym z wydechu. Świece zmienione:) Edytowane przez MIKEe46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiedziałem jaki masz motor, więc podałem dla CRa. Jeśli M47 to początek wtrysku się rozjeżdża i za to odpowiedzialny będzie czujnik wału korbowego albo czujnik kątowy VP44. Sprawdź pod kompem czy nie pluje błędem początku wtrysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Łuki idę o zakład że nie będzie miał kolega błędów na kompie z dziedziny dde silnika :))) (nie licząc może tam świec)

A ma do wymiany tłoczek przestawiacza kąta wtrysku vp44 i temu problemy z odpalaniem w zakresie temp. ciepły zimny będzie palił elegancko.

Na razie tłoczek pewnie jest lekko przytarty ale z czasem mogą być większe problemy z tym odpalaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam ponownie do tego tematu, bylem dzis w jednym warsztacie wlasnie z ta sprawa, i powiedziano mi, ze to pompa jest juz walniety, bardzo zdziwila mnie ta diagnoza poniewaz ten problem pojawia mi sie od dłuższego czasu i przejechalem w tym czasie conajmniej 15 tys kilometrów.. Jezeli ktos mógł by mi polecić jakiegos speca od takich spraw, ktory jest uczciwy i nie naciaga byłbym wdzieczny. Zapomnialem dodac, ze na śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.