Skocz do zawartości

[E87] żółty błąd szyby? wykrzyknik na wyświetlaczu


kanciol

Rekomendowane odpowiedzi

Auto dzisiaj odebrałem z myjni i nie działał panel przedni lewych drzwi od sterowania szybami. Przy czym na środkowej konsoli wyświetlał się błąd "żółty" (jakby otwarta szyba) i piszczy co 15 sec. Wymieniłem cały panel szyby już wszystkie działają ale błąd pozostał. Co to jest za błąd? Dodam, że przednie szyby poruszają się bezproblemowo ale tylne opuszczam "klik" 3 cm kolejny klik znów 3cm itd. Przy podnoszeniu jest dokładnie tak samo przednie działają bezproblemowo a tylne tak samo jak przy opuszczaniu. CO jest powodem?

 

Gdy otwieram lub zamykam szyby z kluczyka przednie działają a tylne nawet nie chcą drgnąć? Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez kanciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumlator na 30 min .

Podłącz - zaprogramuj szyby .

Jeżeli nie wiesz jak programuje się szyby to :

Trzymasz przycisk od szyby cały czas w dół aż zjedzie do końca następnie dajesz przycisk do góry ( zamykanie ) gdy dojedzie do samej góry to jeszcze chwilę przytrzymujesz przycisk (zamknięcie szyby ) , tak robisz z każdą szybą .

 

Ja miałem tak samo z lewą szybą po wypięciu modułu straciła pamięć i też był taki sam problem , jedynie nie wyświetlał mi się błąd .

 

Zapewne jak uda ci się zamknąć tylną szybę to gdy dojdzie do samej góry wraca w dół o te 3 cm i tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie calodniowej u elektryka i nic nie poradzil

 

niewie sam co to jest za błąd

 

moze ktoś z naszego forum z tym sie spotkał

 

http://img580.imageshack.us/img580/9702/201104221751398619447.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

szyby tylnie caly czas opuszczaja sie za kliknieciem o 3 cm i podnosza tak samo

 

z kluczyka opuszczaja i podnosza sie tylko przednie... jeszcze raz prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod jest z modułu FRM 259 Window Anti-Trap Deactivated.

 

Spróbuj jeszcze raz zakodować szyby. Siedząc w aucie, drzwi zamknięte, włączyć zapłon i trzymać jeden przycisk opuszczania szyby do momentu aż zjedzie w dół i jeszcze przez 10 sekund trzymać i to samo w góre i wszystkie szyby po kolei.

Ja nigdy nie miałem takiego problemu, nawet po odłączeniu akumulatora, Kamil miał coś takiego. Za sterowanie szybami odpowiada moduł FRM, dokładałeś może ksenony ?

 

Jeżeli to nie zadziała może coś ci blokuje tą szybę, czytaj sterownik wykrywa przeciążenie i szyba pracuje w trybie serwisowym, Może coś z prowadnicami nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odłączyłem aku na ponad godzinę... wsiadłem na nowo do auta wsadziłem kluczyk nie włączyłem zapłonu a błąd już wyskoczył!

Włączyłem zapłon i zacząłem programować szyby: przednie bezproblemowo działają tylne tak jak działały tzn cały czas suwają się o 3-4cm tzn tak ja wcisnę przycisk zjadą o te 3 cm, puszcze przycisk wcisnę znów i zjadą znowu o 3 cm.

 

Prowadnice nie wydają mi się wadliwe ponieważ szyby zjeżdżają bez problemu na dół i do góry w ogóle się nie haczą. Problem dotyczy cały czas dwóch tylnich szyb. Wcześniej to wszystko działało i tak nagle po myjni przestały działać dwie tylnie :mad2:

 

brak pomysłu i nadchnienia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo po tym jak wyklepywali mi drzwi i odłączyli akumulator. U mnie wyglądało to tak że jak pstryknąłem sobie raz żeby poszła w dół to nie chciała, to samo w górę, do tego nie działało zamykanie i otwieranie z pilota. Kolega "szpec" po prostu zjechał dwoma szybami równocześnie cały czas trzymając przyciski, po zjechaniu trzymał jeszcze trochę w dół, następnie tak samo dwie na raz do góry i tak kilka razy. Po chwili hulało jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam dokładnie ten sam problem. po umyciu silnika wyskoczyl mi ten błąd i dawał o sobie znac co 15s denerwujacym pikaniem. Najlepsze jest to ze szyby dzialaly normalnie wszystkie. Pojechalem na komputer aby skasowac blad. Blad zostal skasowany, nie bylu juz sygnalizacji dzwiekowej co chwile jednakze ikonka błedu zostala. Pare dni temu chcialem otworzyc tylne szyby i otwieraja sie na 5 razy. Co 5 cm staja i dalej nie ida. W tym momencie mam odlaczony aku i zobaczymy czy to w czyms pomoze. A moze trzeba wymienic caly moduł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec po odłaczeniu na pare godzin aku problem nie zniknal. w momencie wsadzenia kluczyka blad juz wyskoczyl. Probowalem zaprogramowac wszystkie szyby. Zaczolem od przednich i w pewnym momencie przednie szysby rowniez spuszczaly sie co pare cm. jednakze to naprawielm. A tylne jak sie spuszczaly co pare cm tak sie spuszczaja. Prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak probowalem sterowac. Zaczolem od przednich i w pewnym momencie tez opuszczaly sie co kilka cm ale udalo mi sie to naprawic jakos. Potem zaczolem to samo robic z tylnymi i nic mi sie nie udalo wskurac. Z pilota otwieraja sie tylko przednie okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 lat później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.