Skocz do zawartości

E36 323i Jak założyć sprężyny progresywne


Quake_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ po zimie jedna ze sprężyn mi pękła postanowiłem zakupić sobie zestaw porządnych sprężyn .

Rozwarzałem wiele firm ale mój wybór padł na KAYABA RJ5265.

Sprężyny oczywiście założę samodzielnie bo mam już w tym doświadczenie.

Mam jednak małazagwostkę na którą nikt nie potrafi mi udzielić odpowiedzi.

Ponieważ sprężyny mają inną ilość zwojów na górze a inna na dole niemam pojeścia jak powinienem je obsadzić czy zgodnie z napisem tak że wiecej zwoi idzie do góry czy odwrotnie niż napis.

Dołączam zdjęcie sprężyn może ktoś mi pomoże bo jest strasznie duzo opinji na ten temat .

Niestety stare sprężyny jakie były założone są proste wiec nie mogę się na nich wzorować.

Dodam że mam możliwość zwrotu tych sprężyn wiec jeśli zakładanie ich to kiepski pomysł to także proszę o uwagi.

Mój samochód to E36 323i Sedan (+ butla od gazu ) dlatego kupiłem sprężyny od kombi.

 

http://www.hot.jpg.pl/131147

Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moim zdaniem (nie mającym za wiele z doświadczeniem odnośnie sprężyn) śmiem stwierdzić, że obojętnie jak je założysz będą działać tak samo wg II zasady dynamiki:P obojętnie z której strony przyłożysz siłę to rozłoży się ona na dwa końce sprężyny. To tak jakbyś położył spręzyne na betonie i przycisnął kamieniem o wadze 100N, z taką samą siłą oddziałuje kamień na spreżyne jak i podłoże betonowe na nią. Jeśli się myle proszę o sprostowanie. Zagęszczenie uzwojeń powoduje większą sztywnośc sprężyny a co za tym idzie trudniejsze jej "ściśnięcie". Więc najpierw "ścisną" sie uzwojenia o mniejszym zagęszczeniu a dopiero później te o większym. A które będą u góry czy na dole obojętnie, stanie się to przy jednakowym obciążeniu. To jest moje zdanie oparte na zasadach mechaniki budowli.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie byc to bez roznicy ale powinno sie montowac gestszym uzwojeniem do dolu ,chociazby na obnizenie srodka ciezkosci.A generalnie sprezyny liniowe sa lepsze od progresywnych i ze tak powiem bardziej fachowe ,wykorzystywane sa tez w sportach motorowych ,a progresy to taki pseudo sport.
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.