Skocz do zawartości

(E36 sedan)montaz 4szyb el. Pytanie o wiazke przewodów


hytrus2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem spytac czy w e36 byly wyposazone w pelna wiazke do drzwi ? tzn do zlacza, a czy jezeli nie to czy sa puste piny wogole bez tych bolców? Zabieram sie do montazu elektrycznych szyb , ale mam zamiar zrobic to przynajmniej w polowie jak fabryka, nie za pomoca przekaznikow tylko z modulem komfortu i "relay module". Bo czytajac fora internetowe pelno rad typu "zaloz na przekaznikach" a mi sie wydaje ze to lekki paździerz bedzie. Edytowane przez hytrus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to popraw tytuł na poprawny . Po drugie we wtyczkach są wolne miejsca na piny , ja właśnie przepinałem wszystkie przewody z jednego auta do swojego no i poległem na module komfortu bo nie działalo :mad2: :mad2: . Po dniu męczarni ze sprawdzaniem przewodów przyszedł kolega i podłączył przekaźniki i tak już zostało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wporzadku, chodzi wlasnie o to ze czy te miejsca sa puste bez bolców? Czy tylko puste w sensie bez wyprowadzonych przwodów? Mowisz ze z ym modulem moze byc ciezko? schematy mam juz je studiowalem i w teorii powinno sie udac , znajac zycie napotkam jakies problemy. A dlugo Ci zeszlo z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w kostkach są puste bez bolców. Mnie samemu z poprowadzeniem instalacji tak jak idzie oryginalnie zajeło to jakoś od ósmej rano do jakiejś dziesiątej w nocy z tym że wszystkie cztery szyby . Przy mechanizmach poszło trochę szybciej . Jeśli mechanizmy u ciebie jeszcze nie były wyjmowane to zaopatrz się w wiertarkę i jakieś dobre wiertła bo są one przynitowane do poszycia wewnętrznego drzwi , a nity są stalowe . I popraw ten tytuł bo że e36 to każdy wie bo znajdujemy się w dziale poświęconemu dla e36 :arrow: (jeszcze raz przeczytaj format tytułowania wątków )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar posiwecic dzien na same wlozenie silownikow do drzwi.Drugi na instalacje po kostkach laczeniowych w slupkach. Skoro juz jestes po podlaczeniu, to moze masz jakies rady? Bo sadzac po schemacie powinenem dac rade, jedynie ciaganie kabli po samochodzie srednio mi sie widzi. A jaki modul komfortu masz? Rozumiem ze modul 'relay' tez. Tak wypytuje bo bardzo chetnie siegne porady kogos kto robil to samo co ja mam zamiar, zanim jeszcze zaczne :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby prosta sprawa ale zeby dobrze zatytulowac to musialbym jedynie zaznaczyc ze to sedan, wiec chyba jest ok :lol: Aha, a jak poradziles sobie z dorobieniem pinów? mozna dokupic takie bolce, w takim rozmiarze? Zasilanie z zapalniczki czy ciagnales od skrzynki bezpiecznikow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.