Skocz do zawartości

320td - Pomocy nie ma mocy! to jest zagadka


pantoniakgmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem e46 compact, 2.0d.

 

Oto objawy:

 

Samochód odpala na dotyk, ale nie ma mocy. Tz: jedziemy i brak mocy, ale zauważyłem, że jak potrzymam dłużej na wysokich obrotach to auto zaczyna iść. Potem znów odejme gaz, zwolnie i nie ma mocy. O co chodzi!?

 

Samochód sprawował się bezawaryjnie dopuki nie posypało się turbo oraz w tryski. w jednym momencie podczas jazdy padło to i to.

 

Turbo oraz wtryski zostały zregenerowane. Jednak nadal nie było mocy. Polecono mi wymienić przepływkę. Wymienilem.

Brak efektów.

 

W między czasie oddałem auto do serwisu na wymiane koła pasowego i dalsze szukanie mocy. Po wymianie koła serwis stwierdził, że zaślepił EGR i że chyba warsztat który regenerował wtryski źle to zrobił bo po próbie przelewowej wychodzi ze to znów wtryski. Sprawdziłem je w warsztacie i wtryski jednak są ok.

 

Pytanie co to może być?

 

Turbo, wtryski, przepływka - wymienione

Egr - zaślepiony

katalizatory - wycięte (podobno trzeba to zrobić bo jak padło tubo to zostały zalane olejem i potem trzeba było je wyciąć bo nastepne turbo by się ugotowało)

 

Proszę o pomoc. Wydałem już na naprawy 6 tys zł i nadal nie ma efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pierwszy lepszy wątek na temat braku mocy w 320D i masz prawdopodobna odpowiedź.

1. Jaki rocznik auta?

2. Jakiej firmy jest przepływomierz?

3. Odblokuj EGR

4. sprawdź układ podciśnienia, nie zaszkodzi wymienić wszystkie wężyki podciśnienia koszt mały a efekty wielkie

5. wymień elektrozaworki do sterowania turbo i egr, koszt stosunkowo niewielki, a poprawa wielka

6. sprawdź cięgno od turbo - zakres działania i ewentualny opór

7. sprawdź szczelność dolotu - szczególnie połączenie turbo-przepływomierz, nie może ciągnąć tam żadnego lewego powietrza.

8. Jeśli auto masz przedliftowe sprawdź jaki nr softu masz wgrany do sterownika silnika

9. i najważniejsze to dobra diagnoza live data u kogoś kto specjalizuje się w dieslu bmw

Na razie wystarczy odpowiedz na niektóre pytania, a będzie łatwiej ci pomóc. Podejrzewam, że rozwiązanie tkwi w którymś z tych punktów(jak zwykle zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełnij jeszcze profil z jakiej miejscowości jesteś może ktoś pomoże przynajmniej w diagnozie komputerowej ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.