Skocz do zawartości

radio bm24/54 brak glosu


dorafski76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mialem problem ze swoim radiem chyba bmw24- co jakis czas zanikal mi glos na wertepach a takze na postoju nie bylo reguły,czasem pomagalo wlaczenie klimatyzacji, lub dluzej trzeba bylo czekac az samo zacznie dzialac.Potem juz na amen sie zepsuło. postanowilem kupic jakąc używkę na allegro ceny wachlują się od 400 to 1200zl . oczywiście wybrałem te po 400, a że blisko warszawy postanowiłem odebrać osobiście. Przy podłaczeniu na wyswietlaczu pojawial sie komunikat o znalezeiu czestotliwości radia np radio zet ale nie bylo głosu, radio ladnie moza bylo wylaćżyc poprzez przycisk okragly ,ponownie włączyc ( u mnie na starym radiu potrafilo sie zawieszac) .pojechalem do innego sprzedawcy i tez po podłączeniu wszystko ladnie dzialalo prócz glosu. Czy tuner bm24 posiada w sobie wzmacniacz czy potrzebny jest jakis zewnetrzny.W bagazniku mam tylko czytnik nawigacji i chyba sam modul nawigacji czy jak to sie tam nazywa no i oczywisie tuner radiowy.

Albo moje poprzednie radio, które padło bylo po jakiejs przerobce i dzialalo bez wzmacniacza zew albo trafilem na 2 sprzedajacych z allegro uszkodzonych tunerow.

 

Proszę o jakies wskazówki- juz rok czasu jezdze sluchajac muzyki z komorki :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie dzwięku w bm24/54 jest spowodowane głównie przez zimne luty lub uszkodzona koncówkę mocy. Jeśli to pierwsze można to łatwo sprawdzić po wyłaczeniu puknąc delikatnie bm24 powinno działać do kolejnego wyłączenia. Naprawić można to przez przelutowanie końcówek mocy.

 

Jeśli natomiast uszkodzona jest końcówki mocy to dzwięk będzie zniekształcony lub nie bedzie grał któryś kanał. Naprawić można to przez zamiane uszkodzonych na philipsowe TDA chyba 12 pinowe podobno nie w obudowie od multiwata [ tylko w przypadku bm24 bo w bm54 sa hybrydowe koncowki mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info,

 

Jeszcze mam dwa pytanka..

1. jak mozna rozpoznac model radia ( bm24 czy 54)- mam zdrapane naklejki gdzie prawdopodobnie bylo to zawarte,czy one wizaualnie sie różnią?

2. Czy bm24 lub bm54 to są radia ze wzmacniaczem, czy samo radio? Czy do tego potrzebny jest jeszcze zewnetrzny wzmaczniacz.Kupowalem z allegro wlasnie bm24 i po wpięciu wtyczek nie bylo dzwięku - gośc, który sprzedawał powiedział,ze to dlatego bo nie mam zewnętrznego wzmaciacza.Dla mnie mało prawdopodobne, zwłaszcza ,ze wczesniej zanim mi sie zepsuło moje stare radio to wszystko grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
Kolego i co z Twoim radyjkiem? Bo mam podobny problem....2001r radio (modelu nie znam) 16:9 navi, telefon, kaseta, zmieniarka, TV...jedziesz sobie spokojnie słuchasz ulubionego kawałka i nagle CISZA....bez żadnych dziur, czasem nawet w garażu obraża się i milknie...jak w bibliotece....nie działa ani radio, ani CD, ani dźwięk w navi...no umarło...czasem pomaga wyłączenie i włączenie zapłonu, czasem wył i wł samego radia, czasem coś zobaczyć przy zmieniarce....PROSZĘ POMOCY! nie wiem z której strony to ugryźć.... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam bmw e39 z 2000r i mam problem z radiem(mała navi) wszystko jest ok tylko czasem dźwięk sie wyłącza na postoju albo jak jadę :( proszę o szybka odpowiedz :(( pozdrawiam i prosił bym o przesłanie instrukcji jak je wymontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padające końcówki mocy w tych radiach to norma.

 

Wyjmujesz oddajesz do naprawy odbierasz płacisz zakładasz i działa a Ty się cieszysz.

 

Nie chcę robić reklamy ale panowie z okolic Krakowa zakładają mocniejsze końcówki mocy i nic już się nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość na Allegro reklamuje że ten temat naprawia - w szukajkę wystarczy wpisać bm24 - podobno faktycznie coś tam pada w tych radiach. Ja też to mam i wybieram się do niego w środę 24go więc napiszę co i jak. Kosztuje to podobno 200zl...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W moim 520i 2001 rok też nie ma dźwięku. Magik sprawdził ten wzmacniacz bm24 wszystko chodzi, sygnał w wtyczce jest a głośniki nie działają, czy wie ktoś jaka to może być przyczyna, coś wcześniej czytałem o bezpieczniku nad akumulatorem. Pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.