Skocz do zawartości

330d 4800 obrotow czy to norma?


manieczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam , posiadam 330d z 2002 roku i nie idzie mi wiecej niz do 4800 obrotow czy to normalne czy cos nie tak???

dziekuje z gory za odpowiedzi

 

a patrzyłeś na czerwone pole na obrotomierzu? u mnie jest tak samo i jest dobrze. jedynie 330d 204KM się kręci troszkę wyżej bo do 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest sens cisnąć diesla do 4800obr/min :duh:

 

A czy to nie jest niebezpieczne dla silnika? Cisnac disla na luzie do 4800.

Moj juz od 4500obr/min wogule nie ciagnie (mam wersje 184 km) sensu zadnego nie ma krecic wiecej bo auto nie jedzie tylko chalasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mole twoje komenty mnie nie interesuja wiec jak masz pisac takie teksty na tym poscie to sie nie wp...... [<-edit by Mod- ostrzeżenie] jak nie umiesz zachowac sie jak czlowiek! Jestes zalosny bo na bank negujesz wszystko w swoin zyciu, czy tak ciezko byc pozytywnym czasem? A sie cisnie bo jest czym cisnac !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mole twoje komenty mnie nie interesuja wiec jak masz pisac takie teksty na tym poscie to sie nie wpierdalaj jak nie umiesz zachowac sie jak czlowiek! Jestes zalosny bo na bank negujesz wszystko w swoin zyciu, czy tak ciezko byc pozytywnym czasem? A sie cisnie bo jest czym cisnac !!!

Kolego opanuj się z takimi tekstami, każdy ma prawo pisać co chce, w rzeczy samej niczym cię nie uraził a z tego co widać niedawno kupiłeś sobie BMW 330d i już chcesz wyciskać z auta wszystkie soki a za chwilę turbina się wysra i będziesz płakał jak to mozliwe, nikt nie ma na celu cię obrażać a kolega mole nie miał takiej intencji a ty odrazu się oburzasz, wyluzuj kolego.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mole twoje komenty mnie nie interesuja wiec jak masz pisac takie teksty na tym poscie to sie nie wpierdalaj jak nie umiesz zachowac sie jak czlowiek! Jestes zalosny bo na bank negujesz wszystko w swoin zyciu, czy tak ciezko byc pozytywnym czasem? A sie cisnie bo jest czym cisnac !!!

 

Manieczek dyletancie, zalej może z kolegami trochę więcej Pb to może pociśnie jeszcze lepiej niż 4800/ min - może dojdziesz do 6000/min .... może pociśniesz jak ''Krzychu kadetem taraz'' - naucz się lepiej obsługi prostego CR'a niż p..... [<-edit by Mod- ostrzeżenie] bzdury.....

pozdro

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mole dziwny koles jestes! Jezdzilem benzyna wczesniej taka sama bmw i jak sie przesiadlem do diesla to troche dziwnie a ty [BAD] gowno [<-ostrzeżenie by Mod] wiesz i jakies kometarze glupie dodajesz! A leje w shelu vpower diesla tak do twojej wiadomosc!! Co do krzyska i kadeta to z wypowiedzi wygladasz mi na jednego z nich!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 204KM (M57N) jest ok 5000 RPM (po jaką cholere tak kręcic to nie wiem), ale co ciekawe na jałowym nie zrobisz więcej niż 4xxx RPM, poprostu odcina wcześniej.

Swoją drogą kręcenie tego auta tak wysoko nie ma poprostu sensu, jak zmienisz bieg przy 4300-4500 to jest max, a i tak za wysoko :)

Ale każdy jeździ jak lubi, co mi do tego :P

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalna moc w obu wersjach M57 i tak jest osiągana przy 4000rpm. ale można sprawdzić dokładnie przy jakiej prędkości obrotowej ten silnik całkiem traci moc:

 

http://zaprzal.info/td/images/w/bmw_330d.jpg

 

jak widać seryjne 330d 184KM zaczyna tracić moc przy ok. 4200rpm, przy 4300 jest jest jeszcze w miarę, ale przy 4400 silnik już całkiem nie ma mocy... najfajniejsze jednak jest to, że od 3200-3400rpm mamy cały czas praktycznie moc maksymalną w okolicach 180KM... czyli w całkiem sporym zakresie prędkości obrotowych, a nie "tylko przez moment".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde 330d powinien się kręcić do czerwonego pola na każdym biegu ( wyprzedzę dyskusje nie jestem morderca), jeśli się nie kręci to powody są dwa

 

1. Paliwo

 

Tańsza opcja

Złe ciśnienie na popie podprogowej - objawy będą takie, że będzie coraz głośniej pracować i coraz gorzej będzie się wkręcał w obroty najlepiej sprawdzić ile podaje bara

 

Droższa

Popa wtryskowa lub wysokiego ciśnienia mogę się mylić objawy nieszczelność będzie widać gołym okiem

 

2. Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 204KM (M57N) jest ok 5000 RPM (po jaką cholere tak kręcic to nie wiem), ale co ciekawe na jałowym nie zrobisz więcej niż 4xxx RPM, poprostu odcina wcześniej.

Swoją drogą kręcenie tego auta tak wysoko nie ma poprostu sensu, jak zmienisz bieg przy 4300-4500 to jest max, a i tak za wysoko :)

Ale każdy jeździ jak lubi, co mi do tego :P

 

zgadzam się że nie ma sensu - ale mi się czasami zdarza , dlaczego ? trzeba po prostu szybko machać lewarkiem :) przynajmniej u mnie pierwsze 3 biegi trzeba dość szybko zmieniać , i czasem się zdarzy do odcinki - traci się na przyspieszeniu , u mnie 100 km dość szybko na zegarku się pojawia :)

 

a też nie zawsze mi się chce skupiać na 100 % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.