Skocz do zawartości

Skrzypiąca roleta tylna w E61


kaktuss_ML

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie podobna sytuacja, z tym ze brakuje mi tego wypychania do samej góry, zeby nie walić sie w głowe, musze ja recznie dopchnąć do góry.

 

Siłowniki sa tez brudne, ale wydaje mi sie ze powinno wlasnie tam byc smarowanie jakies i wlasnie moze od brudu tak cieżko chodzi. Właśnie próbuje sie dowiedziec czy wolno i czym to wyczyscic a później czym nasmarować.

 

Wydaje mi sie ze do wymiany silowniki to raczej nie bardzo, bo chyba gdyby byly zepsute nie trzymały by klapy w górze, tylko waliły po głowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic samo nie wypycha, samo nie podnosi się w żadnym zakresie. Na siłownikach nie powinno być zadnego smarowania, tam jest taki normalny gazowy siłownik, a te tuby to osłonka, żeby ładnie wyglądało. A co do smarowania to tam występują na tyle duże siły, siłownik ma 340N, że to niewiele da. Siłowniki mają w środku gaz pod bardzo wysokiem ciśnieniem, a jak to ciśnienie spada to i ich siła jest mniejsza, klape utrzyma, ale już nie pomoże jej podnieść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też podklejałem filcem. Czy jest lepiej z roletą zobaczymy. Generalnie zauważyłem, że nie tylko roleta skrzypi ale również te czarne plastiki pomiędzy nią a oknem. Ich nie da się wyciszyć.

 

Co do podłokietnika. Też z nim dzisiaj walczyłem. Okleiłem filcem w koło, dalej skrzeczał i .... doszedłem, że najbardziej skrzypi zamknięcie, zamek czy jak to nazwać. Prysnąłem WD40 i bingo. Przestał skrzypieć.

 

 

 

Kolego, jak z twoim zamkiem, podobno nie zaleca sie psiukania WD40 na plastik, jakies reakcje zachodza podobno nieporzadane..

 

Daj znac czy sie dalej zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O plastiki bym się nie martwił, najgorszym skutkiem ubocznym uzywanie wd40 i tym podobnych jest to że jest tłusty i kurz lepi się do spryskanych miejsc, I niestety nie starcza na długo bo odparowuje. Troche lepiej wypada smar silikonowy w sprayu, taki jak do uszczelek, ale tez sie lepi do tego wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też podklejałem filcem. Czy jest lepiej z roletą zobaczymy. Generalnie zauważyłem, że nie tylko roleta skrzypi ale również te czarne plastiki pomiędzy nią a oknem. Ich nie da się wyciszyć.

 

Co do podłokietnika. Też z nim dzisiaj walczyłem. Okleiłem filcem w koło, dalej skrzeczał i .... doszedłem, że najbardziej skrzypi zamknięcie, zamek czy jak to nazwać. Prysnąłem WD40 i bingo. Przestał skrzypieć.

 

 

 

Kolego, jak z twoim zamkiem, podobno nie zaleca sie psiukania WD40 na plastik, jakies reakcje zachodza podobno nieporzadane..

 

Daj znac czy sie dalej zamyka

 

Póki co gra i buczy. Nie widzę skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co tam z silownikami koledzy wydumali? tylko wymiana?

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale co do uszczelek w drzwiach, mi nic tam nie skrzypi, wokół jest juz taki aksamitny materiał i jest ok, ale juz pare osób pisalo o tych uszczelkach.

 

U mnie też jest ten "aksamitny" materiał. Są to już podobno "ulepszone" uszczelki. Skrzypiały. Musiałem zastosować procedurę zalecaną przez BMW (!!!). Oklejenie taśmą teflonową wnęk na styku uszczelki plus ich nasmarowane Wurtherm do pielęgnacji gumy. Dopiero to pomogło.

tez tym sposobem pozbyłem sie skrzypienia ale sam na niego wpadłem nawet niewiedziałem ze to procedura zalecana przez bmw dodam jeszcze ze u mnie pomogła tasma izolacyjna firmy tesa co tez jest istotne bo inne slabo sie przyklejaja i te tasmy sa w róznych kolorach walke z uszczelkami toczyłem rok przerobiłem wszystko spreje silikonowe wazeline krem niwea wurth do gumy spirytus itd.było dobrze przez tydzien a teraz jest spokój od miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
U mnie lekko trzeszczała roleta,okleiłem filcem i ucichła ale dalej skrzypi ten plastik na tylniej klapie,ma ktoś jakiś patent na to? WTF że w BMW skrzypią plastiki,w moim 4letnim focusie firmowym jest cisza a tu taki zonk...

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.