Skocz do zawartości

Takie felgi 17' do e36


BORKOS123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy felgi od BMW 5 e60 mają inny rozmiar(większy) od felgi do bmw 3 e90 lub e46?

Czy taką samą mają szerokość ? Pytanie dotyczy tego które felgi lepiej będą pasować do e36 czy nie ma różnicy?

Ponieważ mam takie felgi od e60 http://moto.allegro.pl/komplet-felg-bmw-e60-17oryginalne-i1495029573.html

i troszeczkę wystają za samochód tak z pół cm.

Zdjęcia:

http://img695.imageshack.us/img695/9560/20110208032.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/1250/20110208034.jpg

 

ktoś mówił że da się przypiłować od środka to miejsce które nakłada się na piastę.

W ogóle przy okazji chciałem zapytać was o różnice w prowadzeniu... może nie w prowadzeniu a ogólnie pracą silnika... jak wpływa większa felga na silnik, spalanie , moc?

teraz jeździłem na oryginalnych 15 i spalanie przy silniku 325i super, no i jeśli chodzi o moc to żwawo , jazda bokiem bez najmniejszego problemu.

Ciekaw jestem jak będzie na takich 17.

PS: nie wiem czy to coś wniesie do tego tematu ale dodam że w planach jest wymiana amorków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie to Ci wpłynie raczej szerokość gum a nie średnica czy ile wystaje felga, no wiadomo że jak wystaje sporo to jakiś tam opór aerodynamiczny jest ale to pomijalna sprawa. I jak założysz bardzo szerokie laczki to będzie po koleinach polskich nosić. Jeśli dajesz większą felgę to automatycznie musisz dać o tyle niższy profil żeby koło razem z oponą miało mniej więcej taki sam rozmiar jak standardowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moc , zrywność auta?

Ale generalnie jaka powinna być opona do tych 17 w e36 oraz czy to normalne że felga wystaje?

czy po prostu ten model felgi tak ma?

tak jak wczesniej wyjaśniono szerokosc opony bedzie miała znaczenie, szersza opona = wiekszy opór aby zerwac przyczepność = wiekszy opor toczenia = wieksze spalanie

wzór felg dla mnie lipny (kwestia gustu), et nie prawidłowe do e36 (et41-47), dlatego felga wystaje, jesli nie ociera o błotnik i wzór odpowiada to wsiadać i jechać ;) (wiele osób "wystawanie felg" uznaje za zaletę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie by się przydał dobry wykład na temat felg,Twoje wszystkie pytania są mało konkretne.Szerokość felg i opon to zależy też od mocy auta,tak żeby dał radę jeszcze jechać.Trzeba znalezć kompromis pomiędzy komfortem jazdy a przyczepnością,mylę się to popraw mnie.Jeśli wystają to pomyśl o policji(specjalnie mała litera),wystawią mandat za takie fele,tutaj ważnym rozmiarem jest ET lub IS kto co woli.W oryginale masz et47,im mniejszy ten rozmiar tym bardziej fela wychodzi od rozstawu.Proponuję 17/8 cali, et35.Opona 225.Jaki to model auta???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.