Skocz do zawartości

E61 błąd napinacza i poduszek


wiemarcel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. Mam do Was pytanie .

ogólnie diagnostyka INPA

tłumaczenie z jakiegoś programu ( nie wiem dokładnie dlaczego taki kod jeżeli kody są podawane np (P0420 ) :

Błąd B1AFA - obwód zapłonowy napinacza okucia po stronie kierowcy z przodu - przerwa

 

Otóż auto po małej stłuczce bez wystrzelenia poduszek ( ale do końca nie wiadomo - przy kupnie nie były wystrzelone) Ciągle pali się błąd poduszek powietrznych. wymieniłem napinacz na napinacz z Anglika i nic .

Byłem u 2 mechaników na kompie kasowali błąd i nic po odpaleniu kolejny błąd wraca na nowo. kolejna rzecz to to że stary napinacz jak miałem po zapięciu pasów gasła kontrolka pasów a gdy wymieniłem na napinacz z anglika ( niebitego ) po zapięciu pasów pali się dalej ( nie pomijając poduszek które palą się cały czas. )

 

Proszę o pomoc co jest grane gdzie szukać jak coś ? czy to na 100 % napinacz bo z anglika czy gdzieś coś się rozłączyło ?

 

Czy to może być któraś mata i ona by powodowała ten błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem i jak sie dowiedzialem na forum to trzeba przeinstalowac moduly bo widocznie komputek rozpoznaje nowe a sa zaprogramowane stare.. ja to zrobilem no dziala

słuchaj a ty przeinstalowałeś moduły i działa wszystko? tzn zainstalowałeś od nowa moduły te od napinaczy nowych i zaczęło działać? miałeś dokładnie ten sam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie kierowcy wymieniles napinacz i dopinacz?

Zobacz na dopinacz czy nie jest wystrzelony?

Normalnie nie wymienia sie sensorow airbag,powinno wystarczyć wykasowanie bledow.

Mowie o czesciach nr 1 oraz 10 z rysunku :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC91&mospid=47755&btnr=72_0453&hg=72&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zrobione .... drugi napinacz kierowcy od strony drzwi:) dzieki za pomoc :)

dlatego pytalem,czy wymieniles obydwa po stronie kierowcy.Przerabialem to w zeszlym tygodniu w samochodzie znajomego.Tez szukalismy gdzie moze byc blad poduszek i wlasnie okazalo sie,ze dopinacz kierowcy ten od strony drzwi jest uwalony ;).

Po wymianie oczywiscie blad dal sie usunac INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zakładam nowego postu mam podobny problem jak kolega. Kupiłem samochód lekko uszkodzony, poduszki całe, przynajmniej ja nic nie wiem o ich wystrzeleniu ale aktualnie są całe. Mam problem taki, że mam różne błędy (diagnoza LAUNCH) np.

 

9CBC Short circuit at a lamp output

93B1 Head airbag. right

93B2 Safety battery terminal

 

był też błąd napinacza kierowcy (ten co zapina się pas, przy tunelu środkowym) napinacz został wymieniony i błąd znikną, ale powyższe błędy zostały. Co do drugiego napinacza-dopinacza kierowcy wygląda na sprawny wizualnie (ten z lewej stronie przy słupku) też po jego wypięciu i diagnozie pojawia się dodatkowy błąd, po wpięciu go znika.

Co do klem pirotechnicznych wyglądają na sprawne i prawdopodobnie wymienione bo w bagażniku znalazłem ze starej klemy plusowej części plastikowe czerwone przykopcone delikatnie a ta co jest założona aktualnie jest kompletna nie brakuje w niej żadnych części.

W komputerze samochodowym na wyświetlaczu wyskakuje przy odpaleniu dwa błędy, pierwszy reinstant system, drugi corection light failures (nie działa xenon dynamic) podejrzewam uszkodzenie modułu skrętu, bo lampa była wymieniana a moduły stare.

 

Gdzie szukać przyczyny powyższych trzech błędów?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Parę dni temu wymieniłem napinacz ,no i po tej wymianie pokazuje mi błąd napinacza.Napinacz na 100% sprawny.Jak wykasuje błąd inpą, to po odpaleniu silnika powraca. Na starym napinaczu jest wszystko ok,tylko mam problem z zatrzaskiem i nie mogę zapiąć pasa,bo wyskakuje.Chciałem przełożyc sam zatrzask,ale jest to raczej niemożliwe...Czy muszę przeprowadzić adaptację ncs-em? jeśli tak to czy możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.Mam podobny problem co koledzy.Zapaliły się kontrolki pasów i poduszek.Ale auto nigdy nie było bite.Na kompie w przypodwórkowym warsztacie wyskoczyło,cytuje"OPór,obwód zapłonowy,napinacz pasów bezpieczeństwa,napęd zbyt niski"Co to oznacza?czy napinacz może sam wystrzelić,wszystkie kostki dopięte,bo sprawdzałem z pięć razy.Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

a co myślicie o tym.

wywala mi błąd maty - obwód otwarty ale jest jedno ale:

mata działa, widzi pasażera, błąd wywala w momencie włożenia pasa w zaczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Pozwolę sobie na "odgrzanie kotleta". Nie mogę u siebie pozbyć się błędu airbag. Problem jest po stronie kierowcy. Błędy wskazują na napinacz i klamrę, wtyczki psikałem i tą pod fotelem ścisnąłem opaskami dodatkowo, ale nie przynosi to efektu na długo, zastanawiam się nad wykręceniem klamry z napinaczem i sprawdzenie tego jakoś namacalnie, ale też nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę, tam jeden kabel wchodzi w zatrzask, a wtyczka w napinacz - da się to jakoś rozebrać? Piszecie o czymś takim: "koledzy zrobione .... drugi napinacz kierowcy od strony drzwi:) dzieki za pomoc :)" Może mi ktoś wytłumaczyć, gdzie to jest - ten drugi napinacz, jak się tam dostać i co zrobić? Będę wdzięczny

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi napinacz ( dopinacz ) jest po LEWEJ stronie fotela kierowcy.Jak otworzysz drzwi i spojrzysz na laczenie siedziska z oparciem bedzie taka karbowana guma.Ona wlasnie jest czescia dopinacza.Ja odchylisz maskownice przy samej podlodze zobaczysz go.Jak dobrze pamietam ten jest caly srebry.Przynajmniej u mnie byl,bo te po srodku fotela sa czarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.