Skocz do zawartości

Pukanie w przednim kole!!


ohara5

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu coś mi zaczęło pukać w przednim lewym kole jak wjadę w dziure, albo jak podjeżdżam pod próg zawieszenie posiadam dynamic drive. Jak jadę wolno i ostro wdusze na hamulec też jest to puknięcie. Czy ktoś może mi doradzić co może być przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Maglownica często jest powodem pukania.Ja mam podobny problem będę wyciągał przekładnie i wiozę do kalibracji luzu na listwie .Jest to do zrobienia o ile jest jeszcze co ratować z tej przekładni.U mnie pukanie wylazło po zimie więc jest nadzieja :? .Może wie ktoś czy jest dużo roboty żeby ja wydobyć ? Mile widziany krótki opis :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica często jest powodem pukania.Ja mam podobny problem będę wyciągał przekładnie i wiozę do kalibracji luzu na listwie .Jest to do zrobienia o ile jest jeszcze co ratować z tej przekładni.U mnie pukanie wylazło po zimie więc jest nadzieja :? .Może wie ktoś czy jest dużo roboty żeby ja wydobyć ? Mile widziany krótki opis :)

 

Jestem już po zabiegu ,wyjęcie przekładni zajmuje około 2h.Procedura odwrotna 3h łącznie z geometrią .

Trzeba uważnie zdjąć przewody hydrauliczne z przekładni są zapinane na klik,przekręcamy w lewo szybka robotka zero kluczy tylko sprawna rączka :D .

Warto mieć nową oliwę (servis :( ).Silniczek podwieszamy ,odkręcamy 6 śrub mocujących sanki (podporę silnika),poduszki silnika oraz łączniki stabilizatora.Przekładnie wyjmujemy przodem w kierunku do zderzaka.Wykręcamy tylko same drążki kierownicze !!!!.

Przekładnia malina nic nie puka nic nie stuka zrobiona profesjonalnie koszt 350zł. :cool2:.

Regenerację robiłem w Białymstoku u sprawdzonego szpeca.Czas roboty 4h.

Dowiedziałem się tylko że to już ostatnie podejście do tej przekładni,robi się je tylko 1 raz :cry: .

Potem już trzeba szukać drugiej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.