Skocz do zawartości

Czujnik ABS a obroty silnika 525d


badener

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem cudakiem i wiedzacym wszystko,ale kolego takiego kabaretu jeszcze nie dosłyszałem :shock: .Co ma to do tego. :duh:Opisz dokładnie problem.Pozdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak założyłem nowy czujnik abs (zamiennik) na prawe tylne koło, przy rozpędzaniu pojazdu i zmianie biegów zaczął wariować sterownik, obroty nie schodziły w dół, lecz się pięły do 4000 obr/min, silnik szarpał nie pracował równo.

Odłączyłem ten czujnik i wszystko jest ok (poza świecącymi kontrolkami abs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie ma co filozofować - ewidentnie kupiłeś badziewny czujnik ABS. Nie wnikam tu, czy taki czujnik ma jakieś powiązanie z obrotami silnika (szczerze mówiąc wydaje mi się to podejrzane i raczej mało prawdopodobne ale z elektroniką w e39 nigdy nic nie wiadomo). Generalnie jeśli chodzi o czujniki ABS, klocków hamulcowych, itp, itd to praktycznie nie ma zamienników, które funkcjonują dobrze i nie powodują cyrków w aucie. Podmień na czujnik jakiejś porządnej firmy a podejrzewam, że Twoje problemy się skończą.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ABS jest odpowiedzialny również za kontrolę trakcji ASC,a to oznacza że że ma wpływ na obroty silnika.Wygląda na to że czujnik jest nie dobry,zobacz jaki kolor czujnika jest na innych kołach i taki kup,wydaje mi się że u ciebie powinien być niebieski, ale nie jestem pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam wlaśnie o problemach z czujnikiem ABS a czy ktoś z was wie na ile jest odpowiedzialny za obroty silnika czujnik ABS,

w mojej bmce 530d E39 mam problem z mocą nie uzyskuje więcej niż 2700 obr nawet na postoju sprawdzałem już chyba wszystko

od turba i wszyskich przewodów sterujących turbiną do wymiany przepływomierza włącznie,i tak się zastanawiam właśnie czy może u mnie

jest coś zABSem.

Czy ktoś wie jakbym wyjął bezpiecznik od ABS czy wtedy powinno się poprawić ? czy to nic nie pomoże?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.