Skocz do zawartości

Vanos czy sprzęgło, auto nie ma mocy???????


przemo768

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam BMW e39 2.0i, silnik M52, przebieg to 250 000. Od niedawna mam problem z mocą auta na niższych obrotach, nie jest to drastyczne ale przeze mnie odczuwalne. Byłem u 2 mechaników, jeden powiedział, że kończy się sprzęgło, drugi, że wszystko ok. Dodam, że znam objawy uszkodzonego sprzęgła jednak nie mogę stwierdzić, że jest to właśnie to. Ostatnio podejrzenia padły na Vanosa. Auto zrobiło się bardziej mułowate nie ma takiej mocy.

Może miał ktoś podobny problem?????? Przyśpieszam i obroty idą do góry ale jakoś buczy silnik a auto słabiej ciągnie ale ciągnie.(nie skaczą mi obroty na biegu jałowym)

Ma ktoś jakieś sugestie co to może być oraz jakie są prawidłowe ustawienia Vanosa, chciałbym go sprawdzić , z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz dostęp do jakiegoś kompa?

vanosa nie sprawdzisz bez kompa ale przyczyn takiego stanu może być kilka. Powiedzmy zapchany katalizator.

Jeśli masz pod ręką kompa to podaj pozycję wałka ssącego na postoju i podczas jazdy powyżej 2500 obrotów.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz inpę to i carsoft by poszedł a ja wolę carsofta.

watro by sprawdzić jeszcze ile pokazuje przepływomierz i sondy lambda.

katalizator dopuki całkiem się nie zapcha to ciężko sprawdzić < najpewniej jest wyciąć i sprawdzić czy pomogło>

Można też zamówić w serwisie bmw pomiary ciśnienia spalin w wydechu. To określa przepustowość układu wydechowego.

 

czy masz gaz?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam gazu. Jak sprawdzić na inpie sondę i położenia Vanosa?? Też wykluczam katalizator bo leję przez ostatnie 3 miesiące 98 na BP, ogólnie staram się lać dobre paliwo.

Dzisiaj trochę pojeżdże, zmierzę ile ma do setki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.