Skocz do zawartości

Odwarstwienie tapicerki - w sumie nie wiem jak to nazwac :)


andrz_ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Mam dziwna sytuacje z moja 3. Górna cześć tapicerki drzwi po stronie pasażera przy oknie po prostu jakby się "odwarstwiła" i odstaje w gore. Stalo się to całkowicie samoistnie co jest dla mnie pewnym kuriozum, no bo w końcu od normalnego jeżdżenia autem takie rzeczy się nie dzieją. Auto ma 1,5 roku i było kupione w tym programie BMW Premium Selection (ładnie brzmi ale czy to jest jakieś premium to chyba nikt się nie dowie).

 

Dołączam foty bo tak najlepiej pokazać o co chodzi:

 

http://img202.imageshack.us/i/drzwi1x.jpg/

 

http://img832.imageshack.us/i/drzwi2.jpg/

 

http://img4.imageshack.us/i/drzwi3w.jpg/

 

http://img717.imageshack.us/i/drzwi4.jpg/

 

http://img151.imageshack.us/i/drzwi5.jpg/

 

I mam w sumie kilka pytań:

- czy takie coś dzieje się bo autko było uderzone wcześniej i po prostu jest złe zrobione i obciążenia jakie są w trakcie jazdy niestety powodują wypychanie tapicerki w górę?

- czy te drewniane coś co widać w środku jest normalne? Tego się standardowo używa czy to jest jakaś radosna twórczość kogoś kto "naprawiał" te drzwi po uderzeniu?

- auto jest na gwarancji - czy mam prawo ostro postawić sprawę ze takie coś nie ma prawa się stać w aucie na gwarancji, a jeśli tak to muszą coś z tym zrobić?

- jeśli muszą coś zrobić to co? ;) wymienić tapicerkę? cale drzwi? Czego mogę się domagać?

 

Pomóżcie proszę bo to jest tak nietypowe dla mnie, że jestem w kropce. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurna - pierwszy raz takie coś widze...w jakimkolwiek BMW. Nawet nie potrafie poweidzieć co mogło być tego przyczyną jesli masz auto kupione z BMW Premium Celection i masz gwarancje czym prędzej sie tam udaj do nich i pokaż co sie stło...jesli okaże sie ze auto było uderzone albo cos a oni to zamaskowali dawaj do sądu neich Ci wymieniaja na drugie takie auto ai jeszcze zadość uczynienie sie nalezy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może powodem takiego odkształcenia tapicerki jest gromadznie się wody, która nasiąkając w wewnętrzną część boczka zniekształciła go. Wyższa temperatura otoczenia, nagrzanie przez szybę tej części?? Dziwne.

Może faktycznie dokonywana była jakaś naprawa blacharska, po której pozatykano odpływy wody. Ale w takim przeypadku słyszałbyś chlupotanie w drzwiach.

Masz gwarancję to jedź szybko do ASO, badanie miernikiem do lakieru może wstępnie coś wyjaśni.

A może po prostu wada materiałowa i tylko wada.

Napisz jaka była odpowiedź w ASo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :!: :?: WTF

 

Tak jak koledzy wyżej.

Jeśli masz auto kupione w tym programie Premium Selection i masz jeszcze gwarancję - To od razu jedź do ASO!

 

Mi wydaje się że taka rzecz mogła być spowodowana najprędzej trwałym i czasowym zniekształceniem tapicerki

I ani woda ani słońce w tak młodym aucie nie mogły zrobić aż takich szkód.

 

A jeśli miałeś podobno mieć bezwypadkowe auto a wyjdzie że jednak nie jest to jak najbardziej strasz ich sądem i że nagłośnisz sprawę.

Następnie niech wracają kasę pierwotną za auto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Odnośnie wymiany na inne auto czy zwrot gotówki - faktem, iż aut jest z Premium Selection nie oznacza chyba jednocześnie, iz nie mogło mieć wcześniej żadnych szkód blacharskich czy jakichkolwiek innych. To tak na wyrost trochę "wymyślam" na zasadzie możliwych odpowiedzi z ich strony. Chyba, ze jest inaczej i po prostu dostarczyli towar niezgodny z przedmiotem umowy. Ponadto samochód jest w leasingu. Może powiadomić również leasingodawce, ze to jemu w zasadzie sprzedali coś takiego i czekać na ich reakcję - chociaż im to chyba jest obojętne. Ważne żeby rata wpływała co miesiąc :(

 

 

Nikt nie napisał na temat tych drewnianych elementów w środku - czy to jest normalne żeby tam był drewniany element?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć trudno określić materiał, z którego wykonana jest wewnętrzna część tapicerki drzwiowej. Jeżeli jest to "obce" ciało wstawione dla usztywnienia po naprawie, może mieć znaczenie w procesie odszkodowawczym.

Firmę leasingową możesz poinformować o sytuacji, nic to nie zaszkodzi.

W przypadku negatywnej reakcji ze strony ASO polecam zwrócenie się do rzeczoznawców DEKRY lub PZM-otu o wystawienie ekspertyzy. Poza tym sprawdź dokładnie w umowie sprzedaży samochodu, czy nie ma wzmianki o naprawie balcharsko-lakierniczej elementu.

Pozdrawiam

 

p.s.

na zbliżeniu wygląda to na sprasowaną i powlekaną spoiwem trawę morską czy coś podobnego co ma służyć usztywnieniu.

Edytowane przez toker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie musiałem oglądać swojego boczka od drugiej strony. Pamiętam z innego samochodu, że materiał podobny do zamieszczonego na zdjęciu był fabrycznym elementem usztywnienia tapicerki.

Celowo napisałem "obce ciało" o ile takim jest.

Jedź czym prędzej do ASO.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie widziałem nawet w starej beemce :shock: Nie wierzę, że przyczyną może być woda czy słońce, nawet gdyby auto pochodziło z Włoch...

Jeśli przy zakupie pytałeś czy samochód jest bezwypadkowy i bez napraw blacharskich i powiedziano Ci, że nie, to to już ma znaczenie, przeanalizuj umowę, może być tam zapis o uszkodzeniach... Nie bój się ASO, masz gwarancję na samochód :!: Premium Selection... :mad2:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te "drewno" wewnątrz drzwi jest to poprostu budulec panelu drzwiowego stosowany chyba w większości aut. Jest to coś w rodzaju sztywnej mocno sprasowanej płyty, która jest lepsza od plastiku ze względu na koszt, wagę, właściwości wygłuszające/tłumiące itp. Niestety nowe modele aut nie są tak jak to zapewniają marketingowcy coraz lepsze. Właśnie na takich elementach tnie się koszty. Jak to mówi mój znajomy najprawdopodobnie wystąpił czynnik "X" :wink: przez który zaistniało opisywane wybrzuszenie. Nie wydaje mi się aby był to wynik napraw. Stawiałbym na wadę materiału polegającą na zmianie objętości przy zaistnieniu czynnika "X" ( w tym przypadku długości panelu przez co został wypchnięty) :cool2: Skoro auto jest na gwarancji to pierwszym krokiem powinna być wizyta w ASO :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwna sprawa, wygląda jakby panel boczka był niewłaściwie zamontowany, jakby ktoś nie wstrzelił się w zatrzaski. Ale jak nie było nic demontowano to moim zdaniem nie ma prawa tak sie dziać, poewnie woda, wilgoć. Tylko dziwna sprawa bo woda dostaje sie do wnętrza drzwi spływając po szybie ale od zewnętrznej strony i wypływa otworami na dole drzwi. Przerobiłem troche ten temat i zdejmowałem kilka razy boczek u siebie żeby poprawić uszczelnienie pianki, która przepuszczała wode. U mnie do tej pory wszystko ok.

 

Zdjąć obejrzec i bedzie wiadomo co jest grane.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć obejrzec i bedzie wiadomo co jest grane.

 

:nienie: nic nie zdejmować bo pierwsze co powiedzą w ASO to że sobie sam zdejmował to teraz ma... Auto jest na gwarancji więc nie powinno to być zmartwieniem właściciela tylko serwisu

 

A nawet jakby zdjąć to moim zdaniem nic tam się nie zobaczy, wada materiału i tyle. Albo "wepchną" to na siłę na miejsce i będzie ok lub po tygodniu się powtórzy, albo poprostu wymienią boczek :cool2: Większej filozofii nie widzę ;) Tną koszty produkcji i takie rzeczy niestety będą się zdarzały coraz częściej w motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy znaleźli chwilkę i odpisali na mojego posta. Bylem dzisiaj w ASO - generalnie nikt tam nie podważał nietypowosci sytuacji - zdemontowali i zamontowali powtórnie, nie wskazując jednak na żadna konkretna przyczynę. Poprosili żeby obserwowowac. Hmmm - no nie wiem czy to wystarczy, za 3 mies. gwarancja się kończy. Dołączam zdjęcie - może ktoś coś wypatrzy :) ciekawego

 

http://img861.imageshack.us/f/poddemontazu.jpg/

 

 

Pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ktoś coś grzebał w drzwiach i źle założył boczek. Może było coś naprawiane co wymagało zdjęcia tej obudowy jak np.: Mechanizm podnoszenia szyb, rygiel, panel sterowania w drzwiach... nie koniecznie musiało to być powodem stłuczki. Sam w swoim poprzednim samochodzie (daewoo nexia) ściągałem ten panel nie jeden raz ale nigdy mi się nie zdarzyło żeby mi tak wyskoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe powazny PAN z ASO powiedzial, ze jakis tam element metalowy/aluminiowy czy jakikolwiek, który jest takim znacznikiem ze coś było demontowane wcześniej lub nie, było na swoim miejscu, co znaczy, ze pierwszy raz drzwi były demontowane ;)

 

Ehhh, Ci bardzo mądrzy Panowie z ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.