Skocz do zawartości

525i problem z elektroniką


DeXo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu pojawił się komunikat o spalonym świetle hamowania, wszystko działało. Po zgaszeniu silnika znikło. Kilka godzin później to samo. 2 dni spokoju. Dziś wsiadam, odpalam, komunikaty o: spalonym świetle cofania, hamowania, mijania i oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Wszystko działa. Pomoże ktoś? czemu tak jest? trzeba gdzieś przeczyścić styki czy coś? Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... przetarć. No dobra sprawdzę. Nie wyciągałem jeszcze zegarów, chyba że przetarcia spowodował poprzedni właściciel, ale wcześniej się to nie zdarzało...dziś żadnych komunikatów. Wyjmę i pooglądam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj takie rzeczy nie jest łatwo wykryć. Jeśli wykręcisz zegary i nie będzie widać na oko jakiegoś uszkodzenia to wątpliwe, że sobie poradzisz. Najlepiej byłoby podmienić zegary na jakiś czas na identyczne i pojeździć żeby wyeliminować inne uszkodzenia( ;) ).

Zegary w bmce często potrafią mieć tzw. zimne luty wewnątrz ale uszkodzenia związane z tym raczej wiążą się z brakiem np. przeliczenia kilometrów.

Aha, napisz jeszcze czy przypadkiem nie kasuje CI przy tym przebiegu czasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kasuje. Dziś również żadnych błędów nie wyświetla. Zobaczymy czy się powtórzy, na razie jest wszystko ok. Hmm...check control. Jeśli sie będzie powtarzało to co proponujecie? nowe zegary? czy wystarczy do jakiegoś elektryka podjechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowujesz zegary(trzeba zazwyczaj przy tym wykręcić kierownicę) i wieziesz do jakiegoś zdolnego elektronika. Jak jest kumaty to ma np. AIR-HOTA i wygrzeje Ci płytę w topniku. Niestety czasem są zalane żywicą i wtedy jest problem...

Ja też mam problemy z prędkościomierzem ale nie mam czasu się za to zabrać.

 

PS. test może wyjść dobrze ale po chwili może już wskazówka nie działać... (brak styku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko ja nie mam problemów z prędkościomierzem:) wyświetla komunikaty o spalonych zarowkach. Choć od 2 dni mam spokój to i tak mnie to nie pokoi. A jak zresetować te komunikaty? Sorki ale nie znam sie no :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napisałem, że masz do przelutowania moduł check control. Możesz go również zmienić, ale jeżeli kupisz używany to i tak prędzej czy później będzie to samo. Nie piszcie tu o licznikach, bo nie mają nic wspólnego z takimi objawami. Moduł jest pod maską w skrzynce od strony kierowcy.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
ostatnio zaczęły pojawiać się kolejne oznaki awarii (prawdopodobnie check control). Podczas jazdy w deszczu, wycieraczki zacinają się, klatkują, czasem w ogóle nie reagują na manetkę szczególnie gdy na kompie wyświetlane są błędy o tych żarówkach. Myślę że to jest związane z tymi błędami co o tym sądzicie? na diagnostyce mi wykaże na kompie co jest grane? bo nie wiem czy oplaca się bulić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.