Skocz do zawartości

Realne zużycie paliwa X3 20d aut.


carghool

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej relacja niż rywalizacja. W sumie dla mnie nie ma żadnego znaczenia wielkość spalania, Jest tylko pytanie dlaczego są takie duże (ok. 20%) różnice. Auta jadą w podobnych warunkach. Ciekawe co to powoduje. Czyżby powtarzalność cylku produkcyjnego, inne spasowanie napędu (większe opory), czy to jednak noga kierowcy :-)

Mam okazję jeździć służbowo różnymi Skodami Octavia. Te same modele, a każda jeździ inaczej, jeśli chodzi o odczucie mocy (subiektywnie) i zużycia paliwa (obiektywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może jakieś usterki są tylko kierowcy o nich nie wiedza bo uważają że tak ma być !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Madonna di Campiglio - Warszawa (przez Monachium, Berlin, A2):

1550 km, średnia 125 km/h, spalanie 8,8 l/100km.

Co ciekawe - do zatankowania w PL (3/4 trasy) spalanie 8,0. Róznica w paliwie, co było już poruszane, zatrważająca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doświadczenia. Jeździłem przez dobry rok wyłącznie na Vervie. W Austrii i NIemczech w wakacje na V-power. Jeszcze parę razy w DE na zwykłym ON. Teraz czasami tankuję na Auchan, czasami na Lotosie. Średnio tak jak jeżdżę wychodzi 8,2 l/100, a czasami 9,5 (Niemcy, przy średniej ok. 125-130). Nie zauważyłem też różnicy w mocy czy poziomie klekotu/hałasu mojego diesla. Wynik, który jakimś cudem uzyskałem testowo (post powyżej) może jest ciut lepszy niż moja średnia, ale taka jazda jest strasznie nudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no czasami nawet 6 pasów w jedną stronę ,w ub. roku wracałem z Chicago do NYC (środek nocy) trochę szybciej ,zero aut na odcinku 1,5 godz. ,noga za bardzo w dół i nagle pierwszy napotkany samochód to interpid stanowego tropera :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu postu ,mój pali realnie 13 - 14 litrów (nie używam Eco drive) ,uznając ,że dla oszczędności 10/15 mil na zbiorniku nie warto...

Jest to wynik bliski danym podawanych przez producenta ,w Stanach podawane są ostrożne wartości zużycia paliwa ze względu na ryzyko pozwu zbiorowego właścicieli (2 lata temu była głośna sprawa ,którą wygrali posiadacze Mitsubishi - dostali rekompensatę na paliwo) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego nie mam/miałem/będę miał diesla :wink: a tak poważnie to coś nie tak ,za dużo tego paliwka Ci idzie porównując kolegów z tym samym silnikiem. Ja nie używam eco drive ,ale wydaje mi się ,iż w tym trybie potrzeba sporo gazu ,żeby sprawnie ruszać się po mieście (korki?) może tu jest coś na rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

odnosnie zuzycia paliwa w USA (ktore z pewnoscia ksztaltuje sie inaczej niz w Europie / Polsce) - kiedys w innym watku wspominalem

 

"z ciekawosci ostatnio zmierzylem splanie podczas wycieczki na przedluzony weekend, dystans ok. 700 mil, 70-80 % autostrada z tempomatem na ok. 120 km/h, w tym dwa razy przejazd przez spore gory, srednia 8,1l/100 km"

 

http://i.imgur.com/hyQhDzY.jpg?1

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1000+ km na 1 baku jednak jest możliwe

http://img689.imageshack.us/img689/5955/spalaniex320d1.jpg

 

Trasa Wro-Wieden-Bratysława-Wieden-Wro

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.