Skocz do zawartości

lampa xenon a xenon skretny


siwy71

Rekomendowane odpowiedzi

No to [bAD] bo ja mam i skrętne reflektory i bixenony a różnicy w stosunku do poprzedniego auta (zwykłe xenony) nie widzę żadnej. :?

Jakbym kupił nowe auto i zapłacił za ten "bajer" kilka lub kilkanaście tysięcy to bym się wkurzył. :D

Ale to znaczy że co? Te systemy Ci nie działają / działają niepoprawnie czy spodziewałeś się większych fajerwerków po nich? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to [bAD] bo ja mam i skrętne reflektory i bixenony a różnicy w stosunku do poprzedniego auta (zwykłe xenony) nie widzę żadnej. :?

Jakbym kupił nowe auto i zapłacił za ten "bajer" kilka lub kilkanaście tysięcy to bym się wkurzył. :D

 

No to chyba coś tobie nie działa skoro nie widzisz różnicy, poruszają sie tobie soczewki? Jesli jest sprawne to lampy skręcają strumień światła tam gdzie jedziesz to do tego zależnie od prędkości zmienia się zasięg lamp, moim zdaniem działa to wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jestem wrogiem numer jeden bo skarciłem jeden z systemów BMW :lol: ale gdyby nie napis na soczewce byłbym pewien, że nie mam skrętnych reflektorów. Nie spodziewałem się jakiś fajerwerków ale kierowca powinien to natychmiast zauważyć. Tak samo jak bixenony. Jadąc swoim autem pierwszy raz nocą zastanawiałem się czy są czy ich nie ma a to najgorsza recenzja dla takich świateł.

Wcześniej miałem A4 ze zwykłymi xenonami i różnicy wielkiej nie zauważylem.

 

PS: żarówki nie są wypalone bo auto śmigało w Niemczech gdzie nie trzeba jeździć w dzień na światłach i soczewki skręcają na postoju w kierunku pobocza (żeby nie oślepiać pozostałych) więc system raczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie będzie miał Ciebie za wroga że coś nie spełnia twoich oczekiwań w Bmw.Był nawet kiedyś taki temat na forum „Co denerwuje w 5-ce” i parę ładnych stron tam się uzbierało!Co do systemu Dynamic to faktycznie podczas większości jazd nocą jego praca jest prawie niezauważalna (miasto, autostrady, zwykłe zatłoczone drogi) ale znajdź się na krętej ciemnej drodze i pokonaj jej kawałek raz z doświetlaniem a raz bez – zobaczysz różnice.Drugi aspekt jest taki że dynamic bym porównał do np. ABS bo te trzy metry szybszego zauważenia przeszkody na łuku drogi mogą uratować Ciebie bądź tą przeszkodę w postaci np. rowerzysty.Jeśli chodzi o bixenon to wystarczy po ciemności pociągnąć manetkę do siebie włączając zwykłe standardowe w większości aut długie na H7 a popchnąć manetkę i załączyć dodatkowo „bi’ – no chyba różnice widać.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
a czy przy dynamic xenon powinny skrecac sie obydwie lampy,czy tylko prawa?U mnie lewa stoi nieruchomo a prawa na zakretach dziala jak nalezy.Po odpaleniu samochodu i wlaczeniu swiatel znak do gotowosci poprzez poruszanie sie we wszystkich kierunkach daja obydwie lampy,potem jednak dziala tylko prawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy dynamic xenon powinny skrecac sie obydwie lampy,czy tylko prawa?U mnie lewa stoi nieruchomo a prawa na zakretach dziala jak nalezy.Po odpaleniu samochodu i wlaczeniu swiatel znak do gotowosci poprzez poruszanie sie we wszystkich kierunkach daja obydwie lampy,potem jednak dziala tylko prawa...

Obie!.(podczas postoju tylko w prawą strone) i co dziwne u siebie nie zaobserwowałem po odpaleniu auta żadnego testu "na boki" tylko góra/dół a system działa prawidłowo. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.