Skocz do zawartości

318i - Układ chłodzenia wyłącznik termiczny wentylatora


KNT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę do posiadacza silnika M43, chodzi mi o wypięcie wtyczki z wyłącznika termicznego wentylatora (który znajduje się na dole przy chłodnicy w wężu chodnica-termostat) i zaobserwowaniu wentylatora na odpalonym silniku.

 

Według książki Sam Naprawiam

 

"Sprawdzenie zamontowanego wyłącznika termicznego

-Odłączyć złącze wyłącznika termicznego.

-Połączyć oba styki złącza przewodem pomocniczym . Jeśli wentylator zaczyna pracować po połączeniu, jest uszkodzony wyłącznik termiczny i należy go wymienić.

-Jeśli wentylator nie pracuje mimo połączenia styków złącza, sprawdzić złącze przy silniku wentylatora, czy jest mocno osadzone i czy styki zapewniają dobre połączenie. Sprawdzić przewody elektryczne, przekaźnik i silnik wentylatora."

 

W moim przypadku po zdjęciu wtyczki wentylator załącza się tylko na odpalonym silniku (bez łączenia styków), Co to może być?

Edytowane przez KNT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest żaden wyłącznik termiczny tylko czujnik temperatury dużego obiegu chłodzenia (za termostatem). Po drugie - w czym jest problem że chcesz wyjmować w/w złącze? W chwili obecnej również mam problem z wentylatorem i czekam na przysłanie nowego więc nie mam jak sprawdzić. Czy wentylator załącza się po nagrzaniu silnika lub przy włączonej klimatyzacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nawet się wzburzyłem ale w sumie co mi tam - zapytam - co niewłaściwego jest w nazwaniu czujnika temperatury obiegu wtórnego czujnikiem temperatury obiegu wtórnego? ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=11_2082&hg=11&fg=35 pozycja 11). Co do drugiego to widzisz dzisiaj dotarł wentylator chłodnicy i kiedy go zamontuje to wyobraź sobie że bardzo chętnie odpowiedziałbym na Twoje pytanie ale widzę że nie zależy Ci na tym. Szerokiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nawet się wzburzyłem ale w sumie co mi tam - zapytam - co niewłaściwego jest w nazwaniu czujnika temperatury obiegu wtórnego czujnikiem temperatury obiegu wtórnego? ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=11_2082&hg=11&fg=35 pozycja 11). Co do drugiego to widzisz dzisiaj dotarł wentylator chłodnicy i kiedy go zamontuje to wyobraź sobie że bardzo chętnie odpowiedziałbym na Twoje pytanie ale widzę że nie zależy Ci na tym. Szerokiej.

 

Napisz co sie u Ciebie zmieniło też u mnie dziwnie ten wentylator chodzi 2 biegu jeszcze w nim nie widziałem albo inaczej najszybszych obrotów (nie licząc tego kiedy wyciągnąłem wtyczke czujnika przy wężu za chłodnicą) sprawdź na test 7.0 przy jakiej temp zaczyna pracować byłbym wdzięczny, u mnie czy minusowej temp czy ciepło tak jak teraz temp trzymie się +- 105 C a u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termostat otwiera się przy 102 stopniach - po tej wartości zaczyna się podnosić temperatura na czujniku przy chłodnicy - kiedy się zrównają podnoszą się obie i przy 105 stopniach zaczyna powoli obracać się wentylator i tak się temperatura normuje. Wszystkie odczyty podaje z podłączonym komputerem z INPA. Kiedy podczas pracy silnika wypnę wtyczkę czujnika przy chłodnicy to wskazania na ekranie pokazują wartość -40 ale wentylator się nie załącza. Uruchomienie testowe wentylatora z INPY powoduje że przechodzące przed maską dzieci znikają :) - generalnie turbina. Pytanie po za konkursem - ile macie przewodów we wtyczce do chłodnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.