Skocz do zawartości

e30 [3xx] Tuleje wahacza- różne rodzaje - różnice?


kalafior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posypały mi się tuleje wahacza przedniego zawieszenia. Teraz mam takie z centralnym otworem, gdzie guma tworzy 2 ramiona.

Na serwisie aukcyjnym znalazłem 3 rodzaje:

1. Z otworem centralnym gdzie guma tworzy 2 ramiona

2. Z otworem centralnym gdzie całość zapełniona jest gumą

3. Z otworem przesuniętym do krawędzi, gdzie całość zapełniona jest gumą.

Wiem że jeśli jest więcej gumy, układ jest sztywniejszy, jednak zastanawiam się jaki wpływ na prowadzenie ma przesunięcie otworu do krawędzi.

Czy mogę założyć tuleje z otworem przesuniętym jeśli wcześniej miałem z centralnym otworem? Jaki to będzie miało wpływ na zachowanie się samochodu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie jakie są fabryczne. Ja zamontowałe Febiego, ale tylko dla tego że tam były spakowane tuleje BOGE, czyli oryginał, może ew. kupić lemfordera. Wszystkie są takie jak OEM czyli niepełne z centralnym otworem. Te pełne z centralnym otworem na pewno bedą sztywniejsze ale czy wytrzymalsze, tego nie wiem. A te niesymetryczne to raczej se daruj. Po za sportem raczej nie przyniosą nic dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam tuleje pełne od m3 z otworem umieszczonym centralnie i mogę powiedzieć, że z trwałością jest o niebo lepiej :)

cena jest wysoka ale warto bo czuć poprawę reakcji auta np w slalomie :)

a co do tulei z otworem przy krawędzi to nie wiem czy nie trzeba geometrii robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje z przesuniętym środkiem tzw mimośrodowe są stosowane w sportach motorowych i były fabrycznie montowane w e30 M3 na przednich wahaczach. Są w całości wypełnione gumą tak jak piszesz, przez co są mniej elastyczne a co za tym idzie wolniej się zużywają. Polecam Ci zamontowanie takich zabawek z poliuretanu, tylko musisz się przygotować na utratę komfortu, ale szybkość z jaką reaguje kierownica w bawarce jest o niebo lepsza. Zbieżność po wymianie przednich tulejek jest raczej obowiązkowa, jak wymienisz na mimośrodowe to zapewniam Cię, że będziesz musiał zrobić ją nawet 2 lub 3 razy w odstępie tygodnia lub dwóch po montażu. Znam z autopsji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
patrzylem na allegro to sa po 20 zl :P

:duh: chcesz mieć wytrzymałe tuleje za 20 złotych :duh:

 

Tuleje z przesuniętym środkiem tzw mimośrodowe są stosowane w sportach motorowych i były fabrycznie montowane w e30 M3 na przednich wahaczach.

M3 do 09/87 miały zwykłe tuleje, dopiero po 09/87 miały acentryczne tuleje.

Edytowane przez KRIS85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za tuleje pełne do m3 płąciłem bodajże 130 zł za sztukę.

wytrzymałość standardowych tulei jest śmieszna :D nawet boje się pomyśleć ile czasu pochodzą te za 20 złotych

teraz widzę że trochę staniały :D

polecam te:

http://allegro.pl/tuleje-tuleja-wahacza-bmw-e30-e36-m-pelna-wawa-i1475169241.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi plombami absolutnie racja, zważywszy, że zakładałem cały komplet jaki tam jest na zdjęciu. Zależy czego oczekujesz po samochodzie. Ja poruszam się moją Bawarką na codzień i już się przyzwyczaiłem. Głównym aspektem jakim się kierowałem w wyborze była wytrzymałość i od 2 lat w zawieszeniu nie wymieniłem NIC :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.