Skocz do zawartości

540i czym zastąpić katalizatory


sadurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pare miesięcy temu zmuszony byłem do wycięcia katalizatorów (jeden był zapchany, silnik wariował). Wszystko ładnie pięknie, tylko troszke za głośno jest. Nie jakoś przesadnie, ale... Szukałem na forum i w sumie nic konkretnego nie znalazłem. No może poza tym że mozna wsadzić tłumiki środkowe z jakiegoś innego auta. I właśnie tu mam pytanie - czy warto. Jeżeli tak to z jakiego auta?

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to najlepiej jest zastąpić katalizatory E39 540 nowymi katalizatorami z E39 540 :D Ewentualnie możesz zrobić tak jak ja (ale nie twierdze ze to idealne rozwiązanie - z pewnością bardziej ekonomiczne) i wstawić tłumiki specjalne. Ja zamontowałem AWG i póki co jestem bardzo zadowolony, jak to wygląda to zerknij do mojej galerii: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77174&start=60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj strumiennicy to bym mu nie radził, to nie Honda. Nie ma co na siłę ingerować aż tak w układ wydechowy i w prędkość i ciśnienie spalin jakie tam panuje. Najlepiej katalizator lub jako mniejsze zło tłumik przelotowy rozprężeniowy (właśnie coś na modłe AWG), można to nawet kupić w obudowie katopodobnej aby się diagnosta nie czepiał przy oględzinach podwozia. Zresztą temat już mocno opisywany na wielu forach BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle nad tym AWG co napisał kolega wyżej.. Wstawiać używki to tak średnio, bo ceny zaporowe a nie wiadomo ile wytrzymają. Obecnie mam wspawane rurki i poza dźwiękiem to wszystko jest ok.
Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.