Skocz do zawartości

USB - doposazenie


bodziotg77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołączę się do pytania z postu maciek_z.

Mam ten sam problem. Jest gniazdo jack ale strasznie nie poręczne sterowanie muzyką z telefonu podczas jazdy. Nie mam bluetooth ani zmieniarki, tylko kable podciągnięte do schowka. Radio business bez navi czyli straszna bieda, choć MP3 czyta.

Pytanie czy jak kupię ten kabelek z postu macka to po podłączeniu i ewentualnym kodowaniu będzie możliwość odtwarzania MP3 z USB czy konieczny jest MULF2. Nie chce sterowania głosowego ani podłączenia telefonu do zestawu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Zrobię mały odkop.

Mianowicie mam bmw e61 2004r. z navi prof. czyta bez problemu MP3, nie mam bluetooth / usb.

Moje pytanie brzmi, jakiego konkretnie "mulf-a" potrzebuję, aby uzyskać opcję bluetooth / aux / usb ?

Na allegro jest tego od groma, z czego ceny od 250 zł do 800 zł.

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o zagadnienia związane z BMW dlatego też proszę was o pomoc.

 

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy trochę forum poczytać to się nie chce.

Chociażby to viewtopic.php?f=73&t=114476&start=60

 

Nie no ok, wszystko pięknie ładnie opisane - za temat jak najbardziej dziękuje, lecz w dalszym ciągu nie odpowiada to na moje pytanie (wystarczy przeczytać ze zrozumieniem w/w post, ale się nie chce).

Rozpiszę bardziej łopatologicznie:

 

Mulf za 250 zł = Mulf za 800 zł ?

Skąd ta rozbieżność na allegro ? Czym różni się jeden od 2-go oprócz ceny? Czy wystarczy kupić jakikolwiek z nich ? Czy jest jakiś "konkretny" dedykowany pod coś ?

O to mi chodziło :]

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok.Wytłumaczę łopatologicznie.Można na allegro kupić BMW e60 2.0.d. z 2008r. za 40 tyś.zł. i można za 80 tyś.zł.

Tobie potrzeba Mulf2 High i takiego szukaj.A za ile go kupisz to twoja sprawa.

 

Dzięki wielkie.

Zastanawiało mnie to tylko, że była dosyć spora różnica cenowa na tym samym elemencie i czy przypadkiem się one miedzy sobą nie różniły czymś itp itd.

To tak jakbyś kupował e60 za 40 tyś w wersji mega bieda a e60 na full wypasie za 80 tyś ;], to już Twój wybór co kupisz.

Tak czy inaczej, raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Chciałem dodać sobie wejście usb. Posiadam moduł TCU 1.5 i chcialbym dodać moduł mufl 2 high. Moje pytanie czy muszę odłączyć tcu i na jego miejsce wstawić mufla? czy mogę je razem połączyć tak jak na filmiku?

I jeszcze jedno mam radio przed liftowe navi ccc. Czy muszę zminić na poliftowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam kolegów! Trochę odgrzałem temat ale równiez chciałbym dorzucić USB do swojej E61, przeczytałem juz parę tematów na forum jednak nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Posiadam radio MASK przed liftem, w samochodzie nie mam ani modułu TCU ani nawet zmieniarki. Tak samo jest ze światłowodami, nigdzie ich nie wyczaiłem. Mógłby mi ktoś napisac czego potrzebuje i gdzie to podłączyc żeby mieć USB? I czy w takiej konfiguracji taniej będzie zrobić to na oryginalnych częściach czy lepiej użyć jakiejś wirtualnej zmieniarki typy Dension? Z góry dziękuję za opdowiedź :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów! Trochę odgrzałem temat ale równiez chciałbym dorzucić USB do swojej E61, przeczytałem juz parę tematów na forum jednak nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Posiadam radio MASK przed liftem, w samochodzie nie mam ani modułu TCU ani nawet zmieniarki. Tak samo jest ze światłowodami, nigdzie ich nie wyczaiłem. Mógłby mi ktoś napisac czego potrzebuje i gdzie to podłączyc żeby mieć USB? I czy w takiej konfiguracji taniej będzie zrobić to na oryginalnych częściach czy lepiej użyć jakiejś wirtualnej zmieniarki typy Dension? Z góry dziękuję za opdowiedź :wink:

 

Potrzebujesz radio z polifta z przyciskami, tzw. CHAMP i do tego moduł BT nazywa się to MULF 2 HIGH, koniecznie HIGH bo te mają USB. Pozostaje kwestia montażu, albo montujesz to tak jak jest oryginalnie, czyli w bagażniku pod klapą podłogi, ciągniesz kable i swiatłowody i kabel USB. Albo wersja uproszczona, montujesz moduł MULF np. za schowkiem, tam gdzie normalnie jest zmieniarka i oszczędzasz sobie zabawy z rozpruwaniem całego samochodu podczas przeciągania instalacji do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
podlacz w szereg z tcu by zachować pętle światłowodową i po sprawie, zachowasz funkcje sos, bt z tcu, a mulf bedzie tylko do usb. radio zostaje, przekodowac auto z fa oraz ccc pustym manem i gotowe

Wystarczy tylko dokupić moduł mufl 2 high ale gdzie go podłączyć z tyłu bagażnika? jakie wtyki zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagasz stry mulf i zakladasz nowy, jak masz auto lci to chyba nie musisz nic przerabiac, w pre lci trzeba wymienic bialy klips na niebieski lub posluzyc sie pilnikiem. Mulf 2 high trzeba zakodowac i dodac do FA. Jesli nie masz CCC tylko przedliftowy mask to USB nie bedzie dzialac. Jedynie ipod interface
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat :)

 

E60 z 2008r, bogato wyposażone (HUD, navi business, bluetooth itd), ale USB niestety nie mam :/

 

Podał by ktoś namiary na elektryka/elektronika - najchętniej w łódzkim - który by to ogarnął? Znając siebie to jak zacznę się tym sam bawić to tylko stracę czas, pieniądze i nerwy...

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam, czytam i czytam, i nie kumam niczego z tym dołożeniem USB. Niby musze kupić moduł mulf high i go dołozyć albo zamienić, ale gdzie on sie znajduje bym mógł go sprawdzić jaki obecnie mam ? minął rok od ostatniego postu to może cos się zmieniło i łatwiej jest to zrobić ? jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam i czytam, i nie kumam niczego z tym dołożeniem USB. Niby musze kupić moduł mulf high i go dołozyć albo zamienić, ale gdzie on sie znajduje bym mógł go sprawdzić jaki obecnie mam ? minął rok od ostatniego postu to może cos się zmieniło i łatwiej jest to zrobić ? jakieś pomysły ?

 

Ja podobnie.. niczego nie rozumiem :mad2: Czy do E87 z 2005 przedlift można dołożyć i czy na ekranie nawigacji wyskoczy cudownie :-) opcj USB ( już jest CD,AUX.. itd ).

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB Dziala tylko w radiach poliftowych. w przedlifcie trzeba zastosowac inne rozwiazania lub wymienic radio. Ja w e60 2006 musialem wymienic Mask na MASK2 LCI.


Jesli masz w aucie BT to wystarczy podmienic te moduly, pociagnac przewody tam gdzie chce sie miec gniazdo usb i zaprogramowac auto... radio musi byc polift


Nie jestem pewien jak to wyglada jak ktos ma CCC proffesional moze tam funkcja usb zadziala ale pewnie trzeba soft podniesc.


Dodam jeszcze ze to USB jest srednie. Najlepiej dziala pendrive. Jak uzywasz telefonu trzeba miec drogi kabel Y od BMW. Ja mam iphone jak wlacze spotify to nie pojawia sie cala lista tylko jeden utwor wiec i tak musze patrzec na ekran telefonu zeby zabaczyc jaki jest nastepny utwor.


Dla mnie szkoda zachodu i pieniedzy z USB lepiej zostac przy aux. Inaczej sprawa wyglada jak sie ma CIC i Combox wtedy jest muza po BT i wyswietlanie okladek albumow itd...


tu post z E60

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=304501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.