Skocz do zawartości

[ E46 318Ci 00' ] za duże spalanie jak na ten motor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna jeżdżę modelem z tematu i z moich obserwacji, obliczeń i wyświetleń komputera i oczywiście wcześniejszego prześledzenia tematyki forum dochodzę do wniosku, że moje BMW pali za dużo. Wiadomym jest, że tym silnikiem nie pogania się więc i ja tego nie robię. Ale w cyklu mieszanym 11 l na 100 km to chyba za dużo prawda ? Stąd sięgam o pomoc Panów którzy znają się zdecydowanie lepiej niż ja na tych samochodach i zapytanie : co może byc przyczyną ?

Jeżdżę tym autkiem codziennie trasa miasto po trochu tego i tego.

Ostatnie 20,5 litra benzyny starczyło mi na 184 km...dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie ma za duzo :) mój automacik "pije sobie około 12-13l , a lpg i do 15stu :) okres zimowy :( latem to gdzies o 1,5 l mniej w tych samych warunkach

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu wstawiałem gaz do takiego tylko ze 2002 rok ale przed liftingiem tez palił 11 benzyny w mieście (deklaracja właściciela) jak przyjdzie na przegląd po 1000km to zobaczymy ile gazu ale pewnie z 14 litrów

także twoje spalanie jest normalne.

Najlepsza opcaj to 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Nie wiem jak to jest ale ja uwazam ze BMW sa bardzo oszczedne. Mam E46318 z M43 i spalanie na trasie 6,8 w cyklu mieszanym ( u mnie 80% 100km/h i 20% 50km/h) 6,9L. W Polsce jak jestem to 7,1-7,2L. E35/5 palila podobnie.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda na to że spalanie Twojego 318 jest trochę za duże. Wg danych technicznych takie E46 powinno palić tyle... ale w mieście. Opisz może jak wyglądał ten cykl mieszany? A może masz coś nie tak z termostatem i silnik jest cały czas zimny? A może padła sonda lambda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.