Skocz do zawartości

730I 91r Automat. Kabel który idzie od + w akumulatorze ...


mmazi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kabla przy akumulatorze który idzie przy + taki dodatkowy co jest doczepiony do głównego.

Do czego on służy? Albo za co odpowiada? Gdzie on idzie? Do czego jest podłączony?

Bo jak zakładałem nowy akumulator to go wygiąłem za mocno i musiał się rozwalić i nie da się odpalić samochodu do puki go dobrze nie ustawię ale na doku się zruszy i znowu samochód nie pali a mianowicie nie ma prądu w pompie paliwa i nie ma iskry jak się zruszy;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi nie łączy to się nie świeci jak łączy to się zapala przy przykręceniu kluczyków i zauważyłem że jak nie łączy to na wyświetlaczy zamiast palić mi się E to pali mi się S i wtedy właśnie nie pali samochód. Bo w automacie po wsadzeniu kluczy powinien być od razu na trybie ekonomik a nie na sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kabla przy akumulatorze który idzie przy + taki dodatkowy co jest doczepiony do głównego.

Do czego on służy? Albo za co odpowiada? Gdzie on idzie? Do czego jest podłączony?

Bo jak zakładałem nowy akumulator to go wygiąłem za mocno i musiał się rozwalić i nie da się odpalić samochodu do puki go dobrze nie ustawię ale na doku się zruszy i znowu samochód nie pali a mianowicie nie ma prądu w pompie paliwa i nie ma iskry jak się zruszy;/

 

Ten kabel idzie właśnie do zasilania przekaźnika pompy paliwa i komputera. Naprawiałem kiedyś coś takiego w E34, więc na pewno w E32 jest tak samo. Na przewodzie przynitowany jest bezpiecznik i prawdopodobnie właśnie on stanowi problem. Odizoluj ten kabel. Jakieś 20 do 50 cm od klemy powinien być ten bezpiecznik (w każdym bądź razie jeszcze pod siedzeniem). Możesz go wyciąć całkowicie, albo polutować w miejscu uszkodzenia (prawdopodobnie jest pęknięty).

BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel idzie właśnie do zasilania przekaźnika pompy paliwa i komputera. Naprawiałem kiedyś coś takiego w E34, więc na pewno w E32 jest tak samo. Na przewodzie przynitowany jest bezpiecznik i prawdopodobnie właśnie on stanowi problem. Odizoluj ten kabel. Jakieś 20 do 50 cm od klemy powinien być ten bezpiecznik (w każdym bądź razie jeszcze pod siedzeniem). Możesz go wyciąć całkowicie, albo polutować w miejscu uszkodzenia (prawdopodobnie jest pęknięty).

 

Tak on ma około 30cm nie więcej i idzie do czarnej skrzyneczki małej, która jest przymocowana do blachy i tam jest bezpiecznik, przed chwilą wróciłem z samochodu i sprawdzałem, muszę go właśnie jakoś odlutować od bezpiecznika jak to by mi się udało to bym kupił nowy kabel taki sam i tą końcówkę, co idzie do klemy bym w domu przylutował a to, co idzie do bezpiecznika to jakoś bym musiał wykombinować by zalutować albo jakiegoś znajomego znaleźć, co ma garaż z prądem i tam na miejscu wszystko zrobić, bo nie ma jazdy z takim kablem;/ co jakiś dół teraz w drodze jak śnieg opada i gdzieś się zruszy i koniec jazdy. Trzeba się zatrzymywać i męczyć się w poprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego kabla.

Jak nie znajdę w samochodowym takiej grubości kabla to może być grubszy? czy bezpiecznik mógłby się spalić? bo cieńszego to nie kupię tylko ewentualnie grubszy jak bym nie znalazł takiego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ten temat już zamknąć bo zrobiłem ten kabel.

A mianowicie chodziło o to że tam jest jeszcze jeden kabelek idący od plusa w kolorze czerwonym i jak się idzie tropem tego kabla czyli trzeba wymontować podłogę(wykładzinę) koło drzwi i wszystkie te plastiki co zasłaniają ten kable i tam jest ukryty bezpiecznik 50A i on się spalił ale trochę cyny załatwiło sprawę i samochód jeździ że aż miło:) dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.