Skocz do zawartości

320D Trzaskające plastiki deski rozdzielczej


max_lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że z deski rozdzielczej mojego samochodu wydobywają się bardzo drażniące dzwięki. Dzwięk dochodzi z okolic nawiewu w zasadzie nawet wiem co je tworzy. Otóż między nawiewami na szybę na samym środku jest taka jakby mała czarna przykrywka. Z jej obu stron znajdują się nawiewy na szybę i własnie z tego miejsca dobiegają te drażniące dzwięki. Dodam że wpada to w drgania oczywiście na niskich obrotach silnika. Czy aby walczyć z takimi drganiami trzeba to rozkładać a jeśli tak to jak się tam dostać? A może są jakies preparaty na trzeszczące plaski? Może by tam trysnąc by cos pomogło? Ma ktoś z Was doświadczenie z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taki przypadek. Wyjąłem wtedy zaślepkę poduszki pasażera i umieściłem kawałek gąbki między deską a mocowaniem, na którym się ona opiera, w głębi przy samej szybie. Można to nazwać druciarnią, ale bez konieczności zwalania deski udalo się zlikwidować trzaski poprzez usztywnienie całości. Klient chciał to zrobić szybko i w miarę bezinwazyjnie i pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepkę wyjmiesz normalnie ręką. Teraz już nie pamiętam, ale chyba wycigałem poduchę, ale bez odłączania. Jeśli nie na zapłonie, to moc jej nie będzie, możesz odłączyć aku dla spokojności. W omawianym aucie trzeszczalo gdzieś w okolicy nawiewu środkowego na kabine, a gabkę dawałem przy szybie, czyli ogólnie w całkiem innym miejscu. I zadziałało. Musisz poróbować, u Ciebie ten patent może wogóle nie dać rezultatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz normalnie zaślepkę do góry, możliwe, że będziesz musiał zdjąć listwę ozdobną i wtedy dopiero ciągnąć. Zaślepka siedzi luźno i jest przytwierdzona do deski od góry na dwa parciane paski, nie ma żadnych innych mocowań. Ciągniesz od dołu w górę i wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem. Listwę ozdobną zdejmuję, potem ciągnę tą osłonę poduszki do góry. A ponieważ nie chce zakładać nowego tematu. Czy ktoś z Was zajmował się malowaniem plastików we wnętrzu? Ostatnio zdobyłem trochę doświadczenia malarskiego i zastanawiam mnie jakby wyglądały pomalowane listwy te nad radiem co ciągną się przez całą szerokość samochodu. Wiele opcji ma takie srebrne ja mam czarne w dodatku mocna porysowan i pomyśląłem czy byłby to dobry pomysł. Mam w planie je ściągnąć, wyrównać papapierem ściernym, pózniej podkład do plastików, dwie bazy i "klarlak". Może wyjść ładnie co sądzicie? Bo wnętrze mojej Buni jest ciemne i smune, skurę na kierownicy, gałce i mieszku też chce wymienić na jaśniejszą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.