Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem 528i PILNE


Elimor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przez całą zime nie miałem najmniejszego problemu z akumulatorem.

Dzisiaj rano odpalił mi z drugiego razu!

Teraz wyszedłem i kiedy odpalam włącza się mi xenon, i nie odpala. Rozrusznilk kreci co raz slabiej(to juz wina akumulatora, ale nie dziwne po ennej ilośći prób odpalenia)

Dlaczego zaświeca się ksenon właśnie kiedy odpalam???

Czemu jeszcze może źle odpalać??? może być wina świec??? Dawno je nie wymieniłem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kiepsko odpala może być spowodowane wieloma czynnikami, kiepskimi świecami, awarią jakiegoś czujnika? Nie znam dokładnej budowy silników BMW ale być może przez uwalony czujnik nie załącza się tzw. dysza rozruchowa (nie wiem jak się to w BMW określa), ewentualnie coś z zapłonem nie tak ale to raczej mniej prawdopodobne.

Co do xenonu to nie wiem czemu, być może jest to jakiś sygnał ostrzegawczy przy jakiejś awarii ale nie sądzę żeby coś takiego robili, raczej wyświetliłby to komputer, a nie xenon, ewentualnie przy tak niskich temperaturach kable i wtyczki pokryły się szronem i gdzieś się robi jakieś małe zwarcie, jeśli masz możliwość to wstaw auto do jakiegoś garażu i włącz w nim farelka skierowanego w komorę silnika, jak nie posiadasz własnego garażu to może sąsiad czy znajomy ci pozwoli na parę godzin wstawić auto na garaż.

Spotkałem się kiedyś z przypadkiem, że poniżej -15 rozrusznik nie kręcił, bendiks dotykał koła zamachowego i było słychać "puk" ale odbijał z powrotem, nawet nie próbował kręcić, jak silnik się "ogrzało" do temperatury wyższej niż -5/-10 to zapalał od dotknięcia i później cały sezon letni było jeżdżone z tym rozrusznikiem i nigdy nie sprawił problemów, potem auto zostało sprzedane i nie znam historii z następnej zimy.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przez całą zime nie miałem najmniejszego problemu z akumulatorem.

Dzisiaj rano odpalił mi z drugiego razu!

Teraz wyszedłem i kiedy odpalam włącza się mi xenon, i nie odpala. Rozrusznilk kreci co raz slabiej(to juz wina akumulatora, ale nie dziwne po ennej ilośći prób odpalenia)

Dlaczego zaświeca się ksenon właśnie kiedy odpalam???

Czemu jeszcze może źle odpalać??? może być wina świec??? Dawno je nie wymieniłem!!!

 

Co do tego xenonu to u mnie jak padł aku to podczas odpalania też załączał się xenon. Więc to chyba nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak aku kaput to też załączał mi się xenon przy rozruchu też nie wiedziałem dlaczego a ja mam xenony nie od pana Wieśka z CPN-u albo sklepiku za rogiem :). A aku ja aku paść może zawsze, mi kiedyś nowy CENTRY padł po 3 miesiącach, poszedł na gwarancji i teraz jest dobrze. A aura jaką mamy za oknem nie wpływa dobrze na nasze bateryjki, jeżeli do tego robisz krótkie odcinki to poprostu nie ma jak się doładować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma chyba inne "sygnały" padającego aku, u mnie w Mercedesie parę dni temu zaczął szwankować aku i przy odpalaniu jak nie ma za bardzo siły zakręcić i ostatnim tchnieniem kręci wałem to włącza się wycieraczka:D Wziąłem aku od Forda taty i jest ok, odpala normalnie, wsadziłem znowu swój naładowany i za pierwszym razem normalnie zapalił, za drugim już ciężko miał i znowu wycieraczka:P

Więc to chyba celowo robią, żeby dawało znać kierowcy, że aku niedomaga, u mnie był jeszcze na tyle sprawny, że dało się rano odpalić samochód ale ze sporym trudem kręcił.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko gdyby nie te ksenony to możeby jeszcze odpalił. Przecież xenon dużo mocy pobiera.

A z drugiej strony. Gdyby to było wdzień a nie wieczorem tobym nawet tego nie zauważył.

A kolega ma audi i już wciągu tej zimy może z 10 razy razładowywał sie mu aku. Ale żadnych takich dziwnych żeczy nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, dziwne trochę z tym xenonem bo faktycznie pobiera on sporo prądu.

U mnie wycieraczka mniej zapewne pobiera no i widać ją w dzień a xenonu nie widać jak już celnie zauważyłeś.

Ale ciekawy jestem czemu takie dziwaczne rzeczy robią w autach, bo w W124 to standard z ta wycieraczką, jak odpalasz auto i włącza się wycieraczka to znaczy, że aku słaby.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.