Skocz do zawartości

Demontaż tapicerki bagażnika e90


grzechut

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś pamięta jaka jest procedura demontazu tapicerki bagażnik po stronie kierowcy w e90.

Musze się dostac do mocowania amortyzatora i za cholere nie moge calkowicie zdjąć oslony. Demontuje spinki, plastykową osłonę przy klapie ale coś trzyma

w miejscu styku z oparciem siedzenia..

Czy trzeba demontować kanape żeby zdjąć tapicerke ? ( nie mam niestety składanej kanapy :duh: )

 

pozdrawiam

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zarejestrowani
Ja mam akurat E91 , i u mnie trzymaja takie chromowane zaczepy przy samym oparciu po bokach, trzeba odkręcić torxa i zdjąć, ale nie wiem jak jest w sedanie...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W wersjach bez składanej tylnej kanapy trzeba zdjąć siedzisko, pod oparciem są zaczepy

 

trzeba odkręcić ucho do mocowania siątki -torxem, gniazdko 12V, no i parę zaczepów jest pod tapicerką, po trójkątem ostrzegawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakaś podpowiedź jak zdjąć oparcie tylnej kanapy (nie składana)?

 

Nie jest to takie łatwe.. najlepiej wejść do bagażnika, oczy skierować ku "gwiazdom"..po lewej stronie i prawej są otwory. a wewnątrz rygle które nalezy odciągnąć śrubokrętem ( tam są też takie śruby które kuszą żeby je odkręcić ale lepiej nie bo będzie bida ;)). Potem już tylko pchnąć głową z lewej i prawej strony i już kanapa odblokowana :mrgreen: Oparcie jest przykrecane tez u dołu dwoma śrubami torx 45 ale żeby sie do nich dostać trzeba zdjąć siedzisko.

Powodzenia

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.