Skocz do zawartości

3XX - Coupe 4x4. Puśćcie wodze fantazji :)


_Prince_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Proszę nie bić, nie śmiać się, nie szydzić :D

Wiem że temat jest wariacki, ale ostatecznie nie takie rzeczy się na świecie z samochodami wyprawia.

Otóż:

Zgromadziłem środki na swojego wymarzonego E46 Coupe. To co mam, pozwala znaleźć bogato wyposażony egzemplarz w dobrym roczniku.

Jestem całkowicie zakochany w E46 Coupe. Można powiedzieć, że jest to dla mnie samochód idealny i żaden inny nie wchodzi w grę.

Gdyby nie jeden fakt. Szukam samochodu, który tak jak moje 2 poprzednie auta będzie posiadał napęd 4x4.

Z pewnych względów (ekstremalne miejsce zamieszkania, przyzwyczajenia) preferuję samochody AWD. Wiem już, że E46 występował z napędem 4x4 jedynie w wersji sedan oraz kombi. Niestety zarówno pierwsza, jak i tym bardziej druga wersja kompletnie mi się nie podoba!

Moim największym marzeniem jest E46 Coupe 4x4 :shock:

 

Mimo iż przez 5 lat byłem zawodowym kierowcą, nie znam się niestety na mechanice i tuningu. Wiem tylko i widziałem nieraz naocznie, że z samochodami da się wyczyniać przeróżne cuda. Gdyby moje marzenie było możliwe do zrealizowania, napewno byłbym gotowy przeznaczyć na jego zrealizowanie więcej środków.

 

Jeżeli jest to kompletnie niewykonalne to trudno. Jeżeli jednak nie jest to całkowice science fiction, rzucam wyzwanie specom. Może ktoś podejmie temat.

- czy jest to wogóle teoretycznie możliwe?

- jeżeli tak, jaki byłby najlepszy sposób?

- jakie kroki należałoby przeprowadzić?

- kto mógłby mi w tym pomóc?

- może jakieś adresy, namiary?

- koszty

 

Dodam tylko informację, że mam dobre chody w ASO BMW w swoim mieście. Prowadzi je mój bliski znajomy.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem na ewno jest szerszy tunel przy pedałach. To pewnie można by jakoś obejść, ale mocowanie przedniego zawieszenia jest na innym wózku. To może być prawdziwe wyzwanie.

Musisz czekać na e92 ;) ...aż Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

A jakby coś pokombinować i zrobić "pseudo coupe" z sedana?

W sensie, jakieś kombinacje z drzwiami?

Widziałem kiedyś na pokazie, jak panowie z Audi A4 robili 2 drzwiowe kupejki.

Jest kilka takich egzemplarzy opisanych na necie.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

A jakby coś pokombinować i zrobić "pseudo coupe" z sedana?

W sensie, jakieś kombinacje z drzwiami?

Widziałem kiedyś na pokazie, jak panowie z Audi A4 robili 2 drzwiowe kupejki.

Jest kilka takich egzemplarzy opisanych na necie.

Co myślicie?

 

 

To musisz pogadać z blacharzami z Gniezna, Ostrowa lub Pleszewa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He He :mrgreen:

Wiem, na wiosce nie takie rzeczy robią :D

No trudno. E46 Coupe i tak kupię, bo już choruje na niego od roku i raczej mi nie przejdzie.

Najwyżej na youtube zobaczycie mnie na filmiku: "koleś próbuje wjechać do domu, samochodem RWD pod długą, stromą i oblodzoną drogę"

I będzie: "ale urwał!" :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobre opony na tył tylko nie za szerokie (195 takich sam używam) na tył do tego jest kontrola trakcji która fajnie działa i wszędzie wjedziesz :D np. FWD wymięka :D a Bemeczka idzie :D

 

do 330ci oraz 330cd nie da rady takich cieniutkich założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale do 318ci wchodza bez problemu. Załozyciel tematu nie pisał jaki silnik mu sie marzy, wiec pewnie jest mu to obojętne, bo zakochał sie w bryle e46.

 

Na Twoim miejscu zrobilbym tak: za 5 tys zł kupił jakies stare Audi80 quattro, albo jakąś starą terenówke.... za reszte kasy e46 coupe, która w zimie ładnie odpoczywałaby sobie czekajac na wiosne - jesli na prawde ten podjazd jest taki stromy i miejsce zamieszkania tak ekstremalne....

 

3-4 miesiace w roku musiałbys smigac jakis gratem, ale z napedem 4x4 - za to reszta roku - czysta przyjemnosc :)

 

Sam jestem z nizinnych terenów, ale widzialem ze w górach wiele osob tak robi - auto 4x4 na zime i normalne na lato.

 

Od biedy jak zachce Ci sie jezdzic swoja e46 w zime i nie bedzieesz mógł podjechac do domu, to Twoje drugie auto wciągnie BMW na górę bez problemu :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to działa to w ten sposób, że hamuje kolo ktore zaczyna się ślizgać i tak oszukany mechanizm róznicowy przekazuje napęd na koło które nie ma uślizgu. Taka trochę oszukańcza szpera.

W moim 4x4 działa to tak, że w średnim śniegu nie daję szans Land Roverowi mojego brata. Oczywiście do momentu w którym nie przyssam się "brzuchem" do śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to działa to w ten sposób, że hamuje kolo ktore zaczyna się ślizgać i tak oszukany mechanizm róznicowy przekazuje napęd na koło które nie ma uślizgu. Taka trochę oszukańcza szpera.

 

w jakich modelach e46 to bylo montowane?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to działa to w ten sposób, że hamuje kolo ktore zaczyna się ślizgać i tak oszukany mechanizm róznicowy przekazuje napęd na koło które nie ma uślizgu. Taka trochę oszukańcza szpera.

 

w jakich modelach e46 to bylo montowane?

 

modele wyposazone w asc/dsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie mylicie tego z działaniem DSC które przyhamowuje koło, ujmuje gazu żeby ślizgajace się koło odzyskało przyczepność? Dopiero w E90 jest DTC, czyli taka niby-szpera.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mylicie tego z działaniem DSC które przyhamowuje koło, ujmuje gazu żeby ślizgajace się koło odzyskało przyczepność? Dopiero w E90 jest DTC, czyli taka niby-szpera.

 

Ten układ w e46 nazywa się ABD, a w xi/xd ABD-x.

Zajrzałem do instrukcji i napisane tam jest że można to wylaczyc....co jest bzdurą :)

 

Czyli jeśli auto ma DSC to ma też niby szpery. Łatwo to rozpoznać po nadzwyczajny i szybkim zużyciu tylnych klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.