Skocz do zawartości

Zakup X3 20d


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

wszyscy tutaj mnie uspokajali, żeby na miękko i żeby się uzbroić w cierpliwość, i że to normalne, że długo się czeka.

Przypomnę tylko, że nadal chodzi o X3.

Gdzie jest moje auto? Nadal go nie mam, czekam (już sam nie wiem na co?) !

Tylko nie piszcie, żeby się zgłosić do sprzedawcy, robiłem to wielokrotnie. Zapewnienia nawet w mailu z datami były, i dalej nic, cisza !

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta promocja 50k w cenie to totalna kicha. Jest to zwykle wypożyczenie, płacisz przez 3 lata 1700zl netto plus wpłata własna i po tym okresie oddajesz auto. Wychodzi cos ponad 100k za wszystko.

Dla zainteresowanych prześle korespondencje w tej kwestii z jednym z dealerów. Cieżko sie pokapowac o co chodzi z promocją. Info na Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli generalnie "kicha" - chodzi o to by zamydlić Ci oczy i wyciągnąć kasę... zaczyna to przypominać "oferty" banków :duh:

 

100k PLN za 3 lata to sporo (za dużo)...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak duzo. Jesli kupujesz nowe auto za 250 i po 3 latach sprzedajesz za 120 to koszt wynosi 130. Problemem jest tylko przebieg bo w tym comfort lease (bo chyba o tym mowa) sa limity bodajze do 30 tys / rok. Chodzi o to zebys nie zwracal samochodu z przebiegiem z cierpy i zeby oni mogli go dalej odsprzedac
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz kolegów ,

myślenie o ,,posiadaniu"" zmienia się baaaardzo powoli.

W innych, normalnych krajach wybierasz auto o dwie klasy wyżej niż potrzebujesz ,po 2-3 latach oddajesz do salonu i bierzesz nowe ! Nikt nie zawraca sobie głowy wyliczeniami ,ile to ja straciłem ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, z jednej strony jest to wygodne, "wypożyczasz" auto i za 3 lata masz nowe. Wpuszczasz w koszty i w ogóle jest bosko.

Jest jedno ale... nad całością okresu leasingowania piecze trzyma BMW. Co to oznacza? Każdy serwis, każda pierdółka musi być robiona w ASO BMW, a tu wszyscy wiemy jakie są ceny.

No i te 30k km to też jest w umowie, że nie można przekroczyć rocznie bo coś tam.

I nagle robi się więcej straty, jak wszystko policzysz. Więc mieć/posiadać jest chyba lepszym rozwiązaniem, niż pożyczać.

 

No i na koniec, polskie przysłowie:

Dobry zwyczaj nie pożyczaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie.

Przymierzam się do zmiany auta czy oferta jest dobra na tą chwilę ???

--------------------------------------------------------------------

WZ51 BMW X3 xDrive20d

7LF Model M Sport

--------------------------------------------------------------------

A52 kosmicznoszary met PLN 3 922,00

Skóra Nevada ostrygowy/czarny PLN 5 289,00

2V2 19" Obrecze kol ze stopu lekkiego Double Spoke 622

M z ogumieniem mieszanym

PLN 4 186,00

Pakiet Convenience Plus PLN 12.275,00

ConnectedDrive Advanced PLN 7.495,00

System nawigacyjny Professional PLN 3 968,00

-------------------------------------------------------------------

wyposażenie opcjonalne razem PLN 76 937,00

Cena katalogowa (cena brutto z VAT) PLN 256 137,00

 

Cena którą dostałem to około 221 .000 zł z ubezpieczeniem na 1 rok (pierwszy rok oczywiscie)

Pakiet przeglądów na 5 lat

 

8 lat jezdziłem Audi lecz porównując Q5 iX3 moim zdaniem wygodniejszy przy moim wzroście 190 cm jest X3 :(

X3 wychodzi też taniej niz porównywalnie wyposażone Q5

Dziękuję za podpowiedz pozdrawiam

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

X3 (F25) jeszcze nie schodzi z rynku, więc jeszcze nie czas na mega zniżki ale 35 tys. wygląda nieźle...

 

à propos, gdzie dostałeś taką ofertę?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem priva nie wiem czy doszedł bo mam go jako nie wysłany lub do wysłania....

 

Jeszcze drobne pytanko: czy mozesz mnie nakierować na temat jakie są słabe strony tego samochodu na co należy uważać przy eksplatacji.

Czytałem o jakiejs skrzynce rozdzielczej X drive problemach forumowiczów po zle dobranych oponach.

Widzę ze z oponami też nie tanio będzie.....w salonie komplet z felgami zaczyna się od ceny około 9000 zł

 

muszę sie wciągnąc w temat bo przyznam ze koszty nie są małe.

Moj wspólnik uzytkuje X3 od nowości samochod z roku 2007 i miał problem z zerwanym rozrządem i własnie tą skrzynką mimo ze opony ma właściwie dobrane do smochodu.

Będę wdzięczny za zapodanie linków lub jakąs pomoc.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Priv doszedł. Dzięki. Jak potrzebujesz informacji to pytaj na forum (patrz na zasady!) lub na priva.

 

Twój model to nowsza generacja więc, kolegi przypadłości Cię nie dotyczą. Opony z felgami nie musisz kupować w ASO - ceny będą bardziej przystępne, choć tanio nie będzie.

 

Zobacz na ten wątek viewtopic.php?f=131&t=143517 tu masz opisane przypadłości forumowiczów.

 

Typowe przypadłości to zazwyczaj przekładania kierownicza i łańcuch rozrządu, ale w nowym silniku B47 o tym nie jeszcze było słychać.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spokojnie możesz wynegocjować lepszą cenę. W moim przypadku było to więcej, też przy X3 2,0d.

Więcej na priv.

 

A samo auto polecam, niektóre bajery są naprawdę fajne i bardzo zaawansowane technologicznie. A panowie sprzedawcy w salonach mogliby się trochę doszkolić w niektórych zagadnieniach, nie mają wystarczającej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie convience plus płacisz głównie za adaptacyjne światła led.

Dokładnie to samo masz przy biksenonach + adaptacja, a cena o połowe niższa.

Samo świecenie, jasność i widoczność ledy via ksenony prawie nie zauważalna różnica (dla mnie nie ma jej wcale).

 

Oszczędność taka, pozwoli Ci kupić np. head up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy porównywałem ledy w Audi A3 z bixenonami to bixenon swiecił dalej i jak by pełniej.

Led może jaśniej ale zdecydowanie krócej a auto ze 170 Ps wcale nie wolne więc światła ledowe nie spełniały swojej funkcji.

 

Czekam zatem na priva

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priv doszedł. Dzięki. Jak potrzebujesz informacji to pytaj na forum (patrz na zasady!) lub na priva.

 

Twój model to nowsza generacja więc, kolegi przypadłości Cię nie dotyczą. Opony z felgami nie musisz kupować w ASO - ceny będą bardziej przystępne, choć tanio nie będzie.

 

Zobacz na ten wątek viewtopic.php?f=131&t=143517 tu masz opisane przypadłości forumowiczów.

 

Typowe przypadłości to zazwyczaj przekładania kierownicza i łańcuch rozrządu, ale w nowym silniku B47 o tym nie jeszcze było słychać.

 

Dzięki za linka Prawdę mówiąc troszkę się przestraszyłem czytając całe 50 stron :(.

Powinni standardowo dorzucać w cenę Service Inclusive Plus lub Repair Inclusive

Powalczę o ten pakiet ze sprzedawcą przycisnę go do muru.

 

dodam tylko ze posiadając Audi A3 sportback 2,0 TDI 170 Ps

Po przejechaniu 150 ooo km:

- DSG bez problemu zmienia biegi jak od nowości

- głowica cała (podobno lubiały pękać)

- pompowtryski całe

- zawieszenie Sline (a miałem 18 calowe felgi i profil 40) rewelacja bez zadnych stuków po 150 ooo km

- zmieniałem 2 x klocki - komplet, tarcze były oryginalne i jeszcze przy sprzedaży nie kwalifikowały się do wymiany (pewnie róznica mas tu gra lolę)

 

no cóz wiekszy (wygodniejszy) samochód większe wydatki

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja się załapałem na Ultimate (którego już nie ma)... koszt był (wydawało mi się) ogromny, ale już się zwrócił i to z nawiązką. Ta historia mnie nauczyła, że jak BMW to tylko z rozszerzoną / przedłużoną gwarancją.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.