Skocz do zawartości

Zimowe Runflat - są czy nie ma?


kolomanolo

Rekomendowane odpowiedzi

Za $3000 to mozna juz 19" 369M kupic. Z oponami wielosezonowymi i TPMSem. Jezeli ktos bylby naprawde zainteresowany, to prosze na PRIV (PM). Pewno da sie cos zalatwic. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma się co dziwić - rok temu € kosztowało grubo poniżej 4 PLN (3,89)... poza tym czytałem, że producenci opon RSC podnieśli ceny. A wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN

 

Z innej beczki to polecam poszukać na sieci - np. tu http://www.salesafter.eu można kupić 224/60 R17 DUNLOP RSC na Y Spoke 305 w całkiem dobrej cenie. A jak ktoś ma działalność lub firmę to po podaniu NIPu można kupić bez ichniego VAT-u (19%). I tak biorąc pod uwagę koszt transportu do PL i drogiego € będziecie mile zaskoczeni kosztem.

 

Dzięki za podesłanie linka do sklepu, ale w kategorii kół zimowych do F25 są dwa rodzaje kompletów V-Speiche 307 + Dunlop 18" RSC za 2250 EUR z zaznaczoną wysoką dostępnością i V-Speiche 304 + Pirelli 17" 205/65 R17 96H BEZ RSC za 1550 EUR z niską dostępnością. Patrząc z drugiej strony mamy assistance w razie przebitej opony.

 

Idąc tym tokiem rozumowania, że "wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN"

dobrze, że w nowym cenniku BMW X3 z 1_10_2011 nie wzrosły ceny o wspomniane wcześniej 25% względem poprzedniego cennika z marca :D W przypadku BMW X3 20d to byłoby jakieś 40 000 PLN ;) Co do cen opon RSC to w zeszłym roku nie były one tańsze o 600 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, że "wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN"

dobrze, że w nowym cenniku BMW X3 z 1_10_2011 nie wzrosły ceny o wspomniane wcześniej 25% względem poprzedniego cennika z marca :D W przypadku BMW X3 20d to byłoby jakieś 40 000 PLN ;) Co do cen opon RSC to w zeszłym roku nie były one tańsze o 600 zł/szt.

Hehe, jasne, bo X3 jest budowane w USA, a sila dolara jaka jest, kazdy widzi. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta oferta na salesafter wisi już jakiś czas i ktoś wcześniej pisał, że nie jest aktualna. Znalazłem na http://www.bmw.de 17-tki 305 z oponami ROF za 2.104,00 € za komplet. Widzę dzisiaj, że w kantorach jest euro po 4,4456. Jeśli nie stanieje, to w sumie wychodzi na to samo :-(

 

Tak zgadza się, to co na stronie jest nieaktualne, ale jak zapytasz bez pośrednio to dadzą Ci ofertę na maila. Ja tak zrobiłem. Cena jest niższa niż z BMW.de...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz wrzucić tu tą ofertę?

Proszę uprzejmie:

 

We can offer following wheels:

 

Set 305 with dunlop runflat for 1950 euro

 

Set 307 with pirelli runflat for 2350 euro

 

Set 309 with pirelli runflat for 2650 euro

 

Right now only styling 305 available at bmw!

 

Everything else can take a few weeks...

 

Price is incl tax and plus shipping costs

 

P.S. A tych cen można odjąć 19% jeśli zakup robiony na firmę. A koszt wysyłki do PL to 99€

 

Salesafter to defacto sklep oficjalnego dealera BMW http://ah-herrnleben.bmw.de/de/ah_herrnleben/de/index.html

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Idąc tym tokiem rozumowania, że "wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN"

dobrze, że w nowym cenniku BMW X3 z 1_10_2011 nie wzrosły ceny o wspomniane wcześniej 25% względem poprzedniego cennika z marca :D W przypadku BMW X3 20d to byłoby jakieś 40 000 PLN ;) Co do cen opon RSC to w zeszłym roku nie były one tańsze o 600 zł/szt.

 

Mogę się założyć, że cennik samochodów się zmieni po nowym roku jeśli cena PLN/€ będzie na takim poziomie - z reguły BMW (PL) nie zmienia cennika w ciągu roku (chyba, że się zmieni np. VAT)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta oferta na salesafter wisi już jakiś czas i ktoś wcześniej pisał, że nie jest aktualna. Znalazłem na http://www.bmw.de 17-tki 305 z oponami ROF za 2.104,00 € za komplet. Widzę dzisiaj, że w kantorach jest euro po 4,4456. Jeśli nie stanieje, to w sumie wychodzi na to samo :-(

 

Na stronie Salesafter są zaktualizowane oferty...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, że "wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN"

dobrze, że w nowym cenniku BMW X3 z 1_10_2011 nie wzrosły ceny o wspomniane wcześniej 25% względem poprzedniego cennika z marca :D W przypadku BMW X3 20d to byłoby jakieś 40 000 PLN ;) Co do cen opon RSC to w zeszłym roku nie były one tańsze o 600 zł/szt.

 

Mogę się założyć, że cennik samochodów się zmieni po nowym roku jeśli cena PLN/€ będzie na takim poziomie - z reguły BMW (PL) nie zmienia cennika w ciągu roku (chyba, że się zmieni np. VAT)

 

... z całym szacunkiem - ceny o 25% w górę - takiego precedensu nie było ;)

nie byłbym taki szybki z zakładaniem się - ale w sumie zakład o to, że ceny w cenniku BMW wzrosną o 25% mogę przyjąć :) moim zdaniem mało prawdopodobne ;)

Na marginesie lekko irytująca jest polityka cenowa w Europie względem tej z USA. Pisali już wcześniej koledzy o cenach zakupu swoich BMW w USA ;)

Podstawowa wersja X3 35i w USA na stronie BMW to 42400 USD (około 140 000 PLN) a na BMW.PL 231800 PLN :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie biorą cenę w stanach, dodają akcyzę, dodają VAT + dyszka za transport i wychodzi na to samo :-). Żarty się mnie z rana trzymają :-)

 

Warto pamiętać, że akcyza na samochód z silnikiem powyżej 2L to niestety 18,6% - co nie jest bez znaczenia w szczególności w przypadku 35i. Poza tym w EU zawsze samochody były duuużo droższe.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na ceny raczej nie mamy wpływu, ale na pocieszenie większość z nas już kupiła sobie autko i ceny na chwilę obecną nie powinny nas aż tak bardzo martwić :-)

Mieliśmy jednak dyskutować o zimówkach, bo te za jakiś miesiąc, półtora trzeba by założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam sklepik......

 

http://www.leebmann24.de/bmw/x3.html?p=2

 

Faktycznie, oferta fajna. Pytanie tylko czy mają te kółka w bieżącej sprzedaży? Kupowałeś może u nich? Jakieś wrażenia? Ja właśnie skrobnąłęm e_maila do dilera w Görlitz. Jakby co, to mam niedaleko. Jak dostanę ofertę, to wrzucę tu dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do sklepu Motoricus.pl i pytałem o dostępność opon ROF (RSC) w rozmiarze 225/60/17. Dostępne są dwa modele:

1. Pirelli SottoZero Serie II r-f za 1170 zł/szt.

2. Dunlop Winter Sport 3D RSC za 1750 zł/ szt.

 

Znam firmę, kupowałem u nich opony do poprzedniego autka. Firma ok. no ale kasa za te Dunlop'y to duża przesada. Zobacz link powyżej. Niewiele drożej są całe koła :-)

Z drugiej strony nie znalazłem zamienników felg ani 7,5x17 ET32 ani 8x17 ET 43 - (chodzi o rozmiar ET). Felgi do ROF/RSC muszą mieć jeszcze kołnierz FH2+ (czy coś takiego).

W sumie chyba nie ma co kombinować, trzeba brać orginały i tyle. Zadzwonię jeszcze do mojego sprzedawcy. Jak kupowałem autko, to obiecał promocję na koła zimowe. Zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firmę, kupowałem u nich opony do poprzedniego autka. Firma ok. no ale kasa za te Dunlop'y to duża przesada. Zobacz link powyżej. Niewiele drożej są całe koła :-)

Z drugiej strony nie znalazłem zamienników felg ani 7,5x17 ET32 ani 8x17 ET 43 - (chodzi o rozmiar ET). Felgi do ROF/RSC muszą mieć jeszcze kołnierz FH2+ (czy coś takiego).

W sumie chyba nie ma co kombinować, trzeba brać orginały i tyle. Zadzwonię jeszcze do mojego sprzedawcy. Jak kupowałem autko, to obiecał promocję na koła zimowe. Zobaczymy....

 

Też uważam, że cena za Dunlopy to przesada. :shock: Nawet sprzedawca się zdziwił jak dyktował mi cenę ;) Podałem ją Wam poglądowo.

Obawiam się, że Sprzedawca zaproponuje Ci to samo, co zaproponował mi - oczekiwanie na "promocję" Zima 2011/2012... no i się wszyscy doczekaliśmy ;)

 

Jest jeszcze rabat dla klienta przydzielany od dealera indywidualnie, zależny od dotychczasowej współpracy, ale dotyczy standardowej oferty. Nie dotyczy on ofert promocyjnych typu "Zima 2011/2012".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, w wątku o X5, pisałem o zakupie zimówek 18", ale nie run flatów. Cena za 1 szt. VREDESTEIN WINTRAC 4 XTREME rozm. 255/55 r18, w sklepie internetowym, 0 zł za przesyłkę - 730 zł. Różnica znaczna.

 

Jak nie ma są ja teraz kupiłem Pirelli Sotto 2 245/50/18 R-F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem opony Pirelli Sotto 2 245/50/18 nowe R-F komplet za 2450 zł , czasem uda się kupić dobrze :) też myślałem żeby kupić bez R-F ale pomyślałem że jak mam stać gdzieś na zadupiu w nocy i czekać na lawetę i jeszcze ma mnie wciągać na "kapciu" zniszczyć felgę to lepiej poszukać R-F .. takie moje zdanie ..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem opony Pirelli Sotto 2 245/50/18 nowe R-F komplet za 2450 zł , czasem uda się kupić dobrze :) też myślałem żeby kupić bez R-F ale pomyślałem że jak mam stać gdzieś na zadupiu w nocy i czekać na lawetę i jeszcze ma mnie wciągać na "kapciu" zniszczyć felgę to lepiej poszukać R-F .. takie moje zdanie ..

 

Pozdrawiam

Niezła cena, pochwal się gdzie takie dają? A felgi już masz, jakie: orginałki czy jakieś inne, czy może będziesz przekładał opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro . A co do felg to kupiłem auto na felgach Star Spoke 368 M i będę zamieniał opony , a na następny sezon kupie sobie inna felgę na lato której narazie bmw PL nie oferuje a mi się bardzo podoba , a zimę zostawię na orginałach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na następny sezon kupie sobie inna felgę na lato której narazie bmw PL nie oferuje a mi się bardzo podoba

A ktoraz to?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.