Skocz do zawartości

320d - Automatyczna skrzynia biegow


sebastian_e36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow zamierzam kupic bmw e46 kombi z silnikiem 2.0 dizel 150km automat po lifcie.Nigdy nie mialem automatu i teraz moje pytanie na co zwrocic uwage przy kupnie ,czy sa to awaryjne skrzynie i jak one sie sprawują.Szczerze mowiac to nawet nie wiem do konca jak ja sie obsluguje.Prosze o jakies porady i uwagi z gory dziekuje i pozdrawiam.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego,

mam juz drugi automat i sobie chwale, ale z ta skrzynia wiaza sie pewne sprawy

- podlacz sie pod kompa i sprawdz czy nie ma jakis bledow w sterowniku skrzyni

- pozniej podstawa to pojezdzic autem i nie mam na mysli 10m wokol placu, ale na droge i daj mu troche w rure

- przyjrzyj sie jak zmienia biegi - powinno byc w miare plynnie, bez szarpniec

- przy spokojnej jezdzie - przynajminej u mnie - ciezko czasem zorientowac sie, ze skrzynia zmienila bieg - dzieje sie to prawie niezauwazalnie

- jedz na autostrade lub cos w tym stylu i zobacz jak spisuje sie przy szybszej jezdzie - sprawdz kickdown - gaz do podlogi i redukcja np. 5->3

- a jak juz kupisz auto, to wymien olej i filtr (zmiescisz sie w 300 zl jesli chodzi o olej+uszczelka+filtr)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego i o taka wlasnie odpowiedz mi chodzilo jak juz wczesniej pisalem nie mialem z automatem do czynienia i nie jestem do niego przekonany no ale coz pojade zobaczyc auto i przemysle sprawe.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys auto w automacie Geo i super sie jezdzilo pozniej auta w manualu ale ja jestem straszny nugus i jak kupowalem e46 postanowilem kupic w automacie powiem Ci tylko tyle ze nie zaluje bo to jest bajka i komfort zajebisty a np w USA za automat kolego to doplacasz nie wiem czy wiesz:)Moim zdaniem w polsce ludzie jeszcze nie dorosli do samochodow z automatyczną skrzynia biegow ale jak o nia dbasz to napewno sie pocieszysz dlugo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na automatach, moj ojciec od kiedy pamietam jezdził autami z ASB, i mowiac szczerze i znajac mozliwosci skrzyni automatycznej długo nie byłem ich zwolennikiem, ale mało któremu młodemu chłopakowi pasuje automat. Miałem kilkanaście samochodów i same manuale, e46 jest pierwszym automatem.. czystym przypadkiem i naprawde w połaczeniu ze sprawnym dieslem auto potrafi byc zarówno dynamiczne, jak i leniwie turlac sie po miescie. Automat to komfort, którego już raczej sobie w życiu nie odmówie do codziennej jazdy. Jesli myslisz o 320d to nie powinienes miec problemów ze skrzynią, ale warto zastosowac sie do rad kolegi asc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ta skrzynia to fajna sprawa,biegi zmnienia dosc łagodnie,jedyne co to musisz sie przyzwyczic do lekkiego zmulenia silnika jak jest zimny szczególnie na mrozach najbardziej jest to wyczuwalne podczas ruszania z miejsca ale poza tym goraco polecam automat,w miescie w korkach to poprostu bajka,puszczasz hamulec a autko samo rusza.

pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

Edytowane przez daniel krakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie w mojej bmw 320 d 2002r przy wrzucaniu wstecznego jest lekkie szarpniecie i podobnie jest przy wrzucaniu d czy jest to powarzna usterka czy wystarczy tylko olej zmienic czy cos takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie w mojej bmw 320 d 2002r przy wrzucaniu wstecznego jest lekkie szarpniecie i podobnie jest przy wrzucaniu d czy jest to powarzna usterka czy wystarczy tylko olej zmienic czy cos takiego

szczególnie tak się dzieje na wzniesieniach nawet niewielkich,zawsze jak stoisz na górce to przed włączeniem P zaciągnij ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ile ma biegow tiptronik w e46 2002r 150 ps w mojej jest 3 a siedzialem dzis w e39 i tam w miejscu przelanczalem do 5 a umnie tylko do 3 niewiem czy tak jest czy moja skrzynia jest spier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sebastian e36- gorąco polecam 320d w automacie! Zastosuj się tylko do rad kolegi ASC,bo to ważne. Nie szalej też na zimnym,bo diesel a zwłaszcza skrzynia automatyczna tego nie lubią. Nie wtop przy zakupie, bo będzie problem. (rady kolegi ASC poczytaj)Kolega daniel krakow ma rację. Przy ruszaniu auto jest przymulone na zimnym silniku. Ja mam 135tys. i też tak mam. Warunek-skrzynia nie ma prawa szarpać-jeśli tak-nie pomoże zmiana oleju i 10 zdrowasiek. Nie nadaje sie też do chipowania. 320d to auto dość dynamiczne, ale nie wyścigówka. Skrzynia automatyczna jest przystosowana do TEJ mocy, a nie zwiększonej za pomocą chipa. Chip zwiastuje problemy w dłuższej perspektywie. Bałbym się.To tyle,pozdrawiam i namawiam. Kolego Sebek74 muszę Cię zmartwić. ASB w e46 mają 5 biegów, a w starszych przed liftem chyba 4 . Na pewno nie 3 :nienie:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur no to problem kupilem woza w de auto bylo z policji z papierami i wszystkimi pieczatkami z serwisu niemialem jeszcze okazji dluzej pojezdzic bo auto jeszcze nie jest zameldowane i stoi umnie przed blokiem w de , chyba bede musial na kompa sie podlonczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jest jeszcze opcja,że na postoju możesz włączyć tylko te biegi na których możesz aktualnie jechać. Możesz więc ruszyć z 1,2 i może 3. Z 4 i 5 nie ma możliwości,bo skrzynia nie dałaby rady tego zrobić. To logiczne. Poza tym,jeśli nie pali się kontrolka trybu awaryjnego skrzyni aut. to nie powinno być usterki. Musisz się przejechać i tyle. Będziesz wszystko wiedział. Zobaczę,jak jest u mnie,bo nawet nie wiem.Głowa do góry! :D
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow nabylem auto 320d 150km wracalem i bylo fajnie narazie przejechalem jakies 200km i jest przyjemnie zobaczymy jak bedzie dalej mam nadzieje ze wszystko ok.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sebastian_e36 noi jak sie spisuje twoj automat tzn jest jakas reakcjia na postoju gdy zmieniasz biegi typu z P na R lub D lekkie szarpniecie czy poprostu nic nieczuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Sebek powiem szczerze ze nie zwrocilem uwagi na to czy jest jakiesz szarpniecie ale jak stoje pod garazem a garaz mam na wzniesieniu to jak zmieniem biegi to moze i delikatnie czuc szarpniecia.Czy mam powody do niepokoju to moj pierwszy automat i nie moge sie jeszcze przestawic ,a powiedzcie jak jest z wymiana oleju czy jak wszystko dobrze dziala to czy jest sens grzebac w skrzyni? Patrzylem pod spodem wszystko elegancko obudowane dwie oslony pod silnikiem i skrzynia i dodatkowo jeszcze taka mala na filtr ,nie widac zadnych wyciekow.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez moj pierwszy automat i tez dlatego sie pyalem o te objawy bo u mnie jest cos takiego , a co do ej wymiany oleju to roznie mowia jesdni ze sie niewymienia a drudzy zeby wymienic ale wydaje mi sie ze jak wymieniac to w aucie z duzym przebiegiem w granicach 300tys , moj ma 300 tys i bede chcial wymienic ten olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.