Skocz do zawartości

320d Przegrzewanie silnika POMOCY


scota666

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam dość nietypowy problem z przegrzewaniem silnika.

Więc tak. Jest mróz na dworze odpalam auto no i w droge auto ładnie się nagrzewa

wskazówka wychodzi poza pion wiec coś nie tak, zatrzymuje się i sprawdzam

dolny przewód od chłodnicy jest zimny, czyli termostat nie otwiera (myśle wymienie i będzie ok).

W miedzy czasie auto troszke stygnie odpalam, wskazówka troszke poniżej pionu jade dalej.

Dochodzi do pionu i stoi ani w lewo ani w prawo zatrzymuje się chwytam dolną rure

no i zdziwko :shock: ciepła czyli otworzył się co jest grane? Czy możliwe, że termostat zawiesza się? pytałem mechanika

to powiedział że jakby się popsuł to by się otorzył i by w takiej pozycji został i on niewidzi problemu :mad2: .

 

Dodam jeszcze że jak jest na dworze ciepło to nie ma problemu skazówka idzie do pionu i tam pozostaje.

Obieg powrotny w zbiorniczku jest, płynu nie ubywa,dwa lata temu wymieniane obydwa termostaty.

Czy może jakiś czujnik wariuje jak jest mróz czy poprostu wymienić ten termostat, ale za każdym razem jak sie

grzeje wyłącze silnik chwile poczekam włącze i jest ok. Niewiem co robić :mad2:

Edytowane przez scota666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czytajac to co napisales zaraz przypomnial mi sie problem mojego kolegi, ktory mial za mocno rozrobiony koncentrat. Woda(?) tez mu sie gotowala a weze i chlodnica zimne (prawdopodobnie zamarzly). Oczywiscie mozesz miec inny problem, ale tak mi sie od razu skojarzylo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak troszkę poobserwowałem i nie wiem ale mi to wygląda na termostat główny ale nadal nie jestem pewien.

Termostat nie otwiera się dopóki nie wyłącze auta i chwilke postoi (troszke ostygnie)włączam i gitara pion trzyma termostat otwarty.

ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem dzisiaj test 7.0 temperatura od zera i już przy 75stopniach wskazówka wychliła się

http://img190.imageshack.us/img190/6213/zdjcie0067f.th.jpg

 

potem jak zwykle odczekałem z godzinke i rura doszło do 90-91

http://img835.imageshack.us/img835/1664/zdjcie0076x.th.jpg

 

Któremu wskaźnikowi wieżyć?

A tak przeglądając forum znalazłem że dolny wąż chłodnicy ma być zawsze zimniy mi sie wydawało że jak termostat się otwiera to on się robi ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100C to nie jest przegrzewanie

 

masz może troche oszukujacy termometr ale nie martw sie taka temp to jeszcze nic złego dla silnika

 

nie masz tam wody a płyn nie gotuje sie przy 100C także bez obaw

 

wiesz są płyny i płyny a z doswiadczenia wiem ze kazdy zachowuje sie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja niewiem do ilu dojdzie temperatura bo niewiem na co patrzeć czy na wyświetlacz czy na wskazówkę.

Zawsze wyłaczam silnik jak tak się wychyla chwile postoi i już potem dochodzi do 90 i ani grama wiecej wskazówka w pionie.

A niesprawdzałem co się dzieje jak bym dalej jechał na tej wychylonej skazówce czy dalej będzie rosło i do ilu dojdzie.

Jutro pojade i będe obserwowal tylko tą temperature na wyświetlaczu i zobacze do ilu dojdzie bez wyłaczania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A moze czujnik od temp cieczy sie psuje. Wył auto to tak jak by resecik. Może warto to sprawdzić

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.