Skocz do zawartości

elaktryczna klapa bagaznika


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

panowie mam pytanko dzis zakupilem e39 530i kombi i wszystko jest ok nie dziala tylko otwieranie klapy z pilota i nie zamyka sie po wcisnieciu guzika

pomyslalem ze to maly problem wiec sobie naprawie :)

moze ktos wie w czym tkwi problem. po wcisnieciu guzika na klapie ( nad rejstracja) klapa powinna sama podniesc sie do góry,

lecz tego nie robi slysze dzialajacy mechanizm ale klapa tylko sie otwiera i do góry nie idzie :(

to samo sie dzieje kiedy bagaznik jest otwarty i wciskam guzik i nic, slychac mechanizm i mimo to klapa nie zamyka sie ....

wie ktos moze w czym tkwi problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klapa jest hydrauliczna nie elektryczna i tu tkwi problem .Masz poprostu za mały stan oleju w pojemniku.Jest on zamontowany na pasie gdzie jest koło zapasowe .W serwisach mozesz kupić taki czerwony olej ale razem z uszczelkami i to kosztuje około 200zeta albo juz wiecej ,ale mozesz tam wlać inny olej hydrauliczny i napewno bedzie działało
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo naciśnięcie klawisza na pilocie zwalnia jedynie blokadę zamka i klapa lekko odbija, a już rączką musisz ją dźwignąć sam :mrgreen: . To samo masz z przyciskiem w środku po lewej stronie na dole. Inaczej jest, jeśli masz na klapie po jej otwarciu od wewnętrznej strony klawisz pozwalający zamknąć klapę mechanicznie przez system - w tedy problem tkwi pewnie właśnie w mechanizmie.

A to co masz w kole zapasowym to pompa automatu poziomującego zawieszenie tylne (NIVO), które za otwierania i zamykanie klapy - o ile się nie mylę - nie odpowiada.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie pompa niwo jest montowana w środku koła zapasowego i odpowiada za poziomowanie zawieszenia ,a pompa od hydrauliki klapy jest na wewnętrzym pasie bagażnika po lewej stronie okolice klinu pod koła .Jeśli na tylnej klapie z lewej strony od podświetlenia jest taki czerwony przycisk to jest klapa automatyczna.
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeje kotleta :P

Mam ori hydrauliczną klapę,ale niestety nie działa z pilota :cry: oczywiście z przycisków w klapie jak i w aucie działa normalnie a po naciśnięciu otwierania klapy na pilocie tylko odskoczy i nic więcej,pompka się na załącza i trzeba nacisnąć przycisk w klapie,żeby się otworzyła :mad2:

Podmieniałem już moduł HKM na schemacie nr 11: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=61_0121&hg=61&fg=25 i praktycznie nic się nie zmieniło,jedyna zmiana jaka była to,to że po naciśnięciu guzika w aucie (tego po lewej)klapa tylko otwierała się,a zamknąć się nie chciała,na moim otwiera się i zamyka.

Nie wiem czego to dalej się czepić,może ktoś z Was coś pomoże :?: bo mi się kończą pomysły :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.