Skocz do zawartości

328 E36 pytanie.


subek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, przejzalem archiwum i nie znalazlem tematu ktory by mnie interesowl. Mianowicie nosze sie ostatnio z zamiarem kupna 328 E36, chcialbym na ten cel przeznaczyc okolo 6 tys euro. Chodzi o sprowadzenie auta z niemiec, u nas troche maly wybor, a jak sie cos znajdzie to na gazie, ktorego jestem przeciwnikiem. Moje pytanie brzmi: czy za ta cene jestem w stanie znalesc auto w stanie zadowalajacym z przebiegiem ponizej 200tys, bardziej interesowalaby by mnie granica 150-160tys km? Chodzi mi o wersje czterodrzwiowa, ale coupe tez nie wykluczone. Dobrze jakby byla z automatyczna klima i wiekszym komputerem. Rozgladalem sie na autoscoucie i mobile.de ale z ogloszen trudno wywnioskowac stan auta. Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez podpinam sie pod pytanie bo w przyszłym roku planuje zakup e36 z silnikiem 2,8.

To, że o dobry egzemplarz trudno też zauważyłem. Informacje o faktycznym spalaniu, mile widziane. Widziałem gdzieś na forum takie informacje ile sztuk danego modelu zostało wogóle wypuszczone z farbyki gdzies takie informacje można zdobyć.

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raul ... moj swietej pamieci przyjaciel mial E-36 328 w sedanie z 96 albo 97 r. przebieg ponizej 200tys. ale juz niepamietam ile za nia dal, wiem ze byla w super stanie bo rodzina z niemiec mu ja znalazla, mial alumki z emki zderzaki i zawias rowniez, a spalanie hmmmm... mi mowil ze ponizej 13 litrow nieudalo mu sie zejsc, a jezdzil spokojnie, tylko na trasach wciskal wiecej gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzęki, cholercia dużo to jednak 2 litry na 100km więcej niz obecnie moja dwulitrówka, 13 litrów to już sporo jak na moja kieszeń. z drugiej strony byłoby to autko z rocznika 97-98 czyli takie którym pojeździłbym pare lat. więc może zdecydowałbym sie na gaz. :doh:
150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myśle że za 6 tys znajdzie sie coś fajnego.Moja kosztowała 4 tys.euro miała lekko ryśnięty bok, dobrze wyposażona:orginalny m pakiet,zawieszenie m,chip schnitzera, półskóra,klimatronic,alu 16,duży komputer itd w chwili kupna miała 170 tys. km była od I właściciela. rok 1996.Co do spalania mnie pali po mieście przy dość dynamicznej jeżdzie średnio ponad 13 ltr ale gazu,benzyny brała 11 zaś w trasie tak jadąc naprawde szybko 11-12 ltr gazu,rekord spalania jadąc naprawde ekonomicznie to 9ltr lpg.także ze spalaniem nie jest tak zle miałem 520 m50 i paliła dokładnie tyle samo.Jakbyście mieli jakieś pytania to służe pomocą. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subek na www.mobile.de sprawdzisz czy cos obecnie jest na sprzedaz

Pozdrawiam

 

Jak juz wczesniej pisalem przegladalem mobile i autoscouta. Chodzi mi glownie o to w jakim stanie moge sie spodziewac auta za ta kase ktora napisalem. Z ogloszen trudno wywnioskowac stan auta, a nie wszyscy sprzedawcy sa uczciwi. Dzieki za odpowiedzi, jesli macie jeszcze jakeis sugestie prosze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel taką zwiózł za 4 tyś euro, naprawde była śliczna a silnik dosłownie żyleta, poszła w dwa dni i co najważniejsze nie była nic tuningowana a właścicielem był pan z 52 roku. Teraz jeździ po Warszawie kupił ją kumpel. Tak więc za 6 tyś spokojnie Znajdziesz ładną sztuke. Co do spalania to najmniej wyszło na kompie 7.1 L a najwięcej 14.2 L ale to już do 240 km/h

 

Tutaj link do tej którą zwiózł.

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69574778

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam E36 328i Coupe rocznik 96, przebieg 125000 tys. km

 

Spalanie:

 

trasa - 7 litrów

cykl mieszany - 10 - 11 litrów

miasto - 11 - 12 litrów

 

trzeba się bardzo bardzo nastarać aby palia więcej :D

 

Bardzo dobry, dynamiczny i elastyczny wóz, gorąco polecam !!! Posiada z reguły bardzo bogate wyposazenie, klimatronik, półskóre, m pakiet, w tym zawias, to koniec produkcji więc z jakością też nie ma problemów, choć mogę się mylić bo kupiłem igłe a wiadomo jak jest ... może swoją sprzedam :?: chodzi za mną 750i

 

Pozdrawiam

 

Miker

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po za tym tak jak wspomnialem na poczatku tematu swietej pamiec przyjaciel mial sedna e-36 328 z 96 lub 97 roku ... autko w stanie super wychuchane wydmuchane zadbane super ... a w miescie przynajmniej spalanie nieschodzilo mu ponizej 13 litrow ... a on naprawde w miescie nieszalal wogole, jak na mlody wiek i duzy silnik to jezdzil poporstu wzorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam E36 328i Coupe rocznik 96, przebieg 125000 tys. km

 

Spalanie:

 

trasa - 7 litrów

cykl mieszany - 10 - 11 litrów

miasto - 11 - 12 litrów

 

trzeba się bardzo bardzo nastarać aby palia więcej :D

 

Miker

 

Mierzyłes keidys spalanie czy tak na oko? trasa 7 litrów? przy 90km/h?? czy moze 180?? - Konkrety! 11-12 miasto ok ale przy dziadkowej jezdzie... troche niektorzy przesadzają co do oszczednosci swoich samochodow, przynajmniej ja w to nie wierze co piszesz.

 

W jakim miescie sprawdzales spalanie?? Mówiąc miasto mam na mysli skrzyzowania co chwile, sygnalizacje swietlne itp. a ty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loks-u mnie tez niechce sie w to wierzyc ... jakos mojemy przyjacielowi wierze w te spalanie co on mial, niejezdzil dziadkowym tempem, ale znowu co skrzyzowanie niezostawial bierznika na asfalcie, nienaduzywal mozy a jednak duzo wieksze mu wychodzilo spalanie, ... wiec powie mi ktos o co tu chodzi te same silniki a tak rozne wyniki w spalaniu .. to moje 1.6 wiecej pali niz 2.8 bezprzesady :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak bo juz śmiać mi się chce z tych wypowiedzi, ja napisałem ile mnie pali mój konkretny wóz przy mojej jeździe, nie mieszkam w dużym mieście, jazda a aglomeracji jest dużo bardziej wymagająca od silnika, np. taka wawa lub śląsk w szczycie, trasa u mnie to jazda od 90 do 190km/h min 200 - 300 kilometrów, a konkretnie to można sobie wierzyć nawet w świętego mikołaja, druga sprawa kup pan 328i pojeździj, pospalaj i się wypowiadaj, bo akurat ani nie mam zamiaru, ani ochoty, ani przyjemności pisać bzdur i debilizmów, już się poddaje, jak to mówi jeden mój przyjaciel beemiarz nigdy nikogo nie uszczęśliwiaj swoim doświadzeniem ani wiedzą :norty:
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu w moim 328i(instalka Prins):

trasa: 9-10 w zaleznosci od predkosci i natezenia ruchu(zwykle 100-140 km/h - na trasie ktora zwykle jezdze szybsza jazda to juz igranie ze smiercia)

miasto(Warszawa) - 11-12

srednio pali 10,5-11 litrów LPG w zaleznosci czy robie wiecej kilometrow na trasie czy w miescie. Co do spalania 13 litrow i wiecej benzyny w miescie kolego Gol to jest to jak najbardziej prawda. Otoz ja po miescie jezdze "delikatnie" czyli zero szybkich startow spod swiatel, spokojnie i dostojnie. Jezeli jednak rusza sie ze swiatel jak typowy warszawiak to spalanie niestety rosnie a przy takim silniku i miescie takim jak wawa o 15l/100 wcale nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o zaprzestanie klotni na temat spalania, wszystko zalezy od kierowcy oraz stanu samochodu. Jak widac jest to sprawa indywidualna. Odpusccie sobie i piszczie prosze na temat bo wiekszosc tematow o 328 na tym forum konczy sie klotniami o spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ten przyjaciel co posiadal takie autko z silnikiem 2.8 niestartowal na kazdych swiatlach jak ****** ... i niejezdzil bokami ... na trasie mialem z nim okazje jechac nieprzekracal 140 km/h ... a trasa pusta byla, tak na marginesie zginal w swojej beemce przy predkosci 90 km/h na autostradzie, osoby bedace z Katowic i okolic beda wiedzieli, chłopak sie zawinal na słupie na ul. Murckowskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa :( szkoda chłopaka, zresztą szkoda każdego kto zginął w taki niepotrzebny sposób. Także uważam że wszystko zależy od kierowcy oraz samochodu, nie należe do osób jeżdżących po dziadkowemu a jednak zawsze mnie samochody paliły mniej niż moim kolegom, ale widze ze po wypowiedziach innych osób, im 328i palą podobnie do mojej. Różnice są niewielkie. Ja teoretycznie nie wiem co to korki.

 

No offence !!!

 

Miker

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ten przyjaciel co posiadal takie autko z silnikiem 2.8 niestartowal na kazdych swiatlach jak ****** ... i niejezdzil bokami ... na trasie mialem z nim okazje jechac nieprzekracal 140 km/h ... a trasa pusta byla, tak na marginesie zginal w swojej beemce przy predkosci 90 km/h na autostradzie, osoby bedace z Katowic i okolic beda wiedzieli, chłopak sie zawinal na słupie na ul. Murckowskiej.

 

 

Widze, ze sie troszke chyba poirytowales moja wypowiedzia wiec oto sprostowanie: nie mialem na mysli, ze twoj kolega to jakis wariat itd. Piszac "jak typowy warszawiak" mialem na mysli po prostu ruszanie razem ze wszystkimi spod swiatel(taki juz styla jazdy w duzych miastach), czyli raczej dynamicznie - a to wlasnie nie sprzyja ekonomicznej jezdzie. Nikogo tym nie chcialem urazic a juz na pewno nie Twojego sp. kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie oduczylem sie patrzec na przebieg... dla zadbanej beemki to mysle ze nawet 300 tys. nic nie bedzie znaczyc, grunt to uslyszec to charakterystyczne syczenie przy uruchomionym silniku, jak to uslyszysz a silniczek bedzie zadbany i pracowal równo to zanczy ze samochodzik ma jeszcze w sobie troche jadu ;)

wieksza wage przywiazywałbym do tego czy autko było regularnie serwisowane i czy ma to udokumentowane (wydaje mi sie ze wiekszosc Niemcow jest uczciwa i nie bedzie fabrykowac ks. serwisowej na potrzeby sprzedazy auta)

za 6 kola papieru na pewno znajdziesz cos ciekawego, ja swoja znalazlem na www.miltz.de - tam gosc gada po polsku (!) - przynajmniej w styczniu 2005 tak bylo... jak juz pojechalem po autko to zaraz obok tego autokomisu byl dealer bmw i widzialem pare super wygladajacych uzywanych autek, ale jakos nie wstapilem... (chyba za bardzo bylem napalony na moja :)

co do spalania to mi w wawie pali 13-15 (na oko) przy naprawde spokojnej jezdzie. 2.5L i > zdecydowanie nie jest na wawe :( no chyba ze ktos nie ma problemu z funduszami :) w trasie przy 110km/h wskazówka jest dokładnie na 8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was chłopaki zrelaskuje, mam tylko 1.8 i mi pali gazu 15.

Moge sobie gaz przestawić tak że spali mniej (myśle że poniżej 14 nie zejde), ale świadomość że będzie słabszy mnie tak drażni że 'niech pali te 15'. Eko rajdów nie robie, próbowałem, ale jakoś nie idzie mi to. Jeżdżę 'normalnie' nie szybko, nie wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.