Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki pd fotelami są w każdym zestawie audio. Jeżeli nie masz tweeterow w drzwiach to znaczy że masz stereo. Możesz wymienić same głośniki o dodać tweetery co powinni trochę pomóc ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia.

Oryginalnie jest wzmacniacz który rozdziela tony średnie i wysokie na drzwi oraz niskie pod fotel. Ma też większą moc niż samo radio

 

ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia


co to oznacza? hmm może dopytam tak jeszcze czy jeśli w poprzednim bmw e46 miałem radio bmw bo były różne philips/alpine/siemens


ja miałem alpine cd 53 plus głosniki seryjne szału nie było ale na moje potrzeby było w miarę ok.To czy zestaw seryjny e90 zagra gorzej?


a navi nie były czasami w e90 ze wzmacniaczem wbudowanym lub bez ?


hmm bo nie wiem własnie czy navi professional ma wbudowany jakiś wzmacniacz?

 

To oznacza, ze w kazdym lepszym od basic audio, na subwooferach masz niskie tony, srednie i idą na drzwi.


Podstawowe audio w e9x jest totalną kupą.


Mylisz navi z audio. Mozesz miec duzą navi z podstawowym audio i nie miec w ogole navi, a miec logic7. To oddzielne wpisy w vin, navi pro to S609, hifi S676, logic S677(po lifcie zmienili chyba kod na S688).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że słyszysz tony średnie i wysokie (np. wokal).

Ludzkie ucho nie jest w stanie zlokalizować kierunku z którego wydobywają się niskie tony (bass) dlatego może on być umieszczony gdziekolwiek. Natomiast spróbuj umieścić gwiazdki pod fotelami.


Najprościej będzie kupić zestaw dedykowany plus wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich, jest pytanie- tak wiem po raz kolejny bo jest takich tematów od groma ale nie ma tam konkretów. Potrzebuje głośników w drzwi do e90 są tam fabrycznie 100mm i takiej średnicy chcę zamontować, nie wchodzą w grę żadne przeróbki na 130mm, żadne wzmacniacze itd, tak wiem że zagra to hoojowo ale nie ważne, po prostu brakuje mi wysokich tonów i chce zamontować głośniki współosiowe inaczej koaksjalne. 
Głównym moim pytaniem jest to jakie głośniki wybrać aby tony wysokie były w miarę przyjemne, nie kłujące w uszy, może jest tutaj ktoś kto w temacie siedzi i coś podpowie. Dodam że nie oczekuje hooj wie czego od tak małej pierdziawki po prostu ma przyjemnie grać a nie wkurzać piachem/ natarczywością.
Zastanawiam się nad głośnikami takimi:
1- JBL STAGE 2 424
2- Hertz DCX100.3
3- j.w. DCX 100
4- Focal RCX100
5- Rockford Fosgate R14X2
6- Phonocar 2041- mam phonocary selection 165mm w e46 bez wysokotonowych i jestem zadowolony, ale teraz właśnie chodzi o wysoki ton ewentualnie model 2610

Kolejność głośników przypadkowa, zastanawiam się czy warto dopłacić do focal/rockford względem jbl/hertz. O hertzach słyszłem że mają ostre wysokie tony ale w zestawach odseparowanych. Odrzucam kenwoody, jvc itd. Raczej szukałem głośników max do 30 RMS, czasy dzikiego łupania w samochodzie mam za sobą, potrzebuję odrobinę jakości, radio mam ori prof made in czech 11r, Rozważam jeszcze blaupunkty porostu mam sentyment do tej marki ale czy w obecnych czasach warto? nie wiem. Prosiłbym o nie pouczanie mnie że lepiej nie ruszać tego co jest, żeby kupić ramki za miliony z wysokotonowymi, że musze mieć wzmacniacz itd, zdaje sobie ze wszystkiego sprawę, chcę tylko neutralnych wysokich tonów. Przeczytałem już mnóstwo tematów pl i zagranicznych nie ma normalnego tematu bo albo pociski albo polecanie zestawów morel. 

Edytowane przez Er
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie niektórzy odjechali od tematu rozsądnych pieniędzy.

Może pisałem gdzieś na innym forum że przeprowadziłem wnikliwe badania wzmacniacza od subów z HiFi e60 i pochodnych - moc zbliżona do radia, lepsze to niż próba podłączenia równoległego głośników HiFi pod radio, koszt żaden, jedyne co to z kością trzeba poszukać.

IMG20220727211637.thumb.jpg.cf1093c956828d9be429c2e4eb6a57f1.jpg

IMG20220728173453.thumb.jpg.fe7b89b67fe41ec69d4173ffe1d288d1.jpg

Już rok temu spreparowałem wszystko do bezinwazyjnego wpięcia głośników przednich HiFi w system Stereo z CCC, z subami pod wzmacniacz Hertz HCP2 - podobno się sprawdza.

IMG20220916165029.thumb.jpg.a96e48af1e588633ecc81c1bbb36425a.jpg

IMG20220916154843.thumb.jpg.5be93757324d531b206c1584b2e3c62c.jpg

Niestety projekt zaparkowany..., po pandemii ciężko z czasem...

Wracając do tematu taniości, nie sądzę żebym wydał więcej niż 500, na wszystko, ale syczki(trójkąty) do E92 kosztują grosze w porównaniu z ramkami e90.

Jeszcze taka uwaga - mam wrażenie że stereo w E91 dudni lepiej niż w E92, może to kwestia wygłuszenia, albo typu foteli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chwile jeżdżę z wymienionymi subami na hifi podłączonymi pod radio, w porównaniu do stereo które nieustannie buczą i na dłuższą mete męczą ucho, na tych od hifi bas jest zróżnicowany, bardziej kick przez co można odnieść wrażenie że jest słabszy, zejścia natomiast są o niebo lepsze niż w stereo, w ogólnym rozrachunku całe audio gra bardziej naturalnie, można usłyszeć więcej wysokich tonów. Jeśli ktoś szuka dyskoteki to po takiej modyfikacji będzie zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, mam takie pytanie do tematu którego raczej nikt tu nie poruszył. Czy jeśli E90tka ma bazowe stereo bez wzmacniacza (z navi bądź też nie), to po co montować wzmacniacz w bagażniku i rozbierać przy tym pół samochodu do pociągnięcia przewodów? Czy nie znalazłoby się miejsce gdzieś pod deską rozdzielczą na upchnięcie jakiegokolwiek wzmacniacz i podpięcia go do fabrycznych przewodów zasilających głośniki?

Edytowane przez pitermaniak32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody głośnikowe nie zasilają, ale przesyłają sygnał, więc nie zasilisz nimi wzmacniacza. Rozbierania nie ma dużo, ponieważ wystarczy jak w większości bmw pociągnąć sygnał z głośników pod fortelami.

Do zasilenia wzmacniacza potrzebujesz solidnego miedzianego przewodu z bezpiecznikiem, który jest zdecydowanie droższy i dodatkowo ma dużo większą średnice, przez co jest trudniejszy do ukrycia. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest przeciągnąć przewody głośnikowe, a wzmacniacz zlokalizować w bagażniku blisko akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.