Skocz do zawartości

e30 1.6 1990r gaśnie podczas jazdy. Pomocy!


adas666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem bmw e30 1.6 prawdopodobnie z silnikiem m40 ale tego dokładnie jeszcze nie wiem i mam mały problem z tym autkiem.Podczas jazdy auto czasami dziwnie szarpie a nawet niekiedy gaśnie.Jeśli ktos wie co moze byc tego przyczyna to prosze o kontakt.A i zapomnialem dodac ze nawet jesli skasuje inspekcje podczas tego gasniecia inspekcja znowu sie zapala.Bylem podlaczyc auto pod kompa i nic nie wykazalo :( (auto jeżdzi tylko na benzynie 95/98)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź elementy układu zapłonowego - świece, kable, kopułkę, palec. Wymień filtr paliwa. Takie gaśnięcie może być sygnałem kończącej się pompy paliwa, która przy większym wydatku podczas jazdy na chwilę się zawiesza... Szukaj też lewego powietrza i tym podobnych. Tak naprawdę to ciężko jest z całą pewnością powiedzieć, co może być przyczyną. Musisz więcej napisać o okolicznościach (silnik cieply/zimny/bez różnicy; dodawanie gazu/wysokie-niskie obroty/dohamowanie silnikiem etc etc) Innymi słowy - czy dzieje to się w jakichś określonych warunkach.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to że inspecka się zapala to pewnie wina akumulatorków. Wymień i powinno bvyć git. A odnośnie pracy silnika to jak matiss pisał. Ciężko coś powiedzień na 100 procent. Na postoju chodzi równo? Cz yzawsze gaśnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śilnik pracuje wzorowo,nie skacza obroty,nic niepokojacego sie nie dzieje a gaśnie raz na ciepłym silniku raz pare km po odpaleniu.Zapomniałem też dodać że jak zgaśnie to czasami ma cieżko zapalic ponownie,musze czasem troche pokrecic rozrusznikiem zeby odpalil a sa takie momenty,że jak zgaśnie to zaraz odpali.Dziś wymienilem filtr paliwa bo samochód troche stał i był mało jeżdżony zanim go kupiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stawiam na pompę paliwa.

Niech jakiś mechanior wepnie miernik ciśnienia w układzie paliwowym i zobaczysz czy pompa wyrabia.

Jak nie to wymiana i będzie po kłopocie!! Powowdzenia

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.